18 Mart 2011, Cuma 10:35:47

FRANSA: "HAVA HAREKATI BİR KAÇ SAAT İÇİNDE BAŞLAYACAK"

Birleşmiş Milletler (BM), Libya’daki halkın korunması için “gerekli olan tüm önlemlerin alınması” kararını onayladı.
  • yazda bi öğrenelim
  • Fransa hükümetini ''Müslümanları öldürdüğü'' için mi tebrik ediyorsun ??? Madem bu kadar adil idi fransızlar Cezayir katlıamını neden yaptılar. Cezayir katlıamlarında öyle günler olduki sadece ve sadece 1 günde 1.000.000 cezayirli öldürüldü !!! Toplam rakam bundan çok daha fazla, soykırım yaptı... Müslümanı bu kadar seviyordu da Sırplar Bosnada katlıam yaparken neden müslümanlara yardım etmedi ??? O zaman Fransanın topu tüfeği uçağı askeri yokmuydu ??? YAZIKLAR OLSUN YAZIK... MÜSLÜMANIN VE MAZLUMUN YANINDA DEĞİL, GÜÇLÜNÜN VE HIRISTIYANIN DAHA DOGRUSU HAÇLI BİRLİĞİNİN YANINDA SAF TUTANLAR VAR !!!
  • İtalyanların daha önce Libyada yaptıgı katlıamları, Fransızların Cezayirde yaptıgı katlıamlar, Hollandanın Surinamda yaptıklarını, Sırpların Bosnada yaptıklarını, Israelin 66 yıldır Filistinde yaptıklarını, Çin' in hun türklerine yaptıklarını, Amerikanın Vietnam, Kore, Irak, Afganistan ve tüm dünyada yaptıklarını tarih affetmedi. ALLAH da affetmeyecek. Sebepsiz yere İnsan öldürmenin hiç bir gerçekçi açıklaması olamaz !!! *** BİR İNSANI ÖLDÜREN TÜM İNSANLIGI ÖLDÜRMÜŞ GİBİDİR... *** YERİDE EBEDIYYEN CEHENNEMDIR... *** YAŞASIN ZALIMLER İÇİN CEHENNEM ***
  • Osmanlı ile İtalyayı sanki aynı kefeye koymussun. Gavurlar gittikleri her yerde katlıam yapmışlardır. Halkı sömürmüş ve ezmişlerdir. Osmanlı ise Cihad için gitmiş. Sivil halka dokunmamış. Savaşı kazandıktan sonrada o toprakları egemenliği altına alıp halkı dini inanç ve yaşamları konusunda serbest bırakmıştır... Bunu anlayamamşı olmana şaşırdım. Belki genç yaşından dolayı yada olayları bakış açından kaynaklanabiliyor emin diliim... Osmanlı haricindeki ülkelere bakarsan işgal edip kazandıkları topraklarda tecavüz, işkence, zulum, sindirme, sömürme, dinsizleştirme gibibir sürü politikalar uygulamışlardır. Acaba Osmanlı bunun hangisi yapmıştır ? Bir daha Osmanlı konusunda konuşurken daha temkinli ve dikkatli olalım. Onların pusulası KURAN idi
Fransa hükümet sözcüsü François Baroin, Libya'ya yönelik ilk hava harekatının birkaç saat içinde düzenleneceğini ve Fransa'nın bu harekatta yer alacağını belirtti.

RTL radyosuna konuşan Baroin, amaçlarının "Libya halkının özgürlüğüne ulaşmasına yardımcı olmak, kısaca Kaddafi rejiminini devirmek olduğunu" ifade etti.

İsyancıların kalesi Bingazi’ye ilerlemekte olan Kaddafi güçlerini durdurmak için yapılacak ilk saldırıların, insansız hava araçlarıyla düzenlenebileceği belirtilmişti.

Ayrıca, Libya’ya ilk hava harekâtının Katar veya Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi bir Arap ülkesinden gelebileceği de ifade edildi. ABD Başkanı Barack Obama ise Libya’ya müdahale için askeri güçlerinin kullanılmasını henüz onaylamadı.

BM’nin kararının ardından, Norveç de Libya’ya yapılacak olası askeri müdahalelerde yer almak istediğini açıkladı.

KADDAFİ: YOLCU UÇAKLARINI HEDEF ALIRIZ
Kaddafi, Libya’ya karşı yabancı güçlerin saldırı düzenlenmesi halinde, Akdeniz üzerinde uçan yolcu uçaklarına misilleme yapma tehdidi savurdu ve yabancı ülkelerden gelecek her türlü müdahalenin Akdeniz’deki tüm hava ve deniz trafiğini hedef haline getireceğini ifade etti.

