09 Aralık 2008, Salı 10:39:14

Genç kadın, ayağıyla uçak kullandı

ABD’de kolları olmayan Jessica Cox isimli genç kadın, ayağıyla uçak kullanan ilk pilot oldu.
  • Bu olay ABD dışında hangi devlette olsaydı INFIAL olurdu.ABD bütün ülkeyi güvensiz hava sahası ilan ederdi.pilot olmadığını öngörmek istiyorum yanında bir pilotla yapıldığını düşünüyorum
  • pilot oldu demek için geçerli lisansa sahip olmak gerekir.lisansa sahip olmak içinde geçerli sağlık raporuna...haberlerinizde doğru kelimeler ve doğru cümlerler kullansanız daha kaliteli habercilik olmaz mı??

Arizona Eyaleti’nde yaşayan 25 yaşındaki Jessica, nadir görülen bir hastalık yüzünden kolları olmadan doğdu. Psikoloji mezunu olan genç kız, yazı yazmayı, araba kullanmayı, saçlarını taramayı, ayağıyla telefon kullanmayı öğrendi.

Bununla da yetinmeyen genç kadın, engelli olmasına rağmen pilot olmaya karar verdi. Üç yıl yoğun bir pilotluk eğitimi alan Jessica lisans almayı başararak ayağıyla uçak kullanan ilk pilot oldu.

Uçaktan korkardı

Küçüklüğünden beri uçağa binmekten korkan genç kadın, bu korkusunu yenmek için pilot olmaya karar verdiğini, yapacağına inandığı için bunu başardığını söyledi. En son 13 yaşında protez kol taktığını daha sonra hiç kullanmadığını söyleyen genç kadın, tekvandoda siyah kuşak sahibi olduğunu, ayrıca eskiden dansla uğraştığını belirtti. "Hiçbir zaman ’Yapamam’ demedim. Sadece ’Ben yaparım" dedim. Uçmak dünyanın en fantastik duygusu" dedi.

Genç kadın, ayağıyla uçak kullandı

Facebook Yorum

Yorumlar

meraklı ~ 9 yıl önce
Bu olay ABD dışında hangi devlette olsaydı INFIAL olurdu.ABD bütün ülkeyi güvensiz hava sahası ilan ederdi.pilot olmadığını öngörmek istiyorum yanında bir pilotla yapıldığını düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 9 yıl önce
pilot oldu demek için geçerli lisansa sahip olmak gerekir.lisansa sahip olmak içinde geçerli sağlık raporuna...haberlerinizde doğru kelimeler ve doğru cümlerler kullansanız daha kaliteli habercilik olmaz mı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000