10 Ocak 2012, Salı 15:55:30

FREE BIRD PAKİSTAN'I KARIŞTIRDI!

Free Bird Havayolları'nın Pakistan'ın milli havayolu şirketi PIA'ya wet-lease (ekibiyle birlikte) uçak kiralama girişimi Pakistan pilotlar sendikasına takıldı. İşte ayrıntılar...
  • YABANCI PİLOT SAYISI ARTIYOR TALPA'DAN SES YOK, SHGM LEVEL 4 DİL SINAVLARINA BAŞLADI,ÇOĞU ÜLKE UYGULAMAZKEN , BELKİDE DAHA FAZLA YABANCI PİLOTA İŞ BULALIM HAVACILIK SEKTÖRÜDE YABANCILARA GEÇSİN DİYEMİ ACABA. TALPA-SHGM UYGULAMALARINDAN SONRA YABANCI ÜLKELERİN YAPTIKLARI AZ BİLE... TÜRK PİLOTLARI VE ŞİRKETLERİ OLMASIN DİYE UĞRAŞILIYORRRR.
  • PAKİSTAN PİLOTLAR BİRLİĞİNİN YAPTIĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ ? TIPKI BİZİM TALPA
  • türkiye eskiden 3.dünya ülkesi olarak anılırdı aynı pakistan gibi...meğerse türkiye 3. dünya ülkeliğinden amatör lige düşmüş haberimiz yokmuş.
  • Biz korkak değiliz sadece borç batağındayız kredileri ödeyebilmek için 2 -3 işte birden çalışıyoruz dostum bu ülkedeki kanunlarıda,işsizliğide herşeyi yabancılar yönetiyor unutma.yabancı pilotlardan örnek buyur oku gittiler ülkelerinde demeç verdiler ne oldu EASA hemen tepemize çöktü,fransada onur uçağını mister civata bağladı daha yazayımmı hala illede yabancı diyip durursunuzya anlamıyorum,200ft' stabil olanımı dersin,ILS beam'i kaçıranımı dersin yabancıların neresini anlatayım sana en iyisi sen sor ben anlatıyım dostum çünkü ben nerden başlayacağımı bilmiyorum?
Türkiye'nin charter( tarifesiz) hava taşımacılığı yapan şirketlerinden Free Bird Airlines'in Pakistan Havayolları'na uçak kiralama girişimi pilotlar sendikasına takıldı.

Free Bird, Wet Lease ( Uçucu ekiple birlikte) olarak iki adet Airbus 320 tipi uçağını Pakistan Havayolları PIA'ya kiralamak için anlaşmaya vardı.
 
Taraflar arasında sözlü olarak varılan anlaşma imza aşamasına geldiği sırada Pakistan pilotlar sendikası ayağa kalktı. Uçakların uçucu ekiple birlikte kiralanacak olmasına itiraz eden Pilotlar Sendikası, anlaşmanın iptal edilmesini istedi. Bu konuda Pakistan Havayolları üzerinde baskı kuran sendika, yabancı uçuş ekibinin ülkede çalışmasına şiddetle karşı çıktı ve henüz imzalanmamış anlaşmanın iptal edilmesini sağladı. 
 
Böylelikle Free Bird Havayolları'nın, iki adet Airbus 320 tipi uçağının ekibiyle birlikte Pakistan Havayolları'na kiralaması girişimi başarısızlıkla sonuçlandı.

©AirportHaber Özel
FREE BIRD PAKİSTAN'I KARIŞTIRDI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Misafir ~ 6 yıl önce
YABANCI PİLOT SAYISI ARTIYOR TALPA'DAN SES YOK, SHGM LEVEL 4 DİL SINAVLARINA BAŞLADI,ÇOĞU ÜLKE UYGULAMAZKEN , BELKİDE DAHA FAZLA YABANCI PİLOTA İŞ BULALIM HAVACILIK SEKTÖRÜDE YABANCILARA GEÇSİN DİYEMİ ACABA. TALPA-SHGM UYGULAMALARINDAN SONRA YABANCI ÜLKELERİN YAPTIKLARI AZ BİLE... TÜRK PİLOTLARI VE ŞİRKETLERİ OLMASIN DİYE UĞRAŞILIYORRRR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
PAKİSTAN PİLOTLAR BİRLİĞİNİN YAPTIĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ ? TIPKI BİZİM TALPA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
türkiye eskiden 3.dünya ülkesi olarak anılırdı aynı pakistan gibi...meğerse türkiye 3. dünya ülkeliğinden amatör lige düşmüş haberimiz yokmuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Biz korkak değiliz sadece borç batağındayız kredileri ödeyebilmek için 2 -3 işte birden çalışıyoruz dostum bu ülkedeki kanunlarıda,işsizliğide herşeyi yabancılar yönetiyor unutma.yabancı pilotlardan örnek buyur oku gittiler ülkelerinde demeç verdiler ne oldu EASA hemen tepemize çöktü,fransada onur uçağını mister civata bağladı daha yazayımmı hala illede yabancı diyip durursunuzya anlamıyorum,200ft' stabil olanımı dersin,ILS beam'i kaçıranımı dersin yabancıların neresini anlatayım sana en iyisi sen sor ben anlatıyım dostum çünkü ben nerden başlayacağımı bilmiyorum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000