30 Aralık 2017, Cumartesi 12:45:50

Funda Ocak: "2018 performans yılı olacak"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, 2017 yılını değerlendirdi. Ocak, aynı zamanda yeni yılda DHMİ'nin atacağı adımlara dair ipuçları verdi.
  • Yılan hikayesine dönen Çukurova havalimanı nolacak , inşaatı otlar sardı
  • Keşke görevde yükselme sözlü sınavlarında da adaletli olunsada personel performansı olumlu etkilense. Yazılı 60 sözlü 98 yada yazılı 92 sözlü 81 olunca gelde performans bekle personelden
  • Pazar kapatarak show yaparak hayr isleyen sen bize odemedigin kidem tazminat haklarimiz ve hakkimizi yedigin odemesigin mayis ayindan beri gecen bunca zaman bunlarin hakkini veremezsin allah seni oyle bir silkelesinki tovne eder belki hidayette erersin merhametsiz insan.
  • Benim anlamadigim şu eurocontrolden seyrusefere gelen para niye boş boşa geri gidiyor? Böl kardeşim o parayi personelinin hakkina göre herkese ver maasiyla orantili! Bide bu genel mudur surekli seyrusefer dişinda hizmetlere bakiyor, seyruseferi en arkaya atiyor belli... seyrusefer disinda kim varsa onlarin maasini yukseltmeye calisip çıtayi da kapatiyor! Bize gelen paralari bize laf atanlara cekemeyenlere verdirip haksizlik yapiliyor! Herkese zam yapilsin ama kimse keriz degil. Eger bir daha baska birimlere bizim tazminatimizdan yapilan zam fazla olursa grev icin elimizden geleni yapacagiz yeter!
  • Butun isler en yukaridan baglaniyor, sana soranmi var?
  • Eurocontrolden parayı iş barışı mazereti altında personele dağıtmayıp geri göndererek geçmez inş 2018 de devlete ülkeye parayı geri göndererek bir katkı sağlanamaz
  • Herhangi bir havaalanının büroların olduğu ikinci katına çıktığınızda göreceğiniz şey bol bol müdür, müdür yardımcısı, şef odaları hepsinin kapısı kapalı işsiz güçsüz oturan birsürü memur vardır. yaptıracağınız en ufak bir işlem için kırk kapı dolaşırsınız özel sektörde bir kişinin yaptığı işi en az beş kişi yapar ve sektördeki şirketlerin kanını sömürürler. Yinede ağlayıp sızlarlar
  • Eurocontrolün sunduğu imkanları eğitime ihtiyaç duyan kendini geliştirmek isteyen genç personele aktarmak yerine alakasız birim ve müdürlere harcadığınız sürece 1karış ileri gidemeyiz genel müdürüm. Kesinlikle Seyrüsefer yeniden yapılanmalı.
  • Birde lütfen diğer yöneticilere telkinde bulunun.makamlar gelip geçici önemli olan hoş bir seda bırakmak.onlarda adil olsunlar personele eşit mesafede olsunlar sahip çıksınlar. Gösteriş değil iş üretsinler bizim haklarımızı korumak onların görevi bazı yerlerde diğer kurumlara ezdirilen personeller var.gittiginiz yerlerde sizde personel e sorarsanız bir sorun varmı diye emin olun anlatırlar...saygılarımla
  • Sayın genel müdürüm allah yar ve yardımcınız olsun. allah adil olan yöneticinin yardımcısıdır.siz hepimizin genel müdürüsünüz bizi bir görüp adil davranmaya devam eder kul hakkından sakınırsanız inşallah personel de sevgi ile saygı ile motive olup hep birlikde şu zor günlerde devletimize katma değer katarız.bir olursak diri oluruz hep birlikde kalkınırız...

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, 2017 yılını değerlendirdi. Ocak, "2017 hizmet, atılım ve yatırım yılıydı. 2018 performans yılı olacak" dedi.

 İşte DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak'ın 2017 yılını değerlendirdiği ve yeni yıl mesajlarının yer aldığı o açıklamalarının tamamı:

"Son 16 yılda olduğu gibi, 2017 yılında da büyük yatırımlara, faaliyetlere imza attık. Çok şükür 2017'de hem proje ve yatırımlarda;   hem de yolcu, uçak, yük trafiğinde beklentilerimizin üzerinde bir performans yakaladık…

BAŞARILARIMIZI ‘DEV PROJELERİN EFSANE KADROSU’NA BORÇLUYUZ

Ülkemize kazandırdığımız büyük eserleri hayata geçirirken ‘Dev projelerin efsane kadrosu’ olarak milletin gönlünde taht kuran Cumhurbaşkanımız Muhterem Recep Tayyip Erdoğan’dan, muhteşem ulaştırma projelerinde imzası bulunan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'dan, hizmet bayrağını şevk ve heyecanla ileri hedeflere taşıyan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’dan ilham ve güç aldık, büyük destek gördük. Müsteşarımız Sayın Suat Hayri Aka’nın hiçbir zaman esirgemediği ilgi ve katkılarını da minnetle ifade etmek istiyorum.

