11 Aralık 2010, Cumartesi 09:51:11

GREVİ HOSTESLER KAZANDI

Sendika ile Finnair kabin çalışanları arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlandığı ve 10 gündür Finlandiya hava trafiğini felç eden grevin sona erdiği açıklandı.
  • İşte Türkiyenin hali,iş,emek özgürkük,hak,maalesef halkımıza bu terimler unutturuldu.Önüne ekmeğini koy yesin ve sahibine biat etsin.Sendikanın ne olduğunu bilirmi aceba o zavallı,belki babası bilir ona sorsun.Helal olsun kızlar size .
  • devamli bir var burda onur airin avukatligini yapan ,ekemek yedigin yeri niye kötülüyorsun diye,kardesim sen farkinda degilsin sanirim onur airde artik aldigin parayla ekmek bile yiyemiyorsun,dogalgaz faturani ödeyemiyorsun,elektrik faturani ödeyemiyorsun,kendine yeni hicbir sey alamiyorsun,cebinde 20 tl ile 3 hafta gecirmeye calisiyorsun,begenmiyorsan git demek ancak patreonlarin agzindan cikan bir laf olabilir birde patron yalakalarinin sen ikincisine giriyorsun sanirim,merak etme millet is bulsa 1 dk durmaz kimse onur airde.
  • Helal olsun kizlara ,
  • bırlık butunluk ıcın demıs arkadasımız kendısıde farkındadır zaten sendıkalı olmak gerektıgını genelde bırlık butunluk zor bulunur...darısı dememızde bu yuzden zaten;)
Grev yapan kabin görevlileri ile devlet arasında arabuluculuk yapan Esa Lonka, sonunda bir anlaşma sağlandığını ve bu anlaşmaya göre 3 yıllık yeni bir iş sözleşmesi imzalanacağını ifade etti.

Sendika ile havayolları arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine, çalışanlar grev başlatmıştı.  

Çalışma saatleri ile uzun mesafe uçuşu mürettebatının izin günleri konusunda anlaşma sağlandıktan sonra greve son verildiği ifade edildi.
GREVİ HOSTESLER KAZANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
İşte Türkiyenin hali,iş,emek özgürkük,hak,maalesef halkımıza bu terimler unutturuldu.Önüne ekmeğini koy yesin ve sahibine biat etsin.Sendikanın ne olduğunu bilirmi aceba o zavallı,belki babası bilir ona sorsun.Helal olsun kızlar size .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
devamli bir var burda onur airin avukatligini yapan ,ekemek yedigin yeri niye kötülüyorsun diye,kardesim sen farkinda degilsin sanirim onur airde artik aldigin parayla ekmek bile yiyemiyorsun,dogalgaz faturani ödeyemiyorsun,elektrik faturani ödeyemiyorsun,kendine yeni hicbir sey alamiyorsun,cebinde 20 tl ile 3 hafta gecirmeye calisiyorsun,begenmiyorsan git demek ancak patreonlarin agzindan cikan bir laf olabilir birde patron yalakalarinin sen ikincisine giriyorsun sanirim,merak etme millet is bulsa 1 dk durmaz kimse onur airde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Helal olsun kizlara ,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bırlık butunluk ıcın demıs arkadasımız kendısıde farkındadır zaten sendıkalı olmak gerektıgını genelde bırlık butunluk zor bulunur...darısı dememızde bu yuzden zaten;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000