09 Nisan 2016, Cumartesi 08:30:30

Flydubai kazasının nedeni belli oldu

Uluslararası Havacılık Komitesi (IAC), FlyDubai şirketine ait uçağın Rusya'nın Rostov-na-Donu kentinde düşmesinin nedeni açıklandı.
  • Benim görüşüm ve tahminim inişte microburst girmiş olabilirler.NTBS işi çözecektir.Kim aklanır kim karalanır göreceğiz.
  • 737'de dual input ne alaka... :D))) duydunuz ya bi kere, salla gitsin... Bilgisayar oyunu havacıları sizi... Hala gülüyorum ya...
  • Dalis tupu duydum dalis modu hic duymadim deniz alti mi bu? Uydurma seyler yazilmis. Bence dual input kaynakli bir kaza, ama yine de kaza raporunu bekleyin.
  • Şaşırdık mı? Tabiki de hayır. Kim suçlu bulunacaktı. Tabikide pilot. Nasıl olsa kendini savunamaz olay da kapanır gider

Uluslararası Havacılık Komitesi (IAC), FlyDubai şirketine ait uçağın Rusya'nın Rostov-na-Donu kentinde düşmesinin nedeni açıklandı. Kazada 62 kişi hayatını kaybetmişti.

Uluslararası Havacılık Komitesi (IAC), FlyDubai şirketine ait uçağın Rusya'nın Rostov-na-Donu kentinde 19 Mart'ta içindeki 62 kişiyle düşmesinin nedeninin, pilotların, uçağın dengesini ve kontrolünü sağlayan stabilizörü 'dalış' moduna getirmesi olduğu sonucuna vardı.

IAC'nin raporuna göre, manuel kontrolde gerçekleşen iniş sırasında pilotlar 220 metre yükseklikteyken yeniden tur atma kararı aldı ve uçağın motorları kalkış moduna geçirildi.

​Bunun ardından 900 metre yükseklikteyken uçağın stabilizatörü 5 derece açıyla dalış moduna geçirildi ve bu nedenle birden alçalmaya başladı. Pilotların bunu izleyen eylemleri ise uçağın yere çakılmasını engelleyemedi.

İnişin şiddetli rüzgar ve yağmurlu hava koşullarında gerçekleştiği de belirtilen raporda, pilotlarının gerekli tüm lisanslara sahip olduğunu ve uçuş için gerekli eğitimi de aldıkları kaydedildi. (Dünya Bülteni)

Flydubai kazasının nedeni belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

.... ~ 2 yıl önce
Benim görüşüm ve tahminim inişte microburst girmiş olabilirler.NTBS işi çözecektir.Kim aklanır kim karalanır göreceğiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dalış ~ 2 yıl önce
737'de dual input ne alaka... :D))) duydunuz ya bi kere, salla gitsin... Bilgisayar oyunu havacıları sizi... Hala gülüyorum ya...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dalis tupu ~ 2 yıl önce
Dalis tupu duydum dalis modu hic duymadim deniz alti mi bu? Uydurma seyler yazilmis. Bence dual input kaynakli bir kaza, ama yine de kaza raporunu bekleyin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 2 yıl önce
Şaşırdık mı? Tabiki de hayır. Kim suçlu bulunacaktı. Tabikide pilot. Nasıl olsa kendini savunamaz olay da kapanır gider

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000