02 Ekim 2011, Pazar 12:27:18

FERİDUN SEREN TUTUKLANDI

BBP eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazası soruşturmasında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 4’ü muvazzaf asker, 7 kişi tutuklandı.
  • Neden Hep İyiler E Oluyor Bunlar Bu Büyük Bir Suikasttir Bu Suikasttin İçinde Terörde, Ergenekonda, İsrialde Havacılarda Karacılarda Olbılır Bu İnsanı Yok Etmek Kolay Değildi Öyle Koca Reis'ti O Yo Başımız Öncümüzdü Onu Bi Kaç Küçük Örgüt Yok Edemez Bu Havacıların Yaptıklarını İyice Araştırın Düpe Düz Suçlu Kişler İÇERİSİNDEDİRLER..!
  • hocam kazada vefat edenlerin tamamında karbonmonaksit tespit edildiğini bende duydum.ve bildiğim kadarıyla egzos borusunu havalandırma borusundan ayıran bir kelepçe var.bu kelepçenin gevşetilerek havalandırma yolundan pilotun ve helikopterin zehirlenmesi mümkünmüdür?
  • Arkadaşlar gerçek havacılar bilgi ve tecrübeleri ölçüsünde bu konuyu tartışırsa kamuoyu da aydınlanır. Belki yaratılan bilgi kirliliği de azalır. Kısa bir süre de olsa birlikte çalıştığım Ergun Demirciye yorumundan ötürü çok teşekkür ederim. Umarım bu davranışı tüm yorumculara ve havacılara örnek olur. Havacılığımız çok ciddi bir konuyla karşı karşıya ama bazı arkadaşlar, tutuklanan arkadaşlarımızın bu kötü günleri üzerinden nemalanmayaçalışıyorlar bu çok ayıp çok
  • Arkadaşlar konuyu bilenler bilmeyenler vur abalıya misali Kaza Kırım heytine vuruyor. Unutulmasın ki bu arkadaşlarımıza bir görev verilmiş ve bu arkadaşlarda bilgi ve tecrübeleri ölçüsünde bu görevi yapmaya çalışmışlar. Bu arkadaşlar bu göreve talipli olmamış ki bu görev bu arkadaşlara verilmiş. Enkazın güvenliğiden tamamen Mülki İdare amiri sorumludur. Bölge Jabdarma bölgesi olduğu için Jandarma sorumludur. Heyetin Jandarmaya talimat verme yetkiisi olabilirmi?
Malatya’daki Özel Yetkili Savcılar Özden Doğan ile Şeref Gürkan tarafından sorgulandıktan sonra tutuklama istemi ile Özel Yetkili 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen 9’u muvazzaf 12 şüpheliden 7’si tutuklandı. Tutuklananlardan 4’ün muvazzaf asker olduğu ifade edildi. Mahkeme 5 şüpheliyi tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı.

Dün saat 08.00’de başlayan ve bu sabaha karşı 04.00’te sona eren yargılama sonucunda şüpheliler, Feridun Seren, Kerem Mumcuoğlu, Şıhmehmet Sevdim, Nusret Memiş, Nedim Bakırhan, Cemal Şahin ve Aydın Özsıcak, ’Helikoptere ait cihazların çalınmasına iştirak etmek, suç delillerini karartmak, sahte tutanak düzenleme ve silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamalarıyla tutuklandıkları bildirildi.

Tutuklanan muvazzaf askerler arasında, Cumhurbaşkanı Gül’e gönderilen videoda enkazda cihaz söktükleri iddia edilen askerler Aydın Özsıcak İle Nusret Memiş’nin de bulunduğu belirtildi.

Duruşma sonunda tutuklanan muvazzaf askerler adliyenin mahkum kapısından gizlice çıkartılırken, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde görevli 3 kişi de Terörle Mücadele ekiplerinin aracıyla adliyeden cezaevine götürüldü.

FERİDUN SEREN TUTUKLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Misafir ~ 7 yıl önce
Neden Hep İyiler E Oluyor Bunlar Bu Büyük Bir Suikasttir Bu Suikasttin İçinde Terörde, Ergenekonda, İsrialde Havacılarda Karacılarda Olbılır Bu İnsanı Yok Etmek Kolay Değildi Öyle Koca Reis'ti O Yo Başımız Öncümüzdü Onu Bi Kaç Küçük Örgüt Yok Edemez Bu Havacıların Yaptıklarını İyice Araştırın Düpe Düz Suçlu Kişler İÇERİSİNDEDİRLER..!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
hocam kazada vefat edenlerin tamamında karbonmonaksit tespit edildiğini bende duydum.ve bildiğim kadarıyla egzos borusunu havalandırma borusundan ayıran bir kelepçe var.bu kelepçenin gevşetilerek havalandırma yolundan pilotun ve helikopterin zehirlenmesi mümkünmüdür?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar gerçek havacılar bilgi ve tecrübeleri ölçüsünde bu konuyu tartışırsa kamuoyu da aydınlanır. Belki yaratılan bilgi kirliliği de azalır. Kısa bir süre de olsa birlikte çalıştığım Ergun Demirciye yorumundan ötürü çok teşekkür ederim. Umarım bu davranışı tüm yorumculara ve havacılara örnek olur. Havacılığımız çok ciddi bir konuyla karşı karşıya ama bazı arkadaşlar, tutuklanan arkadaşlarımızın bu kötü günleri üzerinden nemalanmayaçalışıyorlar bu çok ayıp çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşlar konuyu bilenler bilmeyenler vur abalıya misali Kaza Kırım heytine vuruyor. Unutulmasın ki bu arkadaşlarımıza bir görev verilmiş ve bu arkadaşlarda bilgi ve tecrübeleri ölçüsünde bu görevi yapmaya çalışmışlar. Bu arkadaşlar bu göreve talipli olmamış ki bu görev bu arkadaşlara verilmiş. Enkazın güvenliğiden tamamen Mülki İdare amiri sorumludur. Bölge Jabdarma bölgesi olduğu için Jandarma sorumludur. Heyetin Jandarmaya talimat verme yetkiisi olabilirmi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000