30 Eylül 2015, Çarşamba 10:54:44

Gerçek şimdi anlaşıldı

Türk Hava Kurumu başkanlığına aday olan Mustafa San’ın, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ile Türk Hava Kurumu Vakfı arasındaki yetki karmaşasına “Kayyum” çözümü ürettiği ortaya çıktı.
  • yahu kurumca ne içiyorsunuz bizede verin aynı kafayı bizde istiyoz. Bu kurumu takip ediyorum ve görüyorum ki lav edilmeli bu kurum. Kapanmalı ve müze haline getirilmeli. Borçlar nasıl ödenecek bilemiyorum ama ortada bir gerçek var oda eski yönetimin kurumu iyi yönetememiş. Kurumu hunharca borç altına sokmuşlar. Dengeli hareket etmemişler. Kaliteli personeli elde tutamamışlar onlarda istifa etmiş. İçeride torpilliler kalmış. Resmen çingene kavgasına dönmüş. Şimdi gelecek adam iyi yönetecekmiş. Borçları ödeyecekmiş. Kim ödüyor borçları asıl olan kurumun mal varlığı ödüyor. Buna yönetim mi diyorsunuz siz. O halde gelin bir holding yada şirketi izleyin nasıl yönetilir görün. Lise mezunu adamlarla bu iş olmaz. Yok kurumun eski başkanları yok kurumu iyi tanıyan bir başkan. Bunlar çare degil. İyi bir yönetici var olan kaynakları kullanmaz yeni kaynak üretir. Bağlantı kurar para getirir. Seçimleri bekliyorlarmış ona göre adamları varmış. Ne yapacak yeni gelen para mı koyacak cebinden.
  • Burada veya THK'nın tartışıldığı (Kurtarıldığı) tüm köşebaşlarında, dedikoduyu, laf ebeliğini bırakalım. Adam yazıda ne güzel analiz yapmış, değerlendirmelerine göre benim gibi birinin bile anlayabileceği şekilde açıklamış ve çözüm üretmiş. Çözümü uygun mu tartışılabilir, o ayrı konu ama burada yok alkollü hoca, yok bilmemneler ile geyik çevireceğinize şunu yapın. Adayları gerçekten araştırıp, kendi değerlendirmenizi yazın, çözüm fikrinizi dile getirin. Belki bir işe yarar. En azından şunu anlamaya çalışın; THK'da hep şuna buna takılanlar, ya şu olursalar, bunu o gösterirse benim önüme geçer deyip takoz olmalar (kendini geliştiremeyen yöneticinin sonu budur.) yüzünden bir çok konuda geri kalındı veya ilerleme çabalarının önü kesildi, artık bırakın ya şu işleri....
  • Müthiş bi komedi sahnede... Bunun da başrol oyuncuları belli... Millet maaş alamazken onların keyfi hep yerinde. Hayal pazarlayıp düş kırıklığı satıyolar. Şimdi yediklerinin içtiklerinin attıkları kazıkların yaptıkları haksızlıkların tadını çıkarsınlar. Ama her rüyanın bi sonu var...
  • Alemsiniz ,yazan şahsiyet birincisi kariyerinin olmadığını nerden biliyosun digerinin milletvekili olmus olsada kariyerinin olduğunu nerden biliyosun.boş laflarlarla yorum yapmisin ama ilk önce ac oku vaatleri suan turkiyenin hatri sayılır amatorlerinin yüzde doksaninin mustafa san beyi destekledigini bir gor.suan thkyi eski günlerini getirecek kiside kurumu tamamen bitirecek kişide belli yanlış anlamayin ama bu kızgın süreçte butarz insani ggıcık edici genis konusmalar yapmayın derim tavsiye;)

Türk Hava Kurumu başkanlığına aday olan Mustafa San’ın, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ile Türk Hava Kurumu Vakfı arasındaki yetki karmaşasına “Kayyum” çözümü ürettiği ortaya çıktı.

Airporthaber’in ele geçirdiği belgeye göre istifa eden eski THK Genel Başkanı Vacit Öktem’e, THK Yönetim Kurulu Üyesi ve Safranbolu Şube Başkanı sıfatı ile Mustafa San tarafından gönderilen yazıda vakfın kayyuma devredilmesi için vakıf müfettişleri ile işbirliği yapılması öneriliyor.