Bununla birlikte, BM’den müdahale kararının çıktığı saatlerde, Kaddafi güçleri Bingazi’ye saldırı başlattı. Kent, top ateşi ve savaş uçaklarının bombardımanına maruz kalırken, gökyüzü uçak savar ateşiyle aydınlandı. Aynı dakikalarda, halk BM’den çıkan kararı kutlamak için sokaklara döküldü.

Perşembe günü Bingazi’yi almak için saldırı düzenlemelerine gerek kalmayacağını öne süren Kaddafi, bu sözünden de dönerek, “Bingazi’deki hainlerin gözlerinin yaşına bakılmayacak” dedi.

SEYFÜLİSLAM: KORKMUYORUZ
Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam, BM'nin aldığı kararlardan "korkmadıklarını" belirtti.

ABC News kanalına konuşan Seyfülislam, "Biz ülkemizdeyiz ve halkımızlayız. Korkumuyoruz... Korkmayacağız. Libya'yı bombalayacak ve Libyalıları öldürecekseniz, insanlara yardım etmiş olmazsınız. Ülkemizi yok ediyorsunuz. Kimse bu müdahaleden memnun değil" dedi.

BEŞ ÜLKE ÇEKİMSER KALDI
Perşembe günü yapılan oturumda, BM Güvenlik Konseyi üyeleri Rusya, Hindistan, Brezilya, Çin ve Almanya konuyla ilgili kaygılarını dile getirerek, çekimser oy kullandı. BM, sıfıra karşı 10 oyla, Libya lideri Muammer Kaddafi’nin birliklerini durdurmak için havadan ve karadan müdahale yapılması kararı aldı.
FRANSA: "HAVA HAREKATI BİR KAÇ SAAT İÇİNDE BAŞLAYACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Misafir ~ 7 yıl önce
yazda bi öğrenelim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Fransa hükümetini ''Müslümanları öldürdüğü'' için mi tebrik ediyorsun ??? Madem bu kadar adil idi fransızlar Cezayir katlıamını neden yaptılar. Cezayir katlıamlarında öyle günler olduki sadece ve sadece 1 günde 1.000.000 cezayirli öldürüldü !!! Toplam rakam bundan çok daha fazla, soykırım yaptı... Müslümanı bu kadar seviyordu da Sırplar Bosnada katlıam yaparken neden müslümanlara yardım etmedi ??? O zaman Fransanın topu tüfeği uçağı askeri yokmuydu ??? YAZIKLAR OLSUN YAZIK... MÜSLÜMANIN VE MAZLUMUN YANINDA DEĞİL, GÜÇLÜNÜN VE HIRISTIYANIN DAHA DOGRUSU HAÇLI BİRLİĞİNİN YANINDA SAF TUTANLAR VAR !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İtalyanların daha önce Libyada yaptıgı katlıamları, Fransızların Cezayirde yaptıgı katlıamlar, Hollandanın Surinamda yaptıklarını, Sırpların Bosnada yaptıklarını, Israelin 66 yıldır Filistinde yaptıklarını, Çin' in hun türklerine yaptıklarını, Amerikanın Vietnam, Kore, Irak, Afganistan ve tüm dünyada yaptıklarını tarih affetmedi. ALLAH da affetmeyecek. Sebepsiz yere İnsan öldürmenin hiç bir gerçekçi açıklaması olamaz !!! *** BİR İNSANI ÖLDÜREN TÜM İNSANLIGI ÖLDÜRMÜŞ GİBİDİR... *** YERİDE EBEDIYYEN CEHENNEMDIR... *** YAŞASIN ZALIMLER İÇİN CEHENNEM ***

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Osmanlı ile İtalyayı sanki aynı kefeye koymussun. Gavurlar gittikleri her yerde katlıam yapmışlardır. Halkı sömürmüş ve ezmişlerdir. Osmanlı ise Cihad için gitmiş. Sivil halka dokunmamış. Savaşı kazandıktan sonrada o toprakları egemenliği altına alıp halkı dini inanç ve yaşamları konusunda serbest bırakmıştır... Bunu anlayamamşı olmana şaşırdım. Belki genç yaşından dolayı yada olayları bakış açından kaynaklanabiliyor emin diliim... Osmanlı haricindeki ülkelere bakarsan işgal edip kazandıkları topraklarda tecavüz, işkence, zulum, sindirme, sömürme, dinsizleştirme gibibir sürü politikalar uygulamışlardır. Acaba Osmanlı bunun hangisi yapmıştır ? Bir daha Osmanlı konusunda konuşurken daha temkinli ve dikkatli olalım. Onların pusulası KURAN idi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000