23 Ağustos 2011, Salı 12:30:50

"GEREKENİ YAPARIZ"

İstanbul’daki iftarda konu Somali’ye gelince, bölgedeki havalimanı ihtiyacına değinen Başbakan Erdoğan, Hamdi Akın’a dönerek, ‘Herhalde siz yaparsınız, buradan kâr beklemezsiniz’ dedi. Yanıt, ‘Gereği yapılacak’ oldu...
  • tamam efendim olur efendim hemen yaparız efendim siz isteyin efendim
  • hayallerde yaşıyor bazı kİmBsElerN....
  • Fırsat bu fırsat Sayın Basbakanım. Somalinin yonetimini de devralabiliriz. baslangıc olur buyuk Turkiye ye. 2023 e emin adımlar atmak lazım. okyanusta kapımız olur. doguda gurcistanla nahcıvanla, guneyde kıbrısla, suriyeyle avrupa birliği turunden birleşmeler yapılabilir. ırak ta fena olmaz.
  • haberi okumadinmi okumakmi isine gelmiyor??
Başbakan Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın iş dünyasıyla birlikte yaptığı ziyaretle yeniden dünya medyasının gündemine oturan Somali’nin sorunları sadece para yardımıyla çözümlenebilecek türden değil. Ülkede son 60 yılın en kurak günlerinin yaşanmasıyla insanlık tarihinin en büyük dramlarından birine dönüşen açlık sorununun kalıcı olarak aşılabilmesi için Somali’nin kalkınması, ekonomisinin canlanması gerekiyor.

Başbakan Erdoğan, Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın önceki akşam verilen iftar yemeğinde yaptığı konuşmada bu konuya özel vurgu yaptı.

Başbakan'ın yakından ilgilendiği konulardan biri de Somali'deki havaalanı sorunuydu. Erdoğan Somali’yle ilgili atılması gereken acil adımları sayarken Mogadişu’ya havaalanı yapılması konusuna da değindi. Somali’nin kendi ayakları üzerinde durabilmesi için yapılması gerekenleri anlatırken hemen önümdeki masada oturan Hamdi Akın’a dönerek, “Herhalde siz yaparsınız, buradan kâr beklemezsiniz” dedi.

Başbakan'ın bu isteğine olumlu yanıt veren Akın, 'Başbakan merak etmesin gereni yaparız' dedi.

Milliyet
"GEREKENİ YAPARIZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
tamam efendim olur efendim hemen yaparız efendim siz isteyin efendim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hayallerde yaşıyor bazı kİmBsElerN....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Fırsat bu fırsat Sayın Basbakanım. Somalinin yonetimini de devralabiliriz. baslangıc olur buyuk Turkiye ye. 2023 e emin adımlar atmak lazım. okyanusta kapımız olur. doguda gurcistanla nahcıvanla, guneyde kıbrısla, suriyeyle avrupa birliği turunden birleşmeler yapılabilir. ırak ta fena olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
haberi okumadinmi okumakmi isine gelmiyor??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000