21 Kasım 2009, Cumartesi 12:45:54

GENÇ PİLOT UÇAĞI OKYANUSA İNDİRDİ

Avustralya’da yayınlanan kadın magazin dergisi Cleo’nun yılın en yakışıklığı erkeği yarışmasının finalistlerinden olan 33 yaşındaki pilot Dominic James, yakıtı tükenen uçağı denize indirerek 6 yolcunun hayatını kurtardı.
  • kahraman olmasi icin ucagi piste indirmesi gerekirdi diyen arkadas: hergün dünyanin dört bir yaninda kahramanliklar yapan pilotlar görebilirsin. ama onlar kayitlara gecmez pek. cünkü onlar genelde ucagi piste indirirler. ve herhangi cogunlukla herhangi bir zarar görmezler. ne kendileri, ne de ucaklari. ama tabi burda olayin ic yüzünü de bilmiyoruz. belki ucagi suya indirmekten baska bir caresi yoktu. bilemeyiz.
  • Bir de bizim kahramanlar vardı, onlar ne oldu.. :-)
  • bu durumda uçağı piste sağsalim indiren her pilot da kahraman değil midir?
  • kahraman olabilmesi için uçağı sahile indirmesi gerekirdi.Okyanusun ortasına değil.

Çok zor bir iş başaran ve uçaktaki yolcuların hayatını kurtaran James uçağı, Sydney’in 1000 mil kuzey doğusundaki Norfolk Adası yakınlarındaki köpekbalıkları tarafından kuşatılmış sulara indirdi.

Bu olay, 2009’un başlarında Kaptan Chesley Sullenberger’in büyük bir başarıyla New York’taki Hudson nehrine indirdiği uçak ile çok benzerlik gösteriyor. Ancak Dominic’in uçağı indirdiği koşullar daha zorlu çünkü hem gece karanlıkta bu uçağı indirdi hem de köpekbalıklarının çok olduğu bir bölgeye bu inişi gerçekleştirdi.

Hasta bir yolcuyu Samoa adalarından Melbourne’e götürmek için havalanan Pel Aviation şirketine ait uçak Norfolk Adası’na yakıt ikmali için inmeye çalışıyordu ancak yoğun sis buna engel oldu ve kaptan pilotu denize inmek zorunda bıraktı. Kahraman Pilot

Uçak denize indikten sonra sadece 3 yolcu can yeleği alabildi ve diğer yolcular uçak denize batmadan onlara tutunarak kurtuldular. Kurtulanlar uçak denize battıktan sonra yaklaşık 90 dakika denizde korku dolu bir bekleyişle kurtarma ekiplerinin gelmesini beklediler.

Yolcular suda kurtarma ekiplerinin onları bulmasını beklerken bir kurtarma botu can yeleklerinin üstündeki parıltıyı görerek kazazedeleri buldu.

Kurtarma botu yolcuları bulduğunda hepsinin şokta olduğunu ve vücut ısılarının çok düşük olduğunu ancak hiçbirinde ciddi bir yaralanma olmadığını belirtti..Kaptan James kazadan sonra yaptığı açıklamada çok şanslı olduklarını bildiklerini söyledi.

GENÇ PİLOT UÇAĞI OKYANUSA İNDİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
kahraman olmasi icin ucagi piste indirmesi gerekirdi diyen arkadas: hergün dünyanin dört bir yaninda kahramanliklar yapan pilotlar görebilirsin. ama onlar kayitlara gecmez pek. cünkü onlar genelde ucagi piste indirirler. ve herhangi cogunlukla herhangi bir zarar görmezler. ne kendileri, ne de ucaklari. ama tabi burda olayin ic yüzünü de bilmiyoruz. belki ucagi suya indirmekten baska bir caresi yoktu. bilemeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bir de bizim kahramanlar vardı, onlar ne oldu.. :-)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu durumda uçağı piste sağsalim indiren her pilot da kahraman değil midir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
kahraman olabilmesi için uçağı sahile indirmesi gerekirdi.Okyanusun ortasına değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000