11 Temmuz 2009, Cumartesi 16:26:55

Felaketin ardından Çorlu Havaalanı... (FOTO)

Çorlu'da fırtınanın adeta yerle bir ettiği havalimanında yaşanan dehşet, havanın aydınlanmasıyla birlikte gözler önüne serildi.
  • arkadaşlar ilk fotoğrafta bir arkadaşımla ben çıkmışım sindel veya thy ile alakamız yoktur =) tc-sev uçağını incelemek için oraya gitmiştik. fotoğrafçıların azizliğine uğramışız anlayacağınız...
  • KONUYU İYİ OKU VEDE ANLAMAYA ÇALIŞ,EĞER BÜYÜK GÖVDELİ BİR UÇAĞI GROUND EDECEKSEN VEDE UZUN MÜDDET YERDE KALACAKSA KARGO LARA YÜK ALMALISIN AĞIRLIK İÇİN ..ŞİMDİ SEN TEKRAR SORMAYISIN DİYE SANA YAZDIM..HEP GEÇMİŞ OLSUN DEMEKLE OLMUYOR...İŞİNİ BİLMEYEN İNSANLARIN ÇOĞU GÖREVDE ONUN İÇİN ARIZA BİTMEZ HER GÜN AIR PORT HABERDE YERİNİ ALIRLAR.
  • Merhabalar, bazi gelisiguzel yorumlari okuduk, bi "form 4" duyup havacilik uzmani olan arkadaslari gorduk. Ancak yerdeki kaziklara olmasa da, beton agirliklara baglanmis ucaklarin bir kisim baglanti halkalarinin kopmasi, olan afetin boyutunu belki anlatabilir. Ya da 40 seneyi askin suredir bu ucaklari ayni baglanti halkalariyla yapan Cessna firmasina da dava mi acmali? 3 boeing 737 agirliginda yakit alabilen bir ucagin yerde 60 derece donmesi belki birseyler ifade eder.. Malesef ulkemizde de pek cok yerde oldugu gibi iklim degisiyor, daha once olmayan hava olaylari burada da oluyor. Onlem guzel sey, ama malesef once gozlem ve tecrube geliyor... Olan zarar insanin icini acitiyor, herkese gecmis olsun...
  • O uçak orada yaklaşık 8 aydır duruyor.İnişini ve boyanışına şahit oldum.Uçagın içinede girme fırsatım oldu.Orex firması kapandı.2 Uçagı var zaten.Çorludaki uçagın motorlarında arıza oldugundan ve şirket parasızlık çektiginden ötürü sorunu giderilemedi.Dolayısıyla yatıyor orada.Ancak şirket en azından uçaklarını kiraya verse ordan para getirse diye düşünüyorum bende bi çözüm bulamıyorum :)

Çorlu'da dün gece etkili olan fırtına hayatı olumsuz etkilerken, Çorlu Havalimanı'nda bekleyen Sindel Uçuş Okulu'na ait Cesna tipi küçük eğitim uçakları park halindeyken, rüzgarın etkisiyle bağlarından kurtulup ters dönmüş, havalimanının elektrikleri kesilmiş, bazı binaların çatıları uçmuştu. Dehşet veren fırtınanın ardından temizlik ve hasar tespit çalışmaları başladı.

Havanın aydınlanmasıyla birlikte fırtına dehşetinin boyutu da gözler önüne serildi. Çatıları uçuran, uçakları deviren fırtınanın elektrik direklerini devirdiği, ağaçları da kırdığı gözlendi. Çorlu Havalimanı'nda fırtına nedeniyle oluşan hasar, tespit çalışmalarının ardından netlik kazanacak.

İşte Çorlu Havaalanı'nda yaşanan felaketin manzarası:

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Çorlu Havaalanı

Felaketin ardından Çorlu Havaalanı... (FOTO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 9 yıl önce
arkadaşlar ilk fotoğrafta bir arkadaşımla ben çıkmışım sindel veya thy ile alakamız yoktur =) tc-sev uçağını incelemek için oraya gitmiştik. fotoğrafçıların azizliğine uğramışız anlayacağınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
KONUYU İYİ OKU VEDE ANLAMAYA ÇALIŞ,EĞER BÜYÜK GÖVDELİ BİR UÇAĞI GROUND EDECEKSEN VEDE UZUN MÜDDET YERDE KALACAKSA KARGO LARA YÜK ALMALISIN AĞIRLIK İÇİN ..ŞİMDİ SEN TEKRAR SORMAYISIN DİYE SANA YAZDIM..HEP GEÇMİŞ OLSUN DEMEKLE OLMUYOR...İŞİNİ BİLMEYEN İNSANLARIN ÇOĞU GÖREVDE ONUN İÇİN ARIZA BİTMEZ HER GÜN AIR PORT HABERDE YERİNİ ALIRLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Merhabalar, bazi gelisiguzel yorumlari okuduk, bi "form 4" duyup havacilik uzmani olan arkadaslari gorduk. Ancak yerdeki kaziklara olmasa da, beton agirliklara baglanmis ucaklarin bir kisim baglanti halkalarinin kopmasi, olan afetin boyutunu belki anlatabilir. Ya da 40 seneyi askin suredir bu ucaklari ayni baglanti halkalariyla yapan Cessna firmasina da dava mi acmali? 3 boeing 737 agirliginda yakit alabilen bir ucagin yerde 60 derece donmesi belki birseyler ifade eder.. Malesef ulkemizde de pek cok yerde oldugu gibi iklim degisiyor, daha once olmayan hava olaylari burada da oluyor. Onlem guzel sey, ama malesef once gozlem ve tecrube geliyor... Olan zarar insanin icini acitiyor, herkese gecmis olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
O uçak orada yaklaşık 8 aydır duruyor.İnişini ve boyanışına şahit oldum.Uçagın içinede girme fırsatım oldu.Orex firması kapandı.2 Uçagı var zaten.Çorludaki uçagın motorlarında arıza oldugundan ve şirket parasızlık çektiginden ötürü sorunu giderilemedi.Dolayısıyla yatıyor orada.Ancak şirket en azından uçaklarını kiraya verse ordan para getirse diye düşünüyorum bende bi çözüm bulamıyorum :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000