12 Mayıs 2009, Salı 14:58:58

FACİA KILPAYI ÖNLENDİ! (VİDEO)

Bir yolcu uçağı kalkışa hazırlandığı sırada motoruna bagaj konteyneri kaçtı…
  • ne kadar meyillisiniz tartışmaya... diğer arkadaşların da dediği gibi pek çok sefer olmuştur bu tür olaylar. yok sen bilir misin, yok sen bilmezsin. komik olan haberin sunum şekli... motora kaçtı tabiri nasıl yazılmış çok ayıp... motor çekti deseler sorun yok...
  • purser inan bana hiç inandırıcı gelmiyor bu dediklerin.yada kamikaze modunda uçmuşsun,halen hayatta kalmana şaşırdım.purser sorması ayıp hangi şirkete uçtun açsana biraz?
  • dispatcher rumuzlu arkadaşım,sen dispatcherlerin ne iş yaptığını bilir misin?Uçağın motoruna kaçan konteynerdan haberi olacak en son kişi bu insanlardır.
  • Sabah gazetesi bu haberi motora ambalaj kutusu kaçtı diye vermiş. Türkiye'de gazeteciliğin geldiği noktaya bakarmısınız. Güleyim mi ağlayayım ı bilemedim

Amerika’dan Japonya’ya gidecek olan Boeing 747 tipi yolcu uçağının motoruna kalkışa hazırlandığı sırada konteyner kaçtı. Olası bir felaket, kulenin durumu fark ederek duruma müdahale etmesiyle son anda engellendi.

Olay Los Angeles Havalimanı’nda yaşandı. İçinde 245 yolcu ve 18 personeli bulunan ve Japon Havayollarına ait olduğu öğrenilen Boeing 747 tipi yolcu uçağı, motorunu çalıştırarak kalkışa hazırlandı. Ancak bu sırada uçağa yakın bir yerde bulunan boş kargo konteynerini de içine