25 Mart 2016, Cuma 10:20:21

Gri uçak krizi!

Sağlık Bakanlığı’nın İzmir ve Gaziantep’te konuşlandırmak için açtığı ambulans ihalesini kazanan Kuanta inşaat, iki uçaktan birini getirdi. Ancak uçağın rengi beyaz yerine gri olunca ihale tehlikeye girdi.
  • Havacılığımız inşaat şirketlerine mi kaldı canım ülkemde.
  • Gecen ay gaziantep'te bir kurumun arac ihalesini aldik. Sartnamede motor hacmi 1300 cc ve ustu hafif ticari (doblo tarzi) arac olacagi yaziyor. Ihaleyi aldiktan sonra isi yapacagimiz kurumdan sifai olrak onay alarak 10 adet sifir 1.3 multijet doblo aldik. Araclar 1 ay calisti, hakedis zamani geldi, adamlar hakedisi imzalamadi. Neymis efendim arac ruhsatinda 1298 cc yaziyormus. Tum araclar elimizde patladi malesef:(
  • Okuyun yorumları Türk milletinin profilini görün. Lakaytlığın umursamazlığın ciddiyetsizlin dibine vurmuş vaziyette. Tabi bunun neticesi memlekette hiçbirşeyin doğru gitmediği ortada ve hiç sevmediğim halde " bizden hala Adam olmaz "
  • İhale yandasa gittiyse sikinti yok. İsterse ak-sariya boyali olsun! İhalenin sarti belli, mueyyideleri belli, heyhat...

Sağlık Bakanlığı’nın İzmir ve Gaziantep’te konuşlandırmak için açtığı ambulans ihalesini kazanan Kuanta inşaat, iki uçaktan birini getirdi. Ancak uçağın rengi beyaz yerine gri olunca ihale tehlikeye girdi.

Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz aylarda İzmir ve Gaziantep için ambulans uçak ihalesi yaptı. İki uçaklık ihaleyi en uygun fiyatı veren Kuanta İnşaat kazandı. İhaleyi alan firmaya, her iki uçağı da getirmesi için süre verildi. İlk uçağın 15 Şubat’ta getirilmesi gerekirken ihaleyi alan firma bu tarihte uçağı getiremedi.

Sağlık Bakanlığı bunun üzerine her iki uçağın da getirilmesi için son tarih olarak 15 Mayıs’ı belirledi. Bu süreye kadar iki ambulans uçağını Türkiye’ye getirmesi gereken Kuanta İnşaat’ın, uçakları getirememesi halinde ihalenin iptal edileceği öğrenildi.  İhaleyi kaybetme riskiyle karşı karşıya kalan Kuanta İnşaat, uçaklardan birini geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye getirdi.

Ancak getirilen uçağın rengi ihale şartnamesinde beyaz olması gerekirken gri olunca bu kez de renk krizi ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı’nın gri uçağı kabul edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

©AirportHaber

Gri uçak krizi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Ah ki ne Ah ~ 2 yıl önce
Havacılığımız inşaat şirketlerine mi kaldı canım ülkemde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adnan ~ 2 yıl önce
Gecen ay gaziantep'te bir kurumun arac ihalesini aldik. Sartnamede motor hacmi 1300 cc ve ustu hafif ticari (doblo tarzi) arac olacagi yaziyor. Ihaleyi aldiktan sonra isi yapacagimiz kurumdan sifai olrak onay alarak 10 adet sifir 1.3 multijet doblo aldik. Araclar 1 ay calisti, hakedis zamani geldi, adamlar hakedisi imzalamadi. Neymis efendim arac ruhsatinda 1298 cc yaziyormus. Tum araclar elimizde patladi malesef:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CT ~ 2 yıl önce
Okuyun yorumları Türk milletinin profilini görün. Lakaytlığın umursamazlığın ciddiyetsizlin dibine vurmuş vaziyette. Tabi bunun neticesi memlekette hiçbirşeyin doğru gitmediği ortada ve hiç sevmediğim halde " bizden hala Adam olmaz "

Yanıtla

Kalan karakter 1000
M. ~ 2 yıl önce
İhale yandasa gittiyse sikinti yok. İsterse ak-sariya boyali olsun! İhalenin sarti belli, mueyyideleri belli, heyhat...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000