21 Şubat 2017, Salı 09:09:34

Geleceğin havacıları iş başında

Manisa’nın Salihli ilçesindeki kısa adı SEAL olan Sekine Evren Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencileri öğretmen Zehra Öztürk öncülüğünde model uçak yapmasını öğreniyor.
  • atip tutan asagidaki bazi tiplere aldirmayim siz cocuklar, her sektorde oldugu gibi bu sektorde de torpil, kayirma tabii ki var, ancak bu sektorde ucus ekibinden biri olmak istiyorsaniz ve kabiliyetsizseniz torpiliniz sizi iste tutamaz, kimse sizi hayati pahasina kokpitte oturtmaz, hevesiyseniz seveceginize inaniyorsaniz, ucmak istiyorsaniz calisin eksiklerinizi kapatin, lisaninizi hatta lisanlarinizi gelistirin, okuyun ondan sonra da gelin, ister parasinizla lisans alip gelin, isterseniz sirketlerin sizlere sundugu imkanlarla (afa, thy akademi) gelin, kafasi calisana ekmek var merak etmeyin, en basta da dedigim gibi, karamsar olmayin cesur olun korkmayin, bu millet cok hain cikarmistir icinden tarih boyunca ama cok da tarihe damgasini vurmus lider, bilim adami, tasavvuf adami da cikarmistir. Unutmadan bi de arastirin bakalim Salihli'den kac pilot cikmistir hem de torpilsiz, kac kabin memuru ucmaktadir goklerde...
  • Kibrit çöpüyle model. Yaw geçin bunları gari. Model nasıl yapılır youtube'a bir bakın önce. Ben ilkokul 2. Sınıfta yaptım bu uyduruk işleri. Renkli Çavdar sapları ile ve biraz zamkla ne eserler yapardık teeeyyy
  • Gençler yol yakınken başka sektöre ilgi duyun.Havacilik birilerinin tekelinde ve torpiliniz olmadan bi yerlere gelemezsiniz.
  • Model uçak yaparak geleceğin havacıları yetişiyorsa yazık geleceğimize. Boing, Airbus vb. gibi büyük şirketler geleceğin havacılarını nasıl yetiştiriyor bakın da sonra bu kıytırık önemsiz ve THK kokan haberi yapın.

Manisa’nın Salihli ilçesindeki kısa adı SEAL olan Sekine Evren Anadolu Lisesi Havacılık Kulübü öğrencileri öğretmen Zehra Öztürk öncülüğünde model uçak yapmasını öğreniyor.

Model Uçak Kursu Rehber Öğretmeni Zehra Öztürk, öğrencilerin boş zamanlarını iyi değerlendirmelerini sağlamayı ve öğrencilere havacılığı sevdirmeyi amaçladığını söyledi. Kulübün okulda 5 yıldır aktif olduğuna değinen Öztürk, “Bu kulüp sayesinde önemli bir sivil toplum kuruluşu olan Türk Hava Kurumu’nu ve faaliyetlerini tanıtıyoruz. THK’nun 16 yaş üstü gençlere yönelik ücretsiz kursları ve kampları hakkında öğrencilerimizi bilgilendiriyoruz." dedi.

10 öğrencinin model uçak kursuna katıldığını ve Ata Modeli uçak yapımını öğrendiklerini dile getiren Öztürk, kursta kullanılan malzemelerin ise THK tarafından verildiğini söyledi. Bu tür kurslarla öğrenciler tarafından havacılığa ve uçaklara olan ilgilerinin arttığını ifade eden Öztürk, "Sivil havacılık nitelikli eleman açığı olan önemli bir sektör, bu kulüp sayesinde ilgili öğrencileri bu alana yönlendiriyoruz." diye konuştu.

Model uçak yapımını öğrenen öğrencileri ziyaret eden Okul müdürü Halil İbrahim Yaren ise şunları söyledi:

"Okul olarak amacımız sadece akademik başarılı öğrenciler yetiştirmek değil, aynı zamanda sosyal yönü güçlü, özgüvenli, boş zamanlarını çok iyi değerlendirebilen topluma faydalı bireyler yetiştirebilmektir. Bu nedenle sosyal kulüp faaliyetleri bizim için dersler kadar önemlidir."

Geleceğin havacıları iş başında

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

sergio ~ 1 yıl önce
atip tutan asagidaki bazi tiplere aldirmayim siz cocuklar, her sektorde oldugu gibi bu sektorde de torpil, kayirma tabii ki var, ancak bu sektorde ucus ekibinden biri olmak istiyorsaniz ve kabiliyetsizseniz torpiliniz sizi iste tutamaz, kimse sizi hayati pahasina kokpitte oturtmaz, hevesiyseniz seveceginize inaniyorsaniz, ucmak istiyorsaniz calisin eksiklerinizi kapatin, lisaninizi hatta lisanlarinizi gelistirin, okuyun ondan sonra da gelin, ister parasinizla lisans alip gelin, isterseniz sirketlerin sizlere sundugu imkanlarla (afa, thy akademi) gelin, kafasi calisana ekmek var merak etmeyin, en basta da dedigim gibi, karamsar olmayin cesur olun korkmayin, bu millet cok hain cikarmistir icinden tarih boyunca ama cok da tarihe damgasini vurmus lider, bilim adami, tasavvuf adami da cikarmistir. Unutmadan bi de arastirin bakalim Salihli'den kac pilot cikmistir hem de torpilsiz, kac kabin memuru ucmaktadir goklerde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sergio ve diğerleri ~ 1 yıl önce
Değerli Sergio ve onun gibi düşünenlere: havacılık sadece sizin kirli sektörünüzden ibaret değil. Akıl verirken fazla bi havaya giriyorsunuz
Kibrit ~ 1 yıl önce
Kibrit çöpüyle model. Yaw geçin bunları gari. Model nasıl yapılır youtube'a bir bakın önce. Ben ilkokul 2. Sınıfta yaptım bu uyduruk işleri. Renkli Çavdar sapları ile ve biraz zamkla ne eserler yapardık teeeyyy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thycomario ~ 1 yıl önce
Gençler yol yakınken başka sektöre ilgi duyun.Havacilik birilerinin tekelinde ve torpiliniz olmadan bi yerlere gelemezsiniz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Murat ~ 1 yıl önce
Model uçak yaparak geleceğin havacıları yetişiyorsa yazık geleceğimize. Boing, Airbus vb. gibi büyük şirketler geleceğin havacılarını nasıl yetiştiriyor bakın da sonra bu kıytırık önemsiz ve THK kokan haberi yapın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000