18 Mart 2012, Pazar 09:02:20

GREV İPTAL OLUNCA PİLOTLAR HASTA OLDU!

Kanada'da greve giden pilotların bu eylemi yasaklanınca 15 pilot aniden hastalandı. Çok sayıda uçuş pilotların ani hastalığı yüzünden iptal edildi...
  • dostum tamam batsınlarda sonra bu kişiler haklarını alamayacaklar ve alsalar bile uçacak şirketleri olmayacak , yazarken biraz daha pozitif düşünsek dimi ?
  • pilotları yorgun argın uçuşa yollayan haklarını vermeyen zihniyetin ben taa....... beter olsunlar batsınlar
  • Salgın hastalık gelmiş grev yasağı sonrası, demokrasi :)
  • :)
Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine aldıkları grev kararı hükümetçe iptal edilen Kanada Havayolları Air Canada'nın pilotları, istediklerini alabilmek için farklı yöntemler deniyor.
 
Türkiye Gazetesi'nde yer alan habere göre; Ülkenin en yoğun hava trafiğinin yaşandığı Toronto, Montreal ve Ottawa ile New York ve Boston uçuşlarının çoğu, "hasta" olduğunu belirterek işe gelmeyen 15'e yakın pilot nedeniyle yapılamıyor.
 
Geleneksel ismi ile March Break (Mart Tatili) olan 15 günlük okul tatili nedeniyle ülke içi ve dışı seyahat edenlerin, Pazartesi günü başlayacak normal mesaiye dönüşleri de şu ana kadar 20'yi bulan uçuş iptalleri nedeniyle güçlükle yapılıyor.
 
Air Canada adına yapılan açıklamalarda, iptallere elverişsiz hava şartları gerekçe gösterilmesine rağmen, şirketin yeni pilot alımı için çabaladığı kaydediliyor. Cumartesi günü sadece Ontario eyaletinden binlerce yolcunun, iptal edilen uçuşlar yüzünden gittikleri yerden dönemedikleri gibi, Toronto Uluslararası Havaalanı'nda da yüzlerce kişinin perişan olduğu belirtiliyor.
 
Yürürlükte olan eski sözleşmeleri ve Kanada iş kanunları çalışanlara, yıl içinde 3 ila 6 kez işyerine "hasta" olduğunu telefonla bildirerek doktor raporu olmaksızın işe gitmeme hakkı tanıyor. Öte yandan Air Canada'nın 8 bin 600 mühendis, bakım uzmanı ve bagaj görevlisinin de işin yavaşlamasına neden olan zorluklar çıkardıkları bildiriliyor.
 
Bakan Raitt: "Yasadışı eylem"
 
Pilotların işi zorlaştırmaları üzerine bir açıklama yapan Kanada Federal Çalışma Bakanı Lisa Raitt, eylemin yasadışı olduğunu söyledi.
 
Bakan Raitt, işverenin tüm olup bitenleri, delilleri ile birlikte Kanada Endüstriyel Çözümler Kurulu'na getirmesi gerektiğini kaydetti. Air Canada ile sendika arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, anlaşmazlıkla sonuçlanmış ve çalışanlar grev kararı almışlardı. Bunun üzerine Kanada Federal Çalışma Bakanı Lisa Raitt, 33 numaralı yasayı parlamentodan geçirerek, grevi iptal etmişti.
GREV İPTAL OLUNCA PİLOTLAR HASTA OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
dostum tamam batsınlarda sonra bu kişiler haklarını alamayacaklar ve alsalar bile uçacak şirketleri olmayacak , yazarken biraz daha pozitif düşünsek dimi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
pilotları yorgun argın uçuşa yollayan haklarını vermeyen zihniyetin ben taa....... beter olsunlar batsınlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Salgın hastalık gelmiş grev yasağı sonrası, demokrasi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000