BAŞARILARIMIZA RAKAMLAR TANIKLIK EDİYOR

2017 yılının on bir ayı sonunda, toplam yolcu trafiği geçen yılın aynı ayına göre  % 10,5 artış ile 179.111.691 olarak gerçekleşti. Bu rakamın yılsonunda 195 Milyona ulaşmasını bekliyoruz. 2018 yılında ise 200 milyonun üzerine çıkmayı hedefliyoruz.

BÜYÜK YATIRIMLARIN MİMARI, DHMİ!

Yatırımcılar arasında ilk 5’in içerisinde yer alan kuruluşumuz adından artık “yatırımcı kuruluş” olarak bahsettiriyor. 2017 devam eden çok yoğun işlerin yönetilmesi ve zamanında bitirilmesi açısından da rekorlar kırdığımız bir seneydi. Sinop'a çok güzel bir terminal binası kazandırdık, Başbakanımızın teşrifiyle Çanakkale Havalimanı yeni terminal binasını hizmete açtık.

Özellikle acil olarak bitirilmesi gereken pist tamiratlarında ekiplerimiz harika bir süratle işleri söz verdiğimiz takvimde bitirdiler. Üç ayda Samsun'u,  beş ayda Nevşehir'i hizmete açtık, gayretli arkadaşlarımızın fedakârlıkları sayesinde.

EKONOMİYE OMUZ VERİYORUZ, TURİZMİN YÜKÜNÜ TAŞIYORUZ

Kuruluş olarak 10.000 kadrolu mesai arkadaşımız, 6.500 hizmet alımı çalışanımızla 16.500 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ödediğimiz vergiler ve istihdam desteği ile Türk ekonomisine sağladığımız büyük katkıdan dolayı mutluyuz.  Ayrıca, rakamların da çok açık bir şekilde gösterdiği gibi, misafirlerimizi dünyanın en güzel havalimanlarında karşılayıp uğurlayarak turizmimize büyük katkı sağlıyoruz.

2017 HİZMET, ATILIM, YATIRIM YILIYDI;  2018 PERFORMANS YILI OLACAK

2017, Hükümet ve Bakanlığımızın desteği ile hizmet, yatırım ve atılım yılı oldu; 2018 performans yılı olacak. DHMİ ailesi olarak şimdiden çok heyecanlı, çok gururlu, çok mutluyuz, 2018’de asrın projesi İstanbul Yeni Havalimanını hizmete açacağız. İhalesini yönettiğim bu büyük eserin açılışına tanıklık etmek benim için de büyük bir onur olacak.

Ayrıca, inşaatları büyük bir hızla ilerleyen Kahramanmaraş, Balıkesir Merkez ve Muş Havalimanlarını da inşallah 2018'de bitirmeyi planlıyoruz. Çukurova Havalimanı inşaatı devam ediyor, Tokat Havalimanı PAT Sahaları Yapımı işi  10.01.2018 tarihinde ihale edilecek. Esenboğa Havalimanı  PAT sahaları yapımı devam edecek.

“KÜRESEL TEMASLARIMIZ 2018’DE DE ARTARAK DEVAM EDECEK”

En büyük hedefimizin DHMİ’yi küresel marka haline getirmek olduğunu bugüne kadar sıklıkla belirttik. Bu hedef doğrultusunda önemli adımlar atıldı, konu Bakanlar Kurulunda görüşülecek aşamaya geldi. İnşallah yeni yılın ilk çeyreğinde, yurt dışı şirketimizi kurmuş olacağız.

“ÖNÜMÜZDEKİ YIL GİDİLMEDİK HAVALİMANI BIRAKMAYACAĞIZ”

Bu sene ilk kez yaklaşık 20 tane meydanımızı ziyaret ettik. Kıymetli mesai arkadaşlarımızla istişare toplantıları yaptık. Ellerini tuttuk, gözlerine baktık, dertlerini dinledik ve çözüm bulma gayreti içerisinde olduk. İnşallah 2018’de havalimanlarımızın tamamına misafir olup, gidilmedik meydan bırakmayacağız.

“EN BÜYÜK YATIRIMI İNSAN KAYNAKLARINA YAPIYORUZ”

Markalaşmanın olmazsa olmazının insana yapılan yatırım olduğunun bilinciyle geldiğimiz günden beri bu konuya ağırlık verdik ve çok ciddi bir yol kat ettik.

