14 Mart 2018, Çarşamba 11:19:15

Gemi kaptanı Atatürk Havalimanı'nda valiz çaldı!

İtalya’nın Pisa kentinden İstanbul uçağı ile Atatürk Havalimanı’na gelen İtalyan gemi kaptanı, iddiaya göre bagajsız uçağa bindiği halde bagaj bandında aynı uçakla gelen avukat Levent B.’ye ait valizi alarak kayıplara karıştı.
  • Şimdi bu adam korsan denenilir mi?
  • gomlek ariyordu kesin
  • yok yok 50 yıl hapis cezası verin 3 yıldan 9 yıla kadar mış, elin yabancısını adam edeceğinize önce ülkemizdeki hırsızları adam edin de 2 yıl yatırın ortalıkta hırsız mırsız kalmaz
  • Hani Turkler medeniyetsizdi?

İtalya’nın Pisa kentinden İstanbul uçağı ile Atatürk Havalimanı’na gelen İtalyan gemi kaptanı, iddiaya göre  bagajsız uçağa bindiği halde bagaj bandında aynı uçakla gelen avukat Levent B.’ye ait valizi alarak kayıplara karıştı. Kamera kayıtlarından tespit edilen İtalyan Kaptan Maurizio Angius, ifadesinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Hakkında hırsızlık suçundan dava açıldı ama iki yıldır bulunamadığı için mahkemeden karar çıkmadı.

Avukat Levent B. 09 Nisan 2016’da Türk Hava Yollarına ait TK 1400 sefer sayılı uçak ile İtalya’nın Pisa şehrinden Atatürk Havalimanı'na geldi. Levent B., valizini almak için 5 numaralı bagaj bandına geldiğinde tüm yolcular valizini alıp gitmesine rağmen kendi valizini bulamadı. Bunun üzerine, havalimanı karakoluna giderek durumu polise bildirdi. Kamera kayıtlarını incelenmesi üzerine bir şahsın siyah renkli valizi alarak uzaklaştığı görüldü. Uçuş kayıtları incelendiğinde bu kişinin İtalyan vatandaşı Maurizio Angius olduğu ve uçağa da bagajsız bindiği tespit edildi.

'VALİZDEN KIYAFET ÇIKTI, PİŞMANIM'

Hakkında yakalama kararı çıkartılan Maurizio Angius 10 gün sonra yakalandı. İfadesi alınan Angius, “Pisa’dan Türkiye’ye geldim. Pasaport kontrolünü geçtikten sonra 5 numaralı bagaj bandına gittim. Bagaj bandında başkasına ait siyah renkli çek çekli bir valizi aldım. Otelde kontrol ettiğimde içerisinde kişisel elbiseler olduğunu gördüm. Otelden ayrılırken valizi Dalaman’a beraberimde götürdüm. Dalaman’da valizi bilmediğim bir yere attım. Pişmanım. Müştekinin zararını karşılamak isterim” dedi.

BULUNAMIYOR

Maurizio Angius savcılıktaki ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 12 Nisan 2016 tarihinde hakkında Asliye Ceza Mahkemesinde ‘hırsızlık’ suçundan 3 yıldan 9 yıl 3 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Maurizio Angius, davanın ilk celsesine gelmeyince hakkında zorla getirilme ve yakalama kararı çıkartıldı. Ancak davanın açıldığı 2016 yılından bu yana 5 celse geçmesine rağmen Angius’a bir daha ulaşılamadı. Bu sebeple dava bitirilemiyor. (Hürriyet)

Gemi kaptanı Atatürk Havalimanı'nda valiz çaldı!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Pirate ~ 3 ay önce
Şimdi bu adam korsan denenilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
x ~ 3 ay önce
gomlek ariyordu kesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
memil ~ 3 ay önce
yok yok 50 yıl hapis cezası verin 3 yıldan 9 yıla kadar mış, elin yabancısını adam edeceğinize önce ülkemizdeki hırsızları adam edin de 2 yıl yatırın ortalıkta hırsız mırsız kalmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hee ~ 3 ay önce
Demek ki bu hirsiz yakalanmasin adam edilmesin?
Ee ne oldu ~ 3 ay önce
Hani Turkler medeniyetsizdi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000