30 Aralık 2011, Cuma 19:40:04

FRANSA TEPKİMİZ KISA SÜRDÜ!

Fransa'da kabul edilen soykırım yasasına çok tepki gönderildi. Ancak Paris uçaklarında boş koltuk yok ve Fransız marka ürünlerin satıldığı mağazaların önünde uzun kuyruklar oluşuyor.
  • biz çok aciz bir toplumuz yazık bu durum beni pek şaşırtmadı.ne bekliyorduk ki? fransızlar bizi bizden daha iyi tanıdıkları için bizi sallamıyorlar.
  • bizim elitlerdeki bu fransız hayranlığı sürdükçe, dedelerimize katil de deseler,kapılarında vize için süründürseler de koşa koşa giderler.
  • tam deveye dikeni insana openi yaranir olayi....bu necip !!! millet ne zaman adam olacak ne zaman haysiyet,onur,gurur gibi kavramlarin ne demek oldugunu anlayacak cok merak ediyorum...
  • turkceyi,kirik rumca agziyla,konus yeter kardesim,kistas bu rize language,asil mesele ,duzgun konusan ,kaliteli yasayan ,insanlardan nefret etmeleri,,,,
Türkiye'nin tüm uyarılarına rağmen, 22 Aralık'ta Fransa Ulusal Meclisi'nden geçen "sözde" ermeni soykırımının inkarını suç sayan yasa tasarısı, Türkiye ile Fransa arasındaki diplomatik ilişkilerin gerilimli bir sürece girmesine neden olmuştu.

Fransa Ulusal Meclisi'nden gelen "onay" haberinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 8 maddelik bir ağır yaptırım kararını açıkladı. Yıllardır Türkiye ile ilgili attığı olumsuz adımlar nedeniyle zaten tepki gören Fransa'ya karşı alınan bu yaptırıma halktan da destek mesajları yağdı.

Fakat Paris'te romantik bir gece ve yeni yıla üzerinde Fransız lüksüyle girme isteği bu desteği şimdilik "sözde" bıraktı. Nişantaşı ve İstinye Park'ta yoğunlaşan Paris'in ünlü markalarının kasalarında uzun kuyruklar oluşurken, Paris uçuşlarına yönelik biletler ise tükendi.

ETS TUR: İPTAL YOK, AKSİNE ARTIŞ VAR

ETS Tur Yurtdışı Turlar Müdürü İlker Lanacı, Fransa'da kabul edilen yasa tasarısının ardından Paris'e yönelik yılbaşı turlarının kesinlikle etkilenmediğini söyledi. Hatta bu turlara katılanlar tur nedeniyle şu anda Paris'te olduğuna dikkat çeken Lanacı, sömestr satışlarında da artışın etkilenmeden artmaya devam ettiğini belirtti. Lanacı, "Hatta bizim en popüler turlarımız Benelüks-Paris turlarıdır. Sömestır için şimdiden 4 tane grubumuza 40'ar kişiden satışımızı tamamlamış durumdayız. Sanırım yasa tasarısınını onaylanıp onaylanmayacağı 22 Şubat'ta belli olacak. Bu tarihte eğer yasa onaylanırsa o zaman muhtemelen tepkiler gelecektir. Belki o zaman tur kaydı alamayabiliriz" dedi.

Aynı şekilde Setur Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Gökhan Dedeoğlu da Paris turlarının rezervasyonlarında bir değişiklik olmadığını söylüyor.

GÖZLER 22 ŞUBAT'TA

Şimdi gözler 22 Şubat 2011'e çevrildi. Fransız Senatosu eğer 22 Şubat 2011'e kadar yasa tasarısını gündemine almazsa, tasarı düşecek. Turizm sektörü temsilcileri, Fransa'ya yönelik tepkilerin, tasarının yasalaşması halinde yoğunlaşmasını bekliyor.FRANSA TEPKİMİZ KISA SÜRDÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 6 yıl önce
biz çok aciz bir toplumuz yazık bu durum beni pek şaşırtmadı.ne bekliyorduk ki? fransızlar bizi bizden daha iyi tanıdıkları için bizi sallamıyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bizim elitlerdeki bu fransız hayranlığı sürdükçe, dedelerimize katil de deseler,kapılarında vize için süründürseler de koşa koşa giderler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tam deveye dikeni insana openi yaranir olayi....bu necip !!! millet ne zaman adam olacak ne zaman haysiyet,onur,gurur gibi kavramlarin ne demek oldugunu anlayacak cok merak ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
turkceyi,kirik rumca agziyla,konus yeter kardesim,kistas bu rize language,asil mesele ,duzgun konusan ,kaliteli yasayan ,insanlardan nefret etmeleri,,,,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000