31 Temmuz 2016, Pazar 12:01:49

FlyDubai pilotlarından şok: "Yolcuların can güvenliği tehlikede"

Dubai merkezli dünyanın en çok uçan havayolu şirketlerinden FlyDubai'nin pilotlarının şirket ile yaptığı telefon görüşmelerinin bazıları medyaya sızdı. Pilotlar burada fazla mesai nedeniyle yorgun düştüklerini ve yolcuların hayatlarının tehlikeye girebileceğini belirtiyor.
  • Arapla çalışmak ve arap zihniyeti ile yönetilen bir şirkette çalışılır mı ? Hangi akla hizmeten giderler oralara. Adamları ülkemizde istemiyoruz, bazıları gidip orada çalışıyor. PAra için yapılacak iş mi bu
  • Araplarla çalışılmaz diye yazmadık mı buralara. Beş kuruş fazla kazanayım diye git arap uşaklığı yap sonra da ağla. Beter olun.
  • Thy zihniyeti zaman ile para kazanma zihniyrtidir. Pgs zaman ile para kazanmaz az laf çok iş yapar tk gibi yayvaan yayvan taxi yapmaz gs ye full config capture olmaz
  • bir havacılık HABER sitesi olarak bu haberi az daha dikkatli çevirseydiniz ingilizceden. burada insanlar emniyetle ilgili herşeyi rapor ediyor. fatigue olduğunu, uçuşta uyuya kaldığını, PAS GEÇTİĞİNİ, checklist unuttuğunu, havada kendi hatasından dolayı FUEL IMBAL geldiğini özgürce bir baskı korku olmadan yazabiliyor. yazılan her rapor ay sonu şirket çalışanların ilgisine sunuluyor. fatigue olup doktora gitmeyi reddedersen 3-4 gün boş verip programa geri dahil oluyorsun. doktora gidersen kesinti olmadan 1 aya kadar izin verebiliyorlar. gözlemim, bahsedilen bu baskıyı insanlar kendileri oluşturuyor. her ırktan farklı örf adetlerden insanlar var, herkesin olaylara algısı yaklaşımı farklı. 737 başına ortalama ekip sayısı şu an 6.8 ve şirkettekiler ağlıyor 8) özellikle kazadan sonra iyice ekip sayısı azaldı. şirkette olumsuz bir hava oluştu. bir gün önce hoşlarına giden ekip yemeği ertesi gün herkese batmaya başladı. açın haberi okuyun, şirketin cevabına bakın.

The Guardian gazetesinin haberine göre pilotlar uzun çalışma saatlerinden şikayetçi olduklarını, uçuş güveliğinin riske girdiğini belirtti.

Konuşmalardan birinde pilot çalıştığı sürenin uzunluğunun "yasadışı" olduğunu söylerken, Mart ve Nisan ayında pilotların şirkete 400'ün üzerinde güvenlik ihlali notu yazdığı belirtiliyor.

Pilotların konuşmalarında ayrıca uykusuzluk nedeniyle temel hatalar yaptıklarını, hatta bazı pilotların anlık olarak uykuya daldıkları gibi skandal ifadeler de yer alıyor.

Konuşmalarda yer alan önemli noktalardan biri ise mürettebatın uçuşun güvenli olmadığı konusunda uyarılarına rağmen şirketin uçuşları gerçekleştirmeye çalıştığı.

FlyDubai pilotlarından şok: "Yolcuların can güvenliği tehlikede"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Para ve Arap ~ 2 yıl önce
Arapla çalışmak ve arap zihniyeti ile yönetilen bir şirkette çalışılır mı ? Hangi akla hizmeten giderler oralara. Adamları ülkemizde istemiyoruz, bazıları gidip orada çalışıyor. PAra için yapılacak iş mi bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arap ~ 2 yıl önce
Araplarla çalışılmaz diye yazmadık mı buralara. Beş kuruş fazla kazanayım diye git arap uşaklığı yap sonra da ağla. Beter olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hımbıl ~ 2 yıl önce
Thy zihniyeti zaman ile para kazanma zihniyrtidir. Pgs zaman ile para kazanmaz az laf çok iş yapar tk gibi yayvaan yayvan taxi yapmaz gs ye full config capture olmaz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
1000 ft stabil app ezme atıp tutma bilmeden 1500 full est ve full config olmazsan checklist ide senin gibi sallama çay gibi yaparsın hade bakem hadeee ...
flydubaili ~ 2 yıl önce
bir havacılık HABER sitesi olarak bu haberi az daha dikkatli çevirseydiniz ingilizceden. burada insanlar emniyetle ilgili herşeyi rapor ediyor. fatigue olduğunu, uçuşta uyuya kaldığını, PAS GEÇTİĞİNİ, checklist unuttuğunu, havada kendi hatasından dolayı FUEL IMBAL geldiğini özgürce bir baskı korku olmadan yazabiliyor. yazılan her rapor ay sonu şirket çalışanların ilgisine sunuluyor. fatigue olup doktora gitmeyi reddedersen 3-4 gün boş verip programa geri dahil oluyorsun. doktora gidersen kesinti olmadan 1 aya kadar izin verebiliyorlar. gözlemim, bahsedilen bu baskıyı insanlar kendileri oluşturuyor. her ırktan farklı örf adetlerden insanlar var, herkesin olaylara algısı yaklaşımı farklı. 737 başına ortalama ekip sayısı şu an 6.8 ve şirkettekiler ağlıyor 8) özellikle kazadan sonra iyice ekip sayısı azaldı. şirkette olumsuz bir hava oluştu. bir gün önce hoşlarına giden ekip yemeği ertesi gün herkese batmaya başladı. açın haberi okuyun, şirketin cevabına bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Sizin flydubaide göreviniz ne şirket in pilotlar için avantaj dezavantajlarından bahsedebilirmisiniz

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000