22 Mayıs 2011, Pazar 08:11:21

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR

Fethiye'nin Ölüdeniz beldesinde yamaç paraşütü ile atlamak isteyen Alman turist, yerde sürüklenerek yaralandı...
  • denetim yoktur iması veriliyor yorumunda. halbuki durum yansıtıldığı gibi değil. Ölüdeniz denildiği zaman iki faktör unutulmamalı, bir kısım uçanlar profesyoneldir, diğeri amatör. profesyonelin denetimi yapılır ve yapılıyor, amatör için sadece lisans kontrol yapılabilir. amatörlere biz "tavsiye" bazında yardımcı oluyoruz, yasal olarak amatörler tarafımızda denetleme hakkımız yoktur. 17 yıllık pilot olmam sadece tecrübe sahibi olmam demektir, denetleme (lisans tazeleme, seminer vs...) her yıl hepimiz yapıyoruz. o konuda rahat olun. okuyorum, ikinci yorumunda hangi konularda denetim gerektiğini "hepimiz biliyoruz". vallahi, ben bilmiyorum, açıklarsan sevinirim. yapılması gereken varsa, derhal yapılır.
  • 17 YILLIK parasutcu dıye denetımlerden eksıkmı gececek bu nasıl bır dusunce tarzı o zaman havayolu pılotları neden sureklı denetıme tabı tutuluyorlar?Bu nasıl bır mantık ve cahılce yaklasımdır...!
  • adam 17 yıllık paraşütçü neyini denetleyeceksin bu adamın.
  • Yamac parasutu hakkında bilgim seninki kadar mevcut bundan suphen olmasın1 pilot olarak.Sende bende bılıyoruz ne gıbı ıhmallerın soz konusu oldugunu..Benim soylemek ıstedıgım herkesın esıt bır sekılde denetımlerden odun verılmeden ucusa cıkması herseyın net degerlendırılmesı hesaplanması bunlardan bırı fire verdıgınde kazalar oluyor ıste gecmıste bunun bır cok ornegı mevcut olumlu kazalar vs vs.Senın durumda yavuz hırsız ev sahıbını bastırır mantıgı ama yanlıs yemezler :)(..

Edinilen bilgiye göre, Almanya'dan Ölüdeniz'e eşi ile tatile gelen 66 yaşındaki Fred Untersberger, Babadağı'nın 1800 metrelik parkurundan tek başına uçuşa kalktığı anda kontrolünü kaybedip yere düştükten sonra bir süre sürüklendi. 17 yıllık paraşütçü olduğu belirtilen Fred Untersberger kolundan ve vücudunun değişik yerlerinden yaralandı.

112 Acil Servis ambulansı ile Fethiye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan paraşütçünün vücudunda kırık tespit edilmezken, tedbir amacıyla müşahede altına alındı.

İyileşir iyileşmez yeniden uçmak için Babadağı'na gideceğini ifade eden Untersberger, " Gökyüzünden Ölüdeniz muhteşem" diye konuştu.

FETHİYE'DE KORKULU ANLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 7 yıl önce
denetim yoktur iması veriliyor yorumunda. halbuki durum yansıtıldığı gibi değil. Ölüdeniz denildiği zaman iki faktör unutulmamalı, bir kısım uçanlar profesyoneldir, diğeri amatör. profesyonelin denetimi yapılır ve yapılıyor, amatör için sadece lisans kontrol yapılabilir. amatörlere biz "tavsiye" bazında yardımcı oluyoruz, yasal olarak amatörler tarafımızda denetleme hakkımız yoktur. 17 yıllık pilot olmam sadece tecrübe sahibi olmam demektir, denetleme (lisans tazeleme, seminer vs...) her yıl hepimiz yapıyoruz. o konuda rahat olun. okuyorum, ikinci yorumunda hangi konularda denetim gerektiğini "hepimiz biliyoruz". vallahi, ben bilmiyorum, açıklarsan sevinirim. yapılması gereken varsa, derhal yapılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
17 YILLIK parasutcu dıye denetımlerden eksıkmı gececek bu nasıl bır dusunce tarzı o zaman havayolu pılotları neden sureklı denetıme tabı tutuluyorlar?Bu nasıl bır mantık ve cahılce yaklasımdır...!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
adam 17 yıllık paraşütçü neyini denetleyeceksin bu adamın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yamac parasutu hakkında bilgim seninki kadar mevcut bundan suphen olmasın1 pilot olarak.Sende bende bılıyoruz ne gıbı ıhmallerın soz konusu oldugunu..Benim soylemek ıstedıgım herkesın esıt bır sekılde denetımlerden odun verılmeden ucusa cıkması herseyın net degerlendırılmesı hesaplanması bunlardan bırı fire verdıgınde kazalar oluyor ıste gecmıste bunun bır cok ornegı mevcut olumlu kazalar vs vs.Senın durumda yavuz hırsız ev sahıbını bastırır mantıgı ama yanlıs yemezler :)(..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000