19 Mart 2016, Cumartesi 07:55:44

Flydubai uçağı düştü

Flydubai Havayolları'na ait Boeing 737-800 uçağı düştü.
  • herkezin basi sagolsun
  • Rostov Na Donu Meydan irtifası 282 feet. Minimum sektör irtifası 2300 feet, karar irtifası 440 feet. Nasıl oluyor da 4000 feet irtifadan 10 saniyede yere çakılabiliyor, anlayamadık. Serbest düşüşte bile daha uzun sürer.
  • Gerçekten yuh.kadın kız muhabbeti yapan yaratıklar.sizinde birgün karınız kızınız ananız bacınız böle ağıza düşerse iyimi olur.ülkenin her tarafında bomba patlıyor.trende otobüste vapurda mesela.onlar ne yapıyor olurdu?biraz empati yapın empati.gerçi yitip giden Canların arkasından böle konuşan yaratıklara empati yapın demek benim cahilliğim.umarım hakettiğinizi yaşarsınız.
  • Yorumlari gorunce no comment nasil cikmis anladim.

Dubai-Rostov seferi yapan FlyDubai Havayolları'na ait FZ981 sefer sayılı uçak Rostov'a inişi sırasında düştü.

Kötü hava koşullarından dolayı inişte zorlandığı belirtilen uçağın ikinci iniş denemesinden sonra düştüğü belirtildi. İlk denemesinde başarısız olan pilotun son sözleri, " ikinci kez deniyorum" oldu. İki saat havada tur atan uçak, ikinci denemesinde 4 bin feet yükseklikten 10 saniye içerisinde yere çakıldı. Önce kanadını yere vuran uçak sonrasında alev aldı.

Uçakta 55 yolcu ve 7 mürettebat bulunuyordu. Düşen uçakta kurtulan olmadığı öğrenildi. uçakta bulunanlardan 44'ünün Rus, 8'inin Ukrayna, ikisinin Hintli ve birinin de Özbek vatandaşı olduğu belirtilirken, yolcular arasında 4 de çocuk bulunduğu bildirildi. Kazadan sonra havalimanı uçuşlara kapatılırken TK293 sefer sayılı Rostov uçağı da İstanbul'a geri döndü.

Emirates Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı El Maktum tarafından 2008 yılında kurulan FlyDubai Havayolları,2009 yılında operasyonlarına başladı. Dubai'den Sabiha Gökçen Havalimanı'na da sefer düzenleyen şirketin filosunda tamamı Boeing olmak üzere 49 uçak bulunuyor. Filonun yaş ortalaması ise 3.5.

Düşen A6-FDN kuyruk tescilli yeni nesil Boeing 737-800 uçağı, ilk uçuşunu 2010 yılında yaptı, Ocak 2011'de de Flydubai filosuna katıldı.

Bu arada Rostov Havalimanı'na inişi sırasında düşen uçağın o anları havalimanına yakın bir yerdeki güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Görüntülerde uçağın iniş sırasında hızlıca piste düştüğü görülüyor.

Şirket tarafından yapılan açıklamada da; 'Şirketimizin FZ981 sefer sayılı uçağı düşmüştür. Kazayla ilgili soruşturma başlatılmıştır. Daha sonra detaylı açıklama yapılacaktır' denildi.


Yolcu yakınları kaza sonrası sakinleştirilmeye çalışılıyor.

İşte uçağın rotası:09.30:

Uçağın iki karakutusundan biri bulundu.

 

Flydubai uçağı düştü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (125)

Esra ~ 2 yıl önce
herkezin basi sagolsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
URRR ~ 2 yıl önce
Rostov Na Donu Meydan irtifası 282 feet. Minimum sektör irtifası 2300 feet, karar irtifası 440 feet. Nasıl oluyor da 4000 feet irtifadan 10 saniyede yere çakılabiliyor, anlayamadık. Serbest düşüşte bile daha uzun sürer.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
microburst ~ 2 yıl önce
ruzgar kaymasi dedigimiz olay
Yuhhh ~ 2 yıl önce
Gerçekten yuh.kadın kız muhabbeti yapan yaratıklar.sizinde birgün karınız kızınız ananız bacınız böle ağıza düşerse iyimi olur.ülkenin her tarafında bomba patlıyor.trende otobüste vapurda mesela.onlar ne yapıyor olurdu?biraz empati yapın empati.gerçi yitip giden Canların arkasından böle konuşan yaratıklara empati yapın demek benim cahilliğim.umarım hakettiğinizi yaşarsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
Yorumlari gorunce no comment nasil cikmis anladim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000