30 Ekim 2011, Pazar 18:05:31

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR! (VİDEO)

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 12'nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'nin kapanışında Babadağ'dan atlayış yapan İranlı paraşütçü 44 yaşındaki Kourosh Bagheri, hava akımına kapılarak denize düştü...
  • allah shgm kadar taş düşürsün tepenize, burada bile laf ettiniz ya daha da birşey demiyorum
  • Bir yedek açılmasını bu kadar büyütmenin bir manası yok. Fakat kazalara karşı tedbir almayan, havacılıktan bir haber Fethiye'deki şirketlerin acil tasfiye edilmesi ve yamaç paraşütü faaliyetinden men edilmesi gerekir.
  • Zaten en iyi bildiğimiz kültür YASAK kültürüdür. Aşağıdaki yorumu yapan arkadaşı tebrik ediyorum ve yıllar önce yapılan tüm DARBElerde de aynı psikoloji ile hareket edildiğini hatırlatıyorum. Herkezi havacılığın nosyonunu anlamaya çalışmaya davet ediyorum. Her uçuş faaliyetinin kabul edilebilir bir riski vardır. Kaptan pilot bu sorumluluğu alır ve uçuşa başlar, her evresinde de bu sorumluluğunun bilincinde davranır. Bu kazada da aynen böyle olmuş. Pilot arkadaşa geçmiş olsun diyorum ve emniyetli uçuşlar diliyorum. Bildiğim kadarı ile Babadağ'ın dünyanın en iyi yamaç paraşütü atlama noktalarından biri olmasının sebebi de altında deniz bulunması ve bu sayede suya acil iniş yapılabiliyor oluşu. Her ne kadar bu sporu yapmasamda havacıyım.
  • emergency her an her havacinin basina gelebilecek bir olaydir. bu olaydada arkadas emergency durumunu en uygun sekilde idare etmis. yillarin parasutcusuyum bende adam durumunu kurtarmis ydegini acmis ve sakin emniyetli sekilde suya inmis. Bunun kabus kismi, facia kismi, olumden donen kismi neresidr ? anlayamadim.
Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 12'nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'nin kapanışında Babadağ'dan atlayış yapan İranlı paraşütçü 44 yaşındaki Kourosh Bagheri, hava akımına kapılarak denize düştü. Son anda yedek paraşütü açmayı başaran İranlı pilot, bu sayede kazadan yara almadan kurtuldu. 
 
Fethiye'de 26 Ekim'de başlayan 12'nci Uluslararası Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali'nin son gününde Babadağ'ın 1900 metrelik pistinden single (tekli) uçuş gerçekleştiren İranlı Kourosh Bagheri, gökyüzünde akrobasi hareketleri yaptığı sırada paraşütünün kontrolünü kaybetti. Hızla düşmeye başlayan İranlı sporcu, kontrolü yeniden sağlamak için yoğun çaba gösterdi. Çabalarının yetersiz kalması üzerine denize çakılacağını anlayan Bagheri, yedek paraşütünü açtı. Bu sayede kontrolü yeniden sağlayan Bagheri, kıyıdan yaklaşık 200 metre açıkta denize düştü. Deneyimli pilot, denizde bekleyen Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'na bağlı DEGAK-7 Özel Timi tarafından kurtarıldı. 
 
Botla kıyıya çıkarılan Bagheri, "Deniz üzerinde yapılması gereken akrobasi hareketlerinden 'helikopter'i yapmaya başlamıştım. Bir anda yön kontrolünü kaybettim. Çok zor bir hareketti çünkü. Yedek paraşütümü açarak denize hafif iniş yaptım" dedi.
 

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR! (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 7 yıl önce
allah shgm kadar taş düşürsün tepenize, burada bile laf ettiniz ya daha da birşey demiyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bir yedek açılmasını bu kadar büyütmenin bir manası yok. Fakat kazalara karşı tedbir almayan, havacılıktan bir haber Fethiye'deki şirketlerin acil tasfiye edilmesi ve yamaç paraşütü faaliyetinden men edilmesi gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Zaten en iyi bildiğimiz kültür YASAK kültürüdür. Aşağıdaki yorumu yapan arkadaşı tebrik ediyorum ve yıllar önce yapılan tüm DARBElerde de aynı psikoloji ile hareket edildiğini hatırlatıyorum. Herkezi havacılığın nosyonunu anlamaya çalışmaya davet ediyorum. Her uçuş faaliyetinin kabul edilebilir bir riski vardır. Kaptan pilot bu sorumluluğu alır ve uçuşa başlar, her evresinde de bu sorumluluğunun bilincinde davranır. Bu kazada da aynen böyle olmuş. Pilot arkadaşa geçmiş olsun diyorum ve emniyetli uçuşlar diliyorum. Bildiğim kadarı ile Babadağ'ın dünyanın en iyi yamaç paraşütü atlama noktalarından biri olmasının sebebi de altında deniz bulunması ve bu sayede suya acil iniş yapılabiliyor oluşu. Her ne kadar bu sporu yapmasamda havacıyım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
emergency her an her havacinin basina gelebilecek bir olaydir. bu olaydada arkadas emergency durumunu en uygun sekilde idare etmis. yillarin parasutcusuyum bende adam durumunu kurtarmis ydegini acmis ve sakin emniyetli sekilde suya inmis. Bunun kabus kismi, facia kismi, olumden donen kismi neresidr ? anlayamadim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000