Kayyum’un “Ben yönetemiyorum al sen yönet” anlamına geldiğini bilip-bilmediği anlaşılamayan Mustafa San’ın, Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı seçimlerinde de vakıfla ilgili tüzük değişikliği istemiş ancak kabul görmemişti.

Türk Hava Kurumu’nun içinden çıkılmaz batakta olduğunun da vurgulandığı yazıda “Kurumun geleceği ekonomik olarak ipotek altında” uyarısı da yapılıyor.

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı tarafından mahkemeye başvurularak kayyum atanması istenmiş ve açılan bu dava sonrası eski başkan Vacit Öktem suçlanmıştı. Airporthaber’e ulaşan belgeye göre Mustafa San’ın önerisi doğrultusunda mahkemeye gidildiği gerçeği ortaya çıkmış oldu.

©AirportHaber

İşte o yazı:

Gerçek şimdi anlaşıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (49)

yorumcu ~ 3 yıl önce
yahu kurumca ne içiyorsunuz bizede verin aynı kafayı bizde istiyoz. Bu kurumu takip ediyorum ve görüyorum ki lav edilmeli bu kurum. Kapanmalı ve müze haline getirilmeli. Borçlar nasıl ödenecek bilemiyorum ama ortada bir gerçek var oda eski yönetimin kurumu iyi yönetememiş. Kurumu hunharca borç altına sokmuşlar. Dengeli hareket etmemişler. Kaliteli personeli elde tutamamışlar onlarda istifa etmiş. İçeride torpilliler kalmış. Resmen çingene kavgasına dönmüş. Şimdi gelecek adam iyi yönetecekmiş. Borçları ödeyecekmiş. Kim ödüyor borçları asıl olan kurumun mal varlığı ödüyor. Buna yönetim mi diyorsunuz siz. O halde gelin bir holding yada şirketi izleyin nasıl yönetilir görün. Lise mezunu adamlarla bu iş olmaz. Yok kurumun eski başkanları yok kurumu iyi tanıyan bir başkan. Bunlar çare degil. İyi bir yönetici var olan kaynakları kullanmaz yeni kaynak üretir. Bağlantı kurar para getirir. Seçimleri bekliyorlarmış ona göre adamları varmış. Ne yapacak yeni gelen para mı koyacak cebinden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kod adı my ~ 3 yıl önce
Burada veya THK'nın tartışıldığı (Kurtarıldığı) tüm köşebaşlarında, dedikoduyu, laf ebeliğini bırakalım. Adam yazıda ne güzel analiz yapmış, değerlendirmelerine göre benim gibi birinin bile anlayabileceği şekilde açıklamış ve çözüm üretmiş. Çözümü uygun mu tartışılabilir, o ayrı konu ama burada yok alkollü hoca, yok bilmemneler ile geyik çevireceğinize şunu yapın. Adayları gerçekten araştırıp, kendi değerlendirmenizi yazın, çözüm fikrinizi dile getirin. Belki bir işe yarar. En azından şunu anlamaya çalışın; THK'da hep şuna buna takılanlar, ya şu olursalar, bunu o gösterirse benim önüme geçer deyip takoz olmalar (kendini geliştiremeyen yöneticinin sonu budur.) yüzünden bir çok konuda geri kalındı veya ilerleme çabalarının önü kesildi, artık bırakın ya şu işleri....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:) ~ 3 yıl önce
Müthiş bi komedi sahnede... Bunun da başrol oyuncuları belli... Millet maaş alamazken onların keyfi hep yerinde. Hayal pazarlayıp düş kırıklığı satıyolar. Şimdi yediklerinin içtiklerinin attıkları kazıkların yaptıkları haksızlıkların tadını çıkarsınlar. Ama her rüyanın bi sonu var...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thk hayranı ~ 3 yıl önce
Alemsiniz ,yazan şahsiyet birincisi kariyerinin olmadığını nerden biliyosun digerinin milletvekili olmus olsada kariyerinin olduğunu nerden biliyosun.boş laflarlarla yorum yapmisin ama ilk önce ac oku vaatleri suan turkiyenin hatri sayılır amatorlerinin yüzde doksaninin mustafa san beyi destekledigini bir gor.suan thkyi eski günlerini getirecek kiside kurumu tamamen bitirecek kişide belli yanlış anlamayin ama bu kızgın süreçte butarz insani ggıcık edici genis konusmalar yapmayın derim tavsiye;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000