31 Ekim 2009, Cumartesi 07:39:49

Genç Kartallar mezun oldu

Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığında, F-5 Harbe Hazırlığa Geçiş Eğitimi'ni tamamlayan 2007-A devresi 25 teğmen, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.
  • İsimleri bir daha kontrol et bakalım. Yalan yanlış issimleri ortaya atıyorsun, birinim günahını diğerine atıyorsun. Dzeltmeni bekliyorum.
  • 8 i 15 i bırakta sen ne yaptın ve ne yaparsın bu vatan için? bu sorum yanıtsız hala.!!!!
  • 8 sene bedava okuyan milyarlık uçuş eğitimi alan ben değilim...yok öyle 15 yılda vınnnnnnnnnn....sistem elbet birğün değişecek...be cool
  • 15 sene yeterde artar vatana hizmet için. Merak ediyorum sen bu vatan ve millete kaç gün hizmet ettin yada edersin?

Mezuniyet töreninde konuşan 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez, Anadolu Kartalı eğitimleri ile tüm dünya ülkelerine eğitim veren 3. Ana Jet Üs Komutanlığının, sahip olduğu imkanlarla kıta görevine başlayacak teğmenlerin en son taktik ve bilgiyle eğitildikleri önemli bir üs konumunda olduğunu söyledi.

Hava Pilot Tuğgeneral İrez, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Yüce milletimizin bize sunduğu bu imkanları en faydalı şekilde kullanmak, benim ve personelimin en büyük hedefi ve gayreti olmuş ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Türk Hava Kuvvetlerinin hava muharebe merkezi konumundaki 3. Ana Jet Üs Komutanlığı, icra ettiği milli ve uluslararası ileri teknik ve taktiğe dayalı harekata yönelik eğitimlerinin yanı sıra Türk milletinin savaşçılarını F-5 pilot teğmenlerini yetiştirmenin ve bunu aileleriyle birlikte paylaşmanın onur ve gururunu yaşamaktadır.''

Genç pilotlara seslenen İrez, uçaklar ve silah sistemlerinin baş döndürücü bir hızla geliştiğini ifade etti. Burada asıl önemli olanın pilotun yeteneği, eğitimi ve savaşçı ruhu olduğunu anlatan İrez, şöyle devam etti:

''Uçağınızın yeteneği asla pilotun yeteneği değildir. Önemli olan uçağı ve silah sistemini kullanan pilotun gelişimidir. Sahip olduğumuz imkan ve kabiliyeti en üst seviyesine kadar kullanmak zorundayız. Bu nedenle okumanız, araştırmanız ve bulunduğunuz seviyenin daima daha üzerini hedeflemeniz gerekmektedir. Omuzlarınıza yüklenen sorumluluğun ağırlığını unutmayın. İçinizde tutuşturduğunuz vatan aşkını hiç söndürmeyin.''

Konuşmaların ardından eğitimini birincilikle tamamlayan Hava Pilot Teğmen Fatih Şen, tüm mezunlar adına yaş kütüğüne uçak maketi çaktı.

Daha sonra harbe hazırlığa geçiş eğitimini başarıyla tamamlayan 2007-A devresi 25 pilot teğmen, 3. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Ateş Mehmet İrez'den sertifikalarını aldı.

Törene, 1. Hava Kuvveti Komutanı Hava Korgeneral Korcan Pulatsü, Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ergun Koçak ile eğitimini tamamlayan pilotların aileleri katıldı.

Genç Kartallar mezun oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
İsimleri bir daha kontrol et bakalım. Yalan yanlış issimleri ortaya atıyorsun, birinim günahını diğerine atıyorsun. Dzeltmeni bekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
8 i 15 i bırakta sen ne yaptın ve ne yaparsın bu vatan için? bu sorum yanıtsız hala.!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
8 sene bedava okuyan milyarlık uçuş eğitimi alan ben değilim...yok öyle 15 yılda vınnnnnnnnnn....sistem elbet birğün değişecek...be cool

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
15 sene yeterde artar vatana hizmet için. Merak ediyorum sen bu vatan ve millete kaç gün hizmet ettin yada edersin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000