20 Ekim 2018, Cumartesi 10:32:29

Gökhan Sarıgöl'den açıklama; "Kabul etmiyorum"

İstanbul merkezli tarihi eser kaçakçılığı operasyonu kapsamında gözaltına alınan ünlü havacı Gökhan Sarıgöl açıklama yaptı.
  • Kimdir bu adam ? Nereden havacıymış. Temsilcilik şirketi de nedir ? Şuraya bakın kimler nerelerden para kazanmış. Bu ve bunun gibi insanlar havacı olarak tanımlanamaz. Uçak modeli biriktirmekle havacı falan olunmaz
  • Bu adamı asıl kendi sektörüne sorun ne mal olduğunu asıl ozaman alıcaksınız...ne kadar kirli ilişkiler varsa tasi kaldır altından kendisi cikar
  • Kimmiş bu adam. Nerede havacıymış. Temsilcilik yapıp iki tane rus uçağı getiren havacı mı oluyor. Bu işide ayaklar altına aldınız ya helal olsun
  • adam hakkında tutuklama kararı cıkmıs. seker ve kalp nedeniyle ev hapsine cevrilmis. hala ne anlatıyor cesarete bak.
  • ayağına elektronik kelepçe takılmıs mahkeme gününe kadar ev hapsi verilmis. beraat etmiş gibi beyanlar veriyor.
  • he valla memlekette hiç suçlu olan yok..herkes sütten çıkmış ak kaşık..hırsızlık yolsuzluk dolandırıcık rüşvet almış başını gitmiş..sorsan hiç suçlu yok....
  • Tabi tabi, zaten masumiyet demek sen demek. Bizi neden almıyorlar ki içeriye. Müze falan demişsin ama sonrada biritish museumdan 50 pounda alınan balık fosili demişsin. Müzende hediyelik eşya sergileyip milleti mi kandıracaktın yawwww... Arkadaş ne olduğun sen ve senin nasıl çalıştığını bilen herkeeeeeesss biliyor. Bu konuda masum(!) olsan dahi yapığın hiiiiiç bir işte masum değilsin.
  • Neresi unluymus ? Temsil,gozetim firmasi calistiran havaci mi oluyor? Dunyanin kabul etmedigi,guvensiz,ne oldugu belli olmayan havayollarina hizmet veren bir kurulus mu ün kazandiriyor,
  • Nesi unlu ki? Yillardir ucarim adini bile duymadim
  • Arkadaşım o kadar milyon doların var Tamam özel zevkler sahibi sinema Durduk yere niye teknik takibe takılıyorsun da adamlar senin adını söylüyor da başkasının adını söylemiyorlar bağımsız Türk yargısı sana iyilik yapmış evine göndermiş sonucunu Bekleyelim görelim. Bu arada hakkında bir şeyler biliyoruz ki yazıyoruz kardeeşş

İstanbul merkezli tarihi eser kaçakçılığı operasyonu kapsamında gözaltına alınan ünlü havacı Gökhan Sarıgöl açıklama yaptı.

İşte Sarıgöl'ün açıklaması;
Bugün itibariyle şahsım hakkında çıkan tarihi eser kaçakçılığı ile alakalı medya haberlerini esef ve üzüntü ile karşılıyorum. Konu ile alakalı olarak gizlilik kararı olan bir soruşturmada diğer şüpheliler ile haksız şekilde alakalandırılmam hakkında basın açıklaması yapılması zarureti hasıl olmuştur.

Haberlerde haksız şekilde alakalı gösterildiğim şahısları tanımam ve bu kişilerle temas ve irtibatım olmamıştır.

Şahsımın itham edildiği suç vasfının değişebilme ihtimali, serbest bırakılmama karar veren Mahkeme kararında dahi belirtilmiştir.
Başsavcılıkça yürütülen soruşturma ve yapılacak yargılama neticesinde Yüce Türk adaletinin tecelli edeceğine inancım sonsuzdur. Dosya kapsamında gerekli ifademi soruşturma kapsamında Emniyet yetkililerine verdim. Yargı sürecinin neticesini hep birlikte göreceğiz.

2018 yılı Ağustos ayı itibariyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan resmi olarak Tarih Müzesi izni almak suretiyle, arkeolojik eserleri sergilemek ve kayıt altına almak için resmi müze defterlerimi noter onaylı olarak 1.5 ay önce aldım. Dünyanın en büyük model uçak müzesi sahibiyim. Bunun haricinde de birçok konuda kolleksiyonerlik yapmaktayım.

Kolleksiyonlarım dünya çapında bilinmektedir ve binlerce kişi müzemizi ziyaret etmektedir.Tarih konusuna özel ilgim nedeniyle dünyadaki elliden fazla müzayedede ve açık arttırım sitelerinden alınmış olan eserlerin hepsi faturalıdır ve kataloglardaki fotoğraflar ile tüm dökümleri bende mevcuttur ve Savcılık dosyasında mübrezdir.

Hakkımda isnat olunan suçları kabul etmiyorum. Hiçbir suretle en ufak bir eserin kaçakçılığını ve satışını yapmadım. Bu yönde bir delil ve bulgu mevcut değildir.

Özel müze olduğumuz için Türkiye’de bu eserleri müze içerisine alıp yıl sonuna kadar kayıt etme hakkına sahibim.

Ben ülkemizden kaçırılan ve yurtdışında müzayedelerde satılan tarihi eserlerimizi satın alarak bunları ülkemize getirdim. Çok özel bir müze kurmak için olabildiğince önemli ve değerli eserleri getirdim. Daha önce de belirttiğim gibi tüm bu eserlerin katalogları ve faturaları mevcuttur ve emniyet yetkilileri ile paylaşılmıştır. Dolayısıyla ilerleyen duruşmalarda bu konuda adaletin tecelli edeceği inancındayım.