2017 yılı özellikle insan kaynakları açısından çözüm, kazanım ve atılım yılı oldu. Sıkı takibimiz ve Sayın Bakanımızın desteğiyle yılların beklentisi gerçekleşti. Havacılık Tazminatı farkları onaylandı ve süratle çalışanlara ödendi.

Kıymetli Arkadaşlarım

Özetlemeye çalıştığım gibi başarılarla dolu bir seneyi büyük projelere imza atmanın gönül rahatlığı ve gururuyla geride bırakıyoruz. Daha büyük başarılara imza atma azmi ve kararlığıyla geleceğe yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Tabi ki sizlerden aldığımız ilham, güç ve destekle…

Özverili çalışmalarınızdan, katkılarınızdan, hazineler değerindeki emek ve çabanızdan dolayı bir kere daha hepinize teşekkür ediyorum. Yeni yılın size, ailenize ve sevdiklerinize sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum. Sevgilerimle…"

Funda OCAK
DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı
ve Genel Müdürü 

Funda Ocak: "2018 performans yılı olacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Çukurova ~ 1 yıl önce
Yılan hikayesine dönen Çukurova havalimanı nolacak , inşaatı otlar sardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmetcik ~ 1 yıl önce
Keşke görevde yükselme sözlü sınavlarında da adaletli olunsada personel performansı olumlu etkilense. Yazılı 60 sözlü 98 yada yazılı 92 sözlü 81 olunca gelde performans bekle personelden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hayir sever is adamina ~ 1 yıl önce
Pazar kapatarak show yaparak hayr isleyen sen bize odemedigin kidem tazminat haklarimiz ve hakkimizi yedigin odemesigin mayis ayindan beri gecen bunca zaman bunlarin hakkini veremezsin allah seni oyle bir silkelesinki tovne eder belki hidayette erersin merhametsiz insan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Salih ~ 1 yıl önce
Benim anlamadigim şu eurocontrolden seyrusefere gelen para niye boş boşa geri gidiyor? Böl kardeşim o parayi personelinin hakkina göre herkese ver maasiyla orantili! Bide bu genel mudur surekli seyrusefer dişinda hizmetlere bakiyor, seyruseferi en arkaya atiyor belli... seyrusefer disinda kim varsa onlarin maasini yukseltmeye calisip çıtayi da kapatiyor! Bize gelen paralari bize laf atanlara cekemeyenlere verdirip haksizlik yapiliyor! Herkese zam yapilsin ama kimse keriz degil. Eger bir daha baska birimlere bizim tazminatimizdan yapilan zam fazla olursa grev icin elimizden geleni yapacagiz yeter!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gitsen ne olur ~ 1 yıl önce
Butun isler en yukaridan baglaniyor, sana soranmi var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eurocontrol ~ 1 yıl önce
Eurocontrolden parayı iş barışı mazereti altında personele dağıtmayıp geri göndererek geçmez inş 2018 de devlete ülkeye parayı geri göndererek bir katkı sağlanamaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DHMİ ve bürokrasi ~ 1 yıl önce
Herhangi bir havaalanının büroların olduğu ikinci katına çıktığınızda göreceğiniz şey bol bol müdür, müdür yardımcısı, şef odaları hepsinin kapısı kapalı işsiz güçsüz oturan birsürü memur vardır. yaptıracağınız en ufak bir işlem için kırk kapı dolaşırsınız özel sektörde bir kişinin yaptığı işi en az beş kişi yapar ve sektördeki şirketlerin kanını sömürürler. Yinede ağlayıp sızlarlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eğitim ~ 1 yıl önce
Eurocontrolün sunduğu imkanları eğitime ihtiyaç duyan kendini geliştirmek isteyen genç personele aktarmak yerine alakasız birim ve müdürlere harcadığınız sürece 1karış ileri gidemeyiz genel müdürüm. Kesinlikle Seyrüsefer yeniden yapılanmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Birde lütfen diğer yöneticilere telkinde bulunun.makamlar gelip geçici önemli olan hoş bir seda bırakmak.onlarda adil olsunlar personele eşit mesafede olsunlar sahip çıksınlar. Gösteriş değil iş üretsinler bizim haklarımızı korumak onların görevi bazı yerlerde diğer kurumlara ezdirilen personeller var.gittiginiz yerlerde sizde personel e sorarsanız bir sorun varmı diye emin olun anlatırlar...saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 1 yıl önce
Sayın genel müdürüm allah yar ve yardımcınız olsun. allah adil olan yöneticinin yardımcısıdır.siz hepimizin genel müdürüsünüz bizi bir görüp adil davranmaya devam eder kul hakkından sakınırsanız inşallah personel de sevgi ile saygı ile motive olup hep birlikde şu zor günlerde devletimize katma değer katarız.bir olursak diri oluruz hep birlikde kalkınırız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000