14 Nisan 2009, Salı 08:38:30

Gazipaşa'da pist çalışmaları tamamlandı

Haziran ayında açılması hedeflenen Gazipaşa Havaalanı’nın pist uzatma çalışmaları tamamlandı.
  • Antalyada ki arkadaşlar korkmaya başlamışlar sanırım :)) Uçakları gidiyor diye. Evet uçaklarınız azalacak ama Turist de adam gibi hizmet alacak. Hangisi önemli sizce ?
  • Sayın Tav cı arkadaş, TAV devlete KDV ödemektense bu havaalanına yatırım yapmayı tercih etti. Yani Devletimiz milyarlardan oldu. Bu bir çeşit vergi kaçırmaktır Türkiyede. Sonuç değişmiyor, Ülkenin işine yaramayan boş bir yatırım.
  • bu havaalaninin isletme ve pist uzatma calismalarini tav yapiyor yani devletten para cikmiyor aksine kira aliyor sizin odemeyipte odeyenler adina konustugunuz vergilerinize dokunulmuyor zamaninda olu yatirim olarak yapilan havaalanini devlet diri yatirim yapti ve para kazaniyor.
  • erzurumlu arkadas konusuyor gelsinde havalanı görsün 1 milyon insan yasıyor sanayi şehri pistimiz 2300 metre 300 metresi kullanılmıyor binalardan pistin genişligi 30 metre terminalimiz ahırdan farksız 2009 ocak ve subat ilk iki ayda 20 seferde ist-maras veya ist-ank ucakları antep yada adanaya inmek zorunda kaldı gece uçuş yok ils yok niye biliyonme antepe veya adanadan uçmamız için seferlerin kaldırılması için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar bende erzurumda okudum ülkemizin cok guzel havalimanlarından birisi daha fazla konusma istersen

Daha önce yapılan 1200 metre iniş ve kalkış pistine 600 metre ilave edildi. Böylece pist uzunluğu büyük uçakların inip kalkabileceği 1800 metreye uzatıldı. Uçak pistiyle terminal binası arasında kalan apron sahasının genişletilmesi için çalışmalar sürüyor.

Gazipaşa'da pist çalışmaları tamamlandı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 9 yıl önce
Antalyada ki arkadaşlar korkmaya başlamışlar sanırım :)) Uçakları gidiyor diye. Evet uçaklarınız azalacak ama Turist de adam gibi hizmet alacak. Hangisi önemli sizce ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sayın Tav cı arkadaş, TAV devlete KDV ödemektense bu havaalanına yatırım yapmayı tercih etti. Yani Devletimiz milyarlardan oldu. Bu bir çeşit vergi kaçırmaktır Türkiyede. Sonuç değişmiyor, Ülkenin işine yaramayan boş bir yatırım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bu havaalaninin isletme ve pist uzatma calismalarini tav yapiyor yani devletten para cikmiyor aksine kira aliyor sizin odemeyipte odeyenler adina konustugunuz vergilerinize dokunulmuyor zamaninda olu yatirim olarak yapilan havaalanini devlet diri yatirim yapti ve para kazaniyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
erzurumlu arkadas konusuyor gelsinde havalanı görsün 1 milyon insan yasıyor sanayi şehri pistimiz 2300 metre 300 metresi kullanılmıyor binalardan pistin genişligi 30 metre terminalimiz ahırdan farksız 2009 ocak ve subat ilk iki ayda 20 seferde ist-maras veya ist-ank ucakları antep yada adanaya inmek zorunda kaldı gece uçuş yok ils yok niye biliyonme antepe veya adanadan uçmamız için seferlerin kaldırılması için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar bende erzurumda okudum ülkemizin cok guzel havalimanlarından birisi daha fazla konusma istersen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000