Buna karşın, Savcılık soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve tutuklanan diğer şahısların hiçbirinin ismi ve fotoğrafı basında yer almazken şahsımın isminin gizli olarak devam eden bir soruşturma bulunmasına karşın basında bu şekilde yer alması, hem kişilik haklarıma, hem de şirketimin prestijine büyük yara vermiştir. Şahsımın çete üyesi ve yurtdışına eserleri kaçıran bir kişi olarak gösterilmesi tamamen gerçek dışıdır.

Ben 30 Yıldır havacılık camıasında başarı ile calışan vergısını veren ve Türkiye’ye milyonlarca turist getiren bir firma olarak tarihi eser kacakcılığı ile alakalı suçlama ülkesini seven bir Türk vatandası olarak cok üzmüştür ve bu konuda Türk adeletinin tecelli etmesi için tüm avukatlarım ile gerekli çalışmalar başlamıştır. Bu konuda adaletin en kısa sürede tecelli edileceği kanaatindeyim.

Yakalandığı belirtilen eserlerin içerisinde birçok müze kopyası eser de mevcuttur ve British Museum’un hediyelik eşya kısmında 50 pound satılan balık fosillerinin de tarihi eser gibi gösterilip basına verilmesi sadece üzücü olup hakikati yansıtmamatadır.

Sonuç itibariyle bugün yapacağım basın toplantısında sayın medya mensuplarının tüm sorularına, sürmekte olan soruşturmanın gizliliğine zarar vermeyecek şekilde samimiyetle cevap vereceğim.

Başarılı bir işadamı olarak başta Emniyet güçleri, Savcılık ve Mahkeme olmak üzere tüm Devlet birimleri ile yakın bir çalışmayla olayların aydınlatılacağına güvenim sonsuzdur.

Yapacağım basın açıklamasına ve düzenleyeceğim basın toplantısına katılım konusunda ve basın toplantısının neticesinin değerli Türk medyasından kamuoyunda paylaşılması konusunda gereğini rica ederim.

Kamuoayuna saygılarımla arz ederim.

Gökhan Sarıgöl'den açıklama; "Kabul etmiyorum"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Kim ~ 3 ay önce
Kimdir bu adam ? Nereden havacıymış. Temsilcilik şirketi de nedir ? Şuraya bakın kimler nerelerden para kazanmış. Bu ve bunun gibi insanlar havacı olarak tanımlanamaz. Uçak modeli biriktirmekle havacı falan olunmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ruslan ~ 3 ay önce
Bu adamı asıl kendi sektörüne sorun ne mal olduğunu asıl ozaman alıcaksınız...ne kadar kirli ilişkiler varsa tasi kaldır altından kendisi cikar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yellow lake ~ 3 ay önce
Kimmiş bu adam. Nerede havacıymış. Temsilcilik yapıp iki tane rus uçağı getiren havacı mı oluyor. Bu işide ayaklar altına aldınız ya helal olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tutuklu ~ 3 ay önce
adam hakkında tutuklama kararı cıkmıs. seker ve kalp nedeniyle ev hapsine cevrilmis. hala ne anlatıyor cesarete bak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bu nası savunma ~ 3 ay önce
ayağına elektronik kelepçe takılmıs mahkeme gününe kadar ev hapsi verilmis. beraat etmiş gibi beyanlar veriyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
svc99 ~ 3 ay önce
he valla memlekette hiç suçlu olan yok..herkes sütten çıkmış ak kaşık..hırsızlık yolsuzluk dolandırıcık rüşvet almış başını gitmiş..sorsan hiç suçlu yok....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
He hee ~ 3 ay önce
Tabi tabi, zaten masumiyet demek sen demek. Bizi neden almıyorlar ki içeriye. Müze falan demişsin ama sonrada biritish museumdan 50 pounda alınan balık fosili demişsin. Müzende hediyelik eşya sergileyip milleti mi kandıracaktın yawwww... Arkadaş ne olduğun sen ve senin nasıl çalıştığını bilen herkeeeeeesss biliyor. Bu konuda masum(!) olsan dahi yapığın hiiiiiç bir işte masum değilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt ~ 3 ay önce
Neresi unluymus ? Temsil,gozetim firmasi calistiran havaci mi oluyor? Dunyanin kabul etmedigi,guvensiz,ne oldugu belli olmayan havayollarina hizmet veren bir kurulus mu ün kazandiriyor,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cpt cevap ~ 3 ay önce
Adam ülkenin en meşhur havacısı oldu 2 haftada. Daha ünlüsü var mı! Tüm internet haberleri, tüm ulusal kanallarda adı sanı ve fotoğrafı ile günlerdir ulusal ve uluslararası basında yer alıyor!
Rumuz ~ 3 ay önce
Nesi unlu ki? Yillardir ucarim adini bile duymadim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bugüne kadar ben suçluyum diye nini görmedim ~ 3 ay önce
Arkadaşım o kadar milyon doların var Tamam özel zevkler sahibi sinema Durduk yere niye teknik takibe takılıyorsun da adamlar senin adını söylüyor da başkasının adını söylemiyorlar bağımsız Türk yargısı sana iyilik yapmış evine göndermiş sonucunu Bekleyelim görelim. Bu arada hakkında bir şeyler biliyoruz ki yazıyoruz kardeeşş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000