30 Kasım 2012, Cuma 17:51:05

GERMAN SKY UÇUŞLARINI DURDURDU

Kayı Group bünyesindeki German Sky Airlines, kış dönemindeki uçuşlarını 'zayıf geçen kış sezonu dolayısıyla' durduracağını duyurdu.
  • buraya yazı yazanlar şirketin durumu kötü diye yarın bu şirketin durumu inşallah düzelecek ozaman da kapı önlerinde dolaşacak bu şirkete girebilmek için bu hepde böyle olmuştur unutmayın..
  • yazlık uçak mı bulunur 3 aylığına,filoyu gitgide daraltıyor,zaten lease de..maaşları da ödeyemiyorlar sanırım...bence uçakların sözleşme sürelerinin bitmesini bekleyip iflas açıklayacaklar ki tazminat ödemesinler
  • Bizlere zorla bey diye hitap ettirenler sizlere gönüllü bey diyoruz. Sonra da bey bey diyeceğiz.
  • Bugüne kadar Sky Havayollarına gönül vermiş 3-5 insandan biri olarak merak ederim ki Airport Haber neden Sky Havayolarının ekonomik durumunu gözler önüne seren bir haber yapmamaktadır.Yoksa çalışanlar gibi sizlerdemi üst düzey yöneticelerden muhatap bulamamaktamısınız?Taksi şöföründen tutun babaların çalıştıkları işyerlerinde bile dile düşmüşken acınası halimiz artık birilerinin bu durumu açıklığıyla ortaya sermesi gerektiği kanısındayım.

German Sky'dan AirportHaber'e yapılan açıklama şöyle;

Alman Havayolu şirketi German Sky Airlines genelde  zayıf geçen kış sezonu dolayısıyla 01Aralık 2012 tarihinden itibaren Mayıs 2013  tarihine  kadar Alman Sivil Havacilik Dairesinin  de onayını alarak ve çalıştığı tur operatörlerini de bildirerek operasyonunu bu süre zarfında dondurma kararı aldı.

Kira sözleşmeleri biten iki adet Boeing 737-800 uçağı da planlandığı gibi sözleşme koşullarına göre iade edilecek. Aynı şekilde yerine yeni iki adet uçağın getirilerek yine Yaz 2013 sezonu operasyonlarına devam edileceği belirtilmiştir.

Ana uçuş destinasyonları Kanarya Adaları ve Mısır olan German Sky Airlines Almanya'da  kötü geçen kış 2012-2013  sezonunda , ayrıca piyasada bulunan kapasite fazlası planlanmış uçuşlardan dolayı yüksek rekabetin yaşandığı bu destinasyonlarda , tüm bu yüksek maliyetlerin satış fiyatlarına yansıtılamayacağı için, kış döneminde daha az zarar etmek adına kışın uçmamak ve yaz 2013 sezonuna hazırlanmak  için bu karar alınmıştır.

Özellikle 2010 yılından itibaren uygulanan Almanya havalimanlarından çıkış yapan şirketlerden tahsil edilen kişi başı 7.50 Euro'dan başlayan  uçuş vergisi (Luftverkehrssteuer), ve yine bu yıl devreye giren Karbondioksit Emisyon Hacmi maliyetleri uçuş bilet fiyatlarını yükseltmekte olup, yurtdışından olan  yabancı havayolu şirketlerine karşı rekabet şansını düşürmektedir.

İsa Görgülü

 

GERMAN SKY UÇUŞLARINI DURDURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (60)

misafir ~ 5 yıl önce
buraya yazı yazanlar şirketin durumu kötü diye yarın bu şirketin durumu inşallah düzelecek ozaman da kapı önlerinde dolaşacak bu şirkete girebilmek için bu hepde böyle olmuştur unutmayın..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafire ~ 5 yıl önce
Kardeşim milleti tahrik etme saçma sapan yazarak
Misafir'e ~ 5 yıl önce
Sen utanmadan bunu yazdigina gore , sen ya hummer'in sag tarafinda oturanlardansin ya da venue'de patronla tavla oynayanlardan.. Bu ne yuzsuzluk .. İnsanlar keyfinden yazmiyor .. Tabi senin tuzun kuru .. SANA BASİT MATEMATİK , gecen sene 19 olan ucak sayisi , bugun itibariyle 4 ... 2012 yili tamami maas odemelerinde duzensizlikle gecti , bugun itibariyle 4 ay oldu maas yok ... sivil havacilik denetlemesinde maas odememe konusunda bulgu yediniz hayirli olsun .. Sivil pilotlariniz yilsonunda , asker pilotlariniz da mart da (o itinayla hazirladiginiz acik senetlerin bitiminde) sirketten ayrilacaklar .. Ve reputasyonunuz o kadar kotu ki , yeni mezun bir pilot bile Artik Sky'a basvurmaz .. AİRPORTHABER , bu "misafir" in kustahca yorumu , nasil oluyor da editorlerin "eleginden" geciyor .. Neden gercekler yazilmiyor , neden gerceklerle ilgili haber yapilmiyor ... Neden
MİSAFİR ~ 5 yıl önce
HERKEZ NASIL İSTEDİGİ GİBİ YAZI YAZIYORSA BURAYA ARKADAŞLAR BENDE İSTEDİGİM GİBİ YAZIYAZIYORUM BUNLAR BENİM DÜŞÜNCEM SİZİNKİLER SİZİN DÜŞÜNCENİZ ARKADAŞLAR...HERKEZ İSTEDİGİNİ YAZMAKTA ÖZGÜR ARKADAŞLAR
yorum ~ 5 yıl önce
yazlık uçak mı bulunur 3 aylığına,filoyu gitgide daraltıyor,zaten lease de..maaşları da ödeyemiyorlar sanırım...bence uçakların sözleşme sürelerinin bitmesini bekleyip iflas açıklayacaklar ki tazminat ödemesinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 5 yıl önce
Bizlere zorla bey diye hitap ettirenler sizlere gönüllü bey diyoruz. Sonra da bey bey diyeceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çaresizlik ~ 5 yıl önce
Bugüne kadar Sky Havayollarına gönül vermiş 3-5 insandan biri olarak merak ederim ki Airport Haber neden Sky Havayolarının ekonomik durumunu gözler önüne seren bir haber yapmamaktadır.Yoksa çalışanlar gibi sizlerdemi üst düzey yöneticelerden muhatap bulamamaktamısınız?Taksi şöföründen tutun babaların çalıştıkları işyerlerinde bile dile düşmüşken acınası halimiz artık birilerinin bu durumu açıklığıyla ortaya sermesi gerektiği kanısındayım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahhhh ahhh ~ 5 yıl önce
Cok guzel yazmissin "caresizlik" basligi atan arkadas ... Ama ne yazik ki bu platformda senin istedigin , hepimizin istedigi o haberler yapilamaz ... Neden mi .. Maaslarin gecikmeli olarak yattigi ocak subat aylarinda , ekonomik durumun kotuye gittigi zamanlarin baslangicinda , sirket yetkilileriyle yemekler yenip pozlar veridi hersey yolundaymis gibi ... Maas odemelerinin yapilmadigi eylul ayinda , odul haberi yapildi ... 3 ay oldu maaslar yatmayali , hala bir arastirma siz konusu degil ... Zaten buraya gonderilen onlarca yorum , YAYİNLANMİYOR BİLE ..Bakalim bu yorum yayinlancakmi cok merak ediyorum ... Dun sivil havacilik geldi sirkete , ne oldu acaba ... Hiiic haber yok ... 3 tane Boeing 737-800 filodan cikti daha yeni , neden mi , sahiplerine gerekli odemeler zamaninda yapilmadigi icin , simdi o ucaklar İrlanda'ya gidecek ... Haberiniz var mi .. Yok .. Cunku birileri !!! Bu haberlerin yapilmasini istemiyor ... Su anda gorunen 2 adet 900 , 2 adet 400 ucagi kaldi sirkettr .. Malumat

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000