08 Ekim 2015, Perşembe 10:58:21

Fatih Özmen'den TRJet açıklaması

ABD merkezli uzay ve havacılık sistemleri şirketi Sierra Nevada Corporation'ın (SNC) Üst Yöneticisi Fatih Özmen, Bölgesel Uçak Projesi'ne ilişkin, "Çok iyi bir safhadayız. Temel atmak üzerine hazırlıklarımız son safhalarda" dedi.
  • Helal olsun ülkeme. Bir mühendis olarak gurur duyuyorum. Dünyada uçak üreten birçok ülke var biz de onlardan biri olucaz. Bu uçaklar 32 kişilik olduğu için yine de dışardan uçak ithal edicez lakin yine de birçok sivil ve askeri platformda geliştirebiliriz ve ihraç etme imkanımız da doğacak. Uçağın fabrikasının bitmesi 2 seneyi bulur 2018-19 gibi ilk uçak Ankara'da üretilmiş olur. Sabırla bekliycez. Bu uçaktan yılda ortalama 300 tane ihraç edeceğimizi düşünüyorum bu da 5-6 milyar dolar ihracat geliri demektir. Ülkemizde pilot eksikliği olduğunu da unutmayalım birçok yabancı pilot ülkemizde görev yapıyor.
  • Hepiniz vatan hainisiniz dornier 328 kendini kanıtlamış bi uçak tek Kazası var oda yerde ve pilotajdan ... Yazıklar olsun. Trj bu sektöre girebilmemiz için tek ve en mantıklı şansımız.. projeyi yapacak arkadaşları şimdiden kutlarım.
  • bir berber bir berbere...
  • Almanın fizibilete'si iyi olmadığı için imal bile etmediği uçağın planlarını satın al, Amerika'daki bir fabrikaya yaptır ve yerli uçak diye lanse et...

ABD merkezli uzay ve havacılık sistemleri şirketi Sierra Nevada Corporation'ın (SNC) Üst Yöneticisi Fatih Özmen, Bölgesel Uçak Projesi'ne ilişkin, "Çok iyi bir safhadayız. Temel atmak üzerine hazırlıklarımız son safhalarda" dedi.

Özmen, High Tech Port by MÜSİAD Qatar Fuarı ile 19. Uluslararası İş Forumu kapsamında düzenlenen gala yemeğinde, mesleğinde yakaladığı başarı hikayesini anlattı.

ABD'ye 35 yıl önce öğrenci olarak yabancı dili ve parası olmadan gittiğini ifade eden Özmen, iş hayatına sıfırdan başladığını vurguladı. Özmen, daha sonra kurdukları SNC'nin yakalanan başarıyla bir kaç milyar dolarlık ciroya eriştiğini dile getirdi.

Bölgesel Uçak Projesi'nin kendilerine kısmet olduğunu belirten Özmen, şunları kaydetti:

"Bu olay Cumhurbaşkanımızın bir kaç yıl önce San Francisco'daki teşvikiyle başladı. Almanya'da olan şirket, teknoloji alanındaki ilişkilerimiz ve Türkiye'nin istediği Bölgesel Uçak Projesi ile hepsi bir araya geldi. Çok iyi bir safhadayız. Temel atmak üzerine hazırlıklarımız son safhalarda. Bu önemli teknolojik gelişmenin sadece Türkiye'de değil, tüm İslam ülkeleri, tüm Afrika, bölge ve Ortadoğu'da ekonomik sıçramaya yol açacağına inanıyoruz.

Pazar araştırması yapıldığında özellikle bizim bölgemizde bu tip uçaklara çok ihtiyaç var. Çünkü her uçak her havaalanına inemiyor."

TRJet'in heyecan verici bir proje olduğunu vurgulayan Özmen, söz konusu projenin Türkiye ile Katar'daki küçük şehirler arasındaki taşımacılığı teşvik edebilecek potansiyel taşıdığını dile getirdi. Özmen, "Dünyanın en iyi ülkeleriyle rekabet edebilecek, hatta onları geçebilecek bir projede yer almaktan gurur duyuyorum" diye konuştu.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ise söz konusu fuarın başarıyla gerçekleştirildiğini belirterek, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Fatih Özmen'den TRJet açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

TR JET ~ 2 yıl önce
Helal olsun ülkeme. Bir mühendis olarak gurur duyuyorum. Dünyada uçak üreten birçok ülke var biz de onlardan biri olucaz. Bu uçaklar 32 kişilik olduğu için yine de dışardan uçak ithal edicez lakin yine de birçok sivil ve askeri platformda geliştirebiliriz ve ihraç etme imkanımız da doğacak. Uçağın fabrikasının bitmesi 2 seneyi bulur 2018-19 gibi ilk uçak Ankara'da üretilmiş olur. Sabırla bekliycez. Bu uçaktan yılda ortalama 300 tane ihraç edeceğimizi düşünüyorum bu da 5-6 milyar dolar ihracat geliri demektir. Ülkemizde pilot eksikliği olduğunu da unutmayalım birçok yabancı pilot ülkemizde görev yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ali ak ~ 3 yıl önce
Hepiniz vatan hainisiniz dornier 328 kendini kanıtlamış bi uçak tek Kazası var oda yerde ve pilotajdan ... Yazıklar olsun. Trj bu sektöre girebilmemiz için tek ve en mantıklı şansımız.. projeyi yapacak arkadaşları şimdiden kutlarım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
breh breh ~ 3 yıl önce
bir berber bir berbere...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tg ~ 3 yıl önce
Almanın fizibilete'si iyi olmadığı için imal bile etmediği uçağın planlarını satın al, Amerika'daki bir fabrikaya yaptır ve yerli uçak diye lanse et...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000