03 Şubat 2018, Cumartesi 17:47:52

FETÖ mağduru pilotlar için süre uzatıldı

FETÖ kumpasları sonucu TSK'dan ilişiği kesilen ya da istifa eden savaş pilotlarına, 3 yıllık ek süre verildi. Bu durumdaki askeri pilotların TSK'ya dönmeleri için tanınan ve 31 Aralık 2017'de sona eren süre, 31 Aralık 2020'ye kadar uzatıldı.
  • Ben anlamadım şimdi geri çağrılanlar hemen gitmeyecek de 3 yıl süreleri mi olacak yoksa kendi isteğiyle dönmek isteyenlere mi süre tanındı?
  • Şu "biz sivil veya asker pilot ayırmıyoruz" diyen sivil pilot arkadaşlara sadece gülüyorum. Zaten asker pilotlarda sizi çok seviyor.
  • Ben sadece yolcuyum. Bizi bu kafa ve ruh halindeki kişilrr uçuruyorsa valla ciddi risk var. Başarılar
  • Fetocuların mobbingleri ve adilikleri yüzünden thy'den atılan ya da ayrılmak zorunda bırakılan yetişmiş, kalifiye çalışanlar ne olacak? Bu konuya neden önem verilmiyor? Bunlar thy'ye geri alınacağına başka tarikatler ve emniyet teşkilatından adamlar torpille alınıyor bu mu adaletiniz, hakkaniyetiniz?

Bugüne kadar büyük bölümü THY ve özel havayolu şirketlerine geçen 240 savaş pilotu, TSK’ya geri döndü. 3 yıl ek süre ile birlikte, 200 kadar pilotun daha Hava Kuvvetlerine geri dönmesi bekleniyor. FETÖ kumpası sonucu TSK’dan emekli olmak zorunda kalan ve Pegasus Havayollarına geçen Pilot Kurmay Albay Yaşar Kadıoğlu da TSK’ya dönmüş ve geçen yılki YAŞ’ta Tuğgeneralliğe terfi edip, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanı olmuştu.

KHK DEĞİŞTİRİLDİ

Sözcü'de yer alan habere göre; TBMM’de önceki gece 690 sayılı OHAL kararnamesi ele alınırken AKP’li Mustafa Elitaş ve arkadaşlarının önergesi kabul edildi ve TSK’dan ayrılan savaş pilotlarına 3 yıllık ek süre verildi. Böylelikle ”Herhangi bir nedenle TSK’dan ayrılan veya ilişiği kesilen pilot subaylar ile ticari pilot lisansı ya da havayolu nakliye pilotu lisansına sahip en az 1000 saat uçuşu bulunan diğer sınıflardaki subaylardan istekliler, başvuruları uygun görülürse, 31 Aralık 2020 tarihine kadar Hava Kuvvetlerine geri dönebilecek. TSK dışında geçirdikleri süreler de hizmetlerinden sayılıp, üst rütbeye terfi edecekler. Bu durumdakilere, 4 yıl süreyle TSK’da görev yapma zorunluluğu da getirildi.

NORM KADROYA ULAŞILAMADI

Başbakan yardımcısı Fikri Işık, TSK’dan ayrılan pilotlara geri dönüş için 3 yıl ek süre verilmesi konusunda, ”15 Temmuz hain darbe girişiminden dolayı, FETÖ terör örgütü mensubu pilotların ordudan atılmasıyla birlikte bu konuda bir ihtiyaç ortaya çıktı. Bu ihtiyacın temin edilmesi için tedbirler alındı ve açığın bir kısmı kapatıldı. Şu anda pilot açığımız zaruret düzeyinin üstünde ama norm kadronun altında bulunuyor. Norm kadroya çıkana kadar bu ihtiyacın giderilmesi için ek süre verildi” dedi.

FETÖ mağduru pilotlar için süre uzatıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Nihat ~ 7 ay önce
Ben anlamadım şimdi geri çağrılanlar hemen gitmeyecek de 3 yıl süreleri mi olacak yoksa kendi isteğiyle dönmek isteyenlere mi süre tanındı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Komik siviller ~ 7 ay önce
Şu "biz sivil veya asker pilot ayırmıyoruz" diyen sivil pilot arkadaşlara sadece gülüyorum. Zaten asker pilotlarda sizi çok seviyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Black ~ 7 ay önce
Ben sadece yolcuyum. Bizi bu kafa ve ruh halindeki kişilrr uçuruyorsa valla ciddi risk var. Başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Önemli konu ~ 7 ay önce
Fetocuların mobbingleri ve adilikleri yüzünden thy'den atılan ya da ayrılmak zorunda bırakılan yetişmiş, kalifiye çalışanlar ne olacak? Bu konuya neden önem verilmiyor? Bunlar thy'ye geri alınacağına başka tarikatler ve emniyet teşkilatından adamlar torpille alınıyor bu mu adaletiniz, hakkaniyetiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Adalet ~ 7 ay önce
Ağzına sağlık güzel insan benim 20 senemi yediler Almanya’da onlarla mücadele ederken kendimi kapının önünde buldum , kime derdimi anlatmaya çalıştıysam hepsi onun bunun adamı çıktı kısacası olan bana oldu . Şimdi daha mı iyi oldu kesinlikle hayır daha kötüye gidiyor Almanya’da herkes şikayetçi hiçbir kalifiyeli arkadaş kalmadı çoluk çocuğu doldurdular ama nafile bildiklerinden şaşmıyorlar bir kibir ile insanlara bakış açıları varkİ Allah muhafaza .Elbet birgün hesap vereceksiniz o zaman kaçaçak delik arıyacaksınız .Almanyadaki Müdürler böyle bir çiftlik birdaha bulamazsınız hayasız insanlar utanmazlar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000