28 Ağustos 2016, Pazar 12:12:45

Finnair ilk A350 uçağını körüğe çarptı

Finnair'e ait Airbus A350 tipi uçak, Helsinki Havalimanı'nda yolcu köprüsüne çarptı. Uçağın motorunda hasar meydana geldi.
  • fakumm cekme yontemi ile sorunu hallederler. parca boya attimi da tamam is
  • Kesin özel üniversite mezunu parayla lisans almış kaptan çocuğudur.
  • Uçak park posizyonu için dolayisiyla da köruk hizasina gelmek için ilerlerken belirli bir noktaya gelince uçak tamamen durur..ve ardindan köruk operatöru köruğu uçağin kapisina yanaştirir..uçak park posizyonunu almakdan ve tamamen durmadan köruk hareket edemez..ya da pilotlar gerçekten de hata yaparak motorun koruğe çarptilar..
  • Vay be ne uçakmış

FinnAir'in Hong Kong-Helsinki seferini gerçekleştiren uçağı Vantaa Havalimanı'nda yolcu köprüsüne çarptı.

Hong Kong'daki Chek Lap Kok Havalimanı'ndan kalkış yapan AY70 sefer sayılı Airbus A350-900 tipi uçak, Finlandiya'nın başkenti Helsinki'deki Vantaa Havalimanı'na sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

Terminal 2'deki 33 numaralı yolcu köprüsüne yanaşan uçağın sol motoru, köprünün altına girdi. Olay sonrası A350-900 tipi uçağın motorunda hasar meydana geldi.

OH-LWA kuyruk numaralı Airbus A350-900 tipi uçak, Eylül 2015 yılında ilk uçuşunu yapmış, Ekim ayında da Finnair filosuna dahil olmuştu. Bu uçak aynı zamanda Finnair filosuna katılan ilk A350 tipi uçak olma özelliği taşıyor.

Finnair ilk A350 uçağını körüğe çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

sanayi ~ 2 yıl önce
fakumm cekme yontemi ile sorunu hallederler. parca boya attimi da tamam is

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FIN ~ 2 yıl önce
Kesin özel üniversite mezunu parayla lisans almış kaptan çocuğudur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çevremiz ağzı olup konuşan boş insan dolu gerçekten üzücü ~ 2 yıl önce
Ya arkadaş sen nasıl birisin ki gelip buraya böyle bi yorum yapıyorsun geçmiş olsun de geç çok yorum yapmak istiyorsan.Sen yaptığın bu yorumla kaç kişinin hakkına giriyorsun herkesi aynı kefeye koyuyorsun.Sen olay anında orada mıydın da ne olup bittiğini biliyorsun ya da bu konu hakkında uzman mısın da gelip burada çok bilmiş şekilde yorum yapıyorsun ? Böyle laflarla ancak kendi kaliteni herkese gösteriyorsun senin adına üzüldüm.
devlet okullu ~ 2 yıl önce
200 saat FTO, sonra tip eğitimi, e birazda uçuş tecrübesi.. sen sanıyomusun bunları yapsbilen birisi özel okulun gerizekalı öğrencilerinden biridir? kazadır herkesin başına gelir kaptan mağara adamı sen bi eleştirmeden önce saygı duymayı öğren emeğe
camaeothy ~ 2 yıl önce
Uçak park posizyonu için dolayisiyla da köruk hizasina gelmek için ilerlerken belirli bir noktaya gelince uçak tamamen durur..ve ardindan köruk operatöru köruğu uçağin kapisina yanaştirir..uçak park posizyonunu almakdan ve tamamen durmadan köruk hareket edemez..ya da pilotlar gerçekten de hata yaparak motorun koruğe çarptilar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keskin ~ 2 yıl önce
Vay be ne uçakmış

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000