23 Haziran 2012, Cumartesi 16:53:43

GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Suriye tarafından düşürülen keşif uçağının pilotların isimleri belli oldu. Hava Harp Okulu 2002 mezunu Gökhan Ertan ile 2009 mezunu Fatih Aksoy. Dışişleri'nden saat 16.00'da yapılan açıklamada pilotların hala bulunamadığı belirtildi.
  • umarız sağ salim bulunurlar.yazık, olan gariban ailelere oluyor maalesef.

Malatya 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalktıktan sonra Akdeniz'de Suriye tarafından düşürülen savaş uçağındaki pilotlardan birinin Hava Yüzbaşı Gökhan Ertan olduğu öğrenildi.

İzmir'de görevli iken geçen yıl memleketi Malatya'daki 7. Ana Jet Üs Komutanlığı'na eğitim subayı olarak tayin olan Ertan'ın baba evinde bekleyiş sürüyor. Ertan'ın baba evi akrabaları ve tanıdıkları ile doldu. İki gündür çocuklarından haber alamayan aile, sürekli haberleri izleyerek gergin bekleyişlerini sürdürüyor.

Baba Ali Ertan, uçağın düşürülmesinin üzerinden 24 saat geçtiğini ancak halen net bir bilginin kendilerine verilmediğini söyledi. Baba Ertan, haberin duyulmasının ardından komşu ve arkadaşının arkadaşlarının kendilerini yalnız bırakmadığını belirterek, "Sürekli haberleri takip ediyoruz. Uçağın Suriye tarafından düşürüldüğünü öğrendik. Ama çocuğumuzun akıbeti hakkında henüz bir bilgimiz yok" dedi.

Sabırsızlıkla mutlu bir haber bekleyen aile umutlarını yitirmiş değil. Yakınları Ertan'ın görevinde çok başarılı bir pilot olduğunu ve sağ salim bulunması için dua ettiklerini söylediler.

Hava Lojmanlarında ikamet eden 30 yaşındaki Ertan'ın evli olduğu ve 5 yaşında bir çocuğunun bulunduğu bildirildi.

Bu arada Hava Harp Okulu'ndan 2009'da mezun olduğu ve ilk adının Aksoy olduğu belirtilen diğer kayıp pilotun da üsteğmen rütbesinde olduğu ve memleketinin Yozgat olduğu ifade edildi. 

Olayın yaşandığı andan itibaren gelişmeleri dakika dakika aktaran Airporthaber, sabah saatlerinde Akdeniz'de düşen Türk uçağında bulunan pilotlar Yüzbaşı Fatih Aksoy ve Üsteğmen Gökhan Ertan'ın rumuzlu isimlerini ilk olarak okuyucularına aktarmıştı. 

GERGİN BEKLEYİŞ SÜRÜYOR

Facebook Yorum

Yorumlar

İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
umarız sağ salim bulunurlar.yazık, olan gariban ailelere oluyor maalesef.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000