09 Aralık 2011, Cuma 08:01:04

GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI ABD'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

İran devlet televizyonu, geçtiğimiz günlerde ülkenin doğusunda düşürülen RQ-170 tipi insansız ABD casus uçağının görüntülerini yayınladı...
  • ya bu kadar bilgi bilincle biz birakin ayi marsta bile halay cekeriz.yurdum insani ne guzel yorumlar yapmis :)
  • UAV farkedilyse tek parça halinde yani ABD nin korkttuğu başına geldi:Sistem hacklenmiş olabilir.
  • ucagin rengi afganistandaki toprak rengiyle ayni cunku orada konuslandirilmis,casus ucak adi renk bayrak falanmi koyacaklar,belki inis takimlari hasarli yada optik sensorler orada onlari soktuler ama ucagin sag kanadinda on tarafta eziklik var ne diyelim helal olsun irana...
  • Uçağın iniş takımlarının ve altının görülmemesi şüphe uyandırıyor. Bunun yanında rengi de koyu gri olan savaş uçağı rengi değil. Amblem olmasa da en azından sayı- harf de bulunmamakta.
Görüntülerle birlikte verilen haberde uçağın, elektronik muharebe sistemleriyle indirildiği için fazla zarar görmediği belirtildi. Uçağın, son derece üstün teknoloji ürünü olduğu, casusluk faaliyetleri için donatıldığı ve radara yakalanmayan türden olduğu kaydedildi. 
 
İran bayrağı önünde sergilenen uçağın fizik teknik bilgilerine de yer verildi. Görüntülerde, uçağın ana gövdesinin sağlam olduğu görülüyor. Uçağın İran ordusu ve Devrim Muhafızlarının işbirliği ile ABD kontrolünden çıkarılarak ele geçirildiği bildirildi. İran haber ajansları ve televizyonları 4 Aralık'taki haberlerinde uçağın düşürüldüğünü duyurmuşlardı.

ABD'DEN AÇIKLAMA İSTEDİ 
 
İran, hava sahasına girdiği gerekçesiyle düşürdüğü ABD casus uçağıyla ilgili olarak Washington yönetiminden açıklama istedi. İran Dışişleri Bakanlığı, bir süre önce ülkenin doğusunda hava sahasını ihlal eden ABD casus uçağıyla ilgili olarak İsviçre'nin Tahran Büyükelçisinin Bakanlığa çağrıldığını açıkladı. İran'ın acil olarak ABD'den açıklama istediği ve bu eylemin telafisi yönünde adımlar beklediği belirtildi. 
 
‘TAHRİK EDİCİ EYLEMLER ARTIYOR’
 
ABD'nin İran aleyhindeki tahrik edici ve gizli eylemlerinin arttığına değinilen açıklamada, Washington yönetiminin, bu tür eylemlerle uluslararası yasaları çiğnediği ifade edildi. Açıklamada, bölge ve dünya barışının aleyhinde olan bu eylemin tüm sonuçlarının ABD'nin sorumluluğunda olduğu kaydedildi. Benzer eylemlerin tekrarı konusunda ABD'nin uyarıldığı belirtilen açıklamada, uygun cevap hakkının da saklı tutulduğu vurgulandı. 
 
ABD ile İran arasında 30 yılı aşkın bir süredir doğrudan diplomatik ilişki bulunmuyor. İsviçre'nin Tahran Büyükelçiliği, ABD'nin İran'daki çıkarlarını gözetiyor. (Radikal)
GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI ABD'DEN AÇIKLAMA BEKLİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
ya bu kadar bilgi bilincle biz birakin ayi marsta bile halay cekeriz.yurdum insani ne guzel yorumlar yapmis :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
UAV farkedilyse tek parça halinde yani ABD nin korkttuğu başına geldi:Sistem hacklenmiş olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ucagin rengi afganistandaki toprak rengiyle ayni cunku orada konuslandirilmis,casus ucak adi renk bayrak falanmi koyacaklar,belki inis takimlari hasarli yada optik sensorler orada onlari soktuler ama ucagin sag kanadinda on tarafta eziklik var ne diyelim helal olsun irana...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uçağın iniş takımlarının ve altının görülmemesi şüphe uyandırıyor. Bunun yanında rengi de koyu gri olan savaş uçağı rengi değil. Amblem olmasa da en azından sayı- harf de bulunmamakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000