18 Haziran 2014, Çarşamba 08:53:13

GÖKYÜZÜ KAPLANLARI GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Avrupa'nın en büyük NATO hava kuvvetleri tatbikatı "NATO Tiger Meet", basın mensuplarına tanıtıldı. 192. Filo Almanya'da düzenlenen "NATO Tiger Meet" tatbikatında Türkiye'yi temsil etti.
  • bizler 192.ci filoyu musul semalarında görmeyi isterdik
  • Bence bu tatbikat güneydoguda yapilmaliydi....terör örgütlerine karsi direnirken neredeydiniz NATO üyeleri ??? Binlerce insanimiz ölürken neredeydiniz ?? Aslinda bu NATO silah lobisinin satis mümesilligi gibi bir kurum olmus !!! TÜRK pilotlari kendilerini zaten dünya capinda kanitlamislar...!!!!...ama bir düsünün bakalim NATO kendini ne Zaman ve nerede kanitlamis ???.... NNNAAAhhhTTTOOO
  • Kuyruk logosu süper olmuş kesin " best painted a/c " alır.
  • Kaplanlar yine tatbikat yapıyormuş. Kobralar zaferden dönüyor. Tiger tiger tiger.

Almanya'nın Schleswig-Holstein Eyaleti'nde bulunan Jagel Askeri Havaüssü'nde Almanya Hava Kuvvetleri'nin ev sahipliğinde önceki gün başlayan Avrupa'nın en büyük NATO hava kuvvetleri tatbikatı "NATO Tiger Meet", düzenlenen turla basın mensuplarına tanıtıldı.

Tatbikata, Türkiye, Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, Macaristan ve Polonya'dan 47 savaş uçağı ve 4 helikopter ile binden fazla asker katıldı.

Türkiye'nin, Balıkesir'de konuşlu Türk Hava Kuvvetleri 9. Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görev yapan kaplan simgeli 192. Filo'nun (Tiger Filo), 5 adet F-16 ve 16 pilotla temsil edildiği "NATO Tiger Meet" tatbikatına, Fransa Mirage 2000 ve Rafale, Almanya Tornado ve Euro Fighter, Polonya ve Hollanda ise F-16 uçaklarıyla katıldı.

Çok uluslu hava tatbikatı, birlikte harekat icra edebilme, gece uçuşu, teknik bilgi ve tecrübe paylaşımının yanı sıra, katılımcı ülke filoları arasında karşılıklı güven ve takım ruhu oluşturmayı amaçlıyor.

İki hafta uçuşlu olarak devam edecek tatbikat, 27 Haziran'da sona erecek.

GÖKYÜZÜ KAPLANLARI GÖVDE GÖSTERİSİ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

hobi ~ 4 yıl önce
bizler 192.ci filoyu musul semalarında görmeyi isterdik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NAHto ~ 4 yıl önce
Bence bu tatbikat güneydoguda yapilmaliydi....terör örgütlerine karsi direnirken neredeydiniz NATO üyeleri ??? Binlerce insanimiz ölürken neredeydiniz ?? Aslinda bu NATO silah lobisinin satis mümesilligi gibi bir kurum olmus !!! TÜRK pilotlari kendilerini zaten dünya capinda kanitlamislar...!!!!...ama bir düsünün bakalim NATO kendini ne Zaman ve nerede kanitlamis ???.... NNNAAAhhhTTTOOO

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tiger ~ 4 yıl önce
Kuyruk logosu süper olmuş kesin " best painted a/c " alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Kaplanlar yine tatbikat yapıyormuş. Kobralar zaferden dönüyor. Tiger tiger tiger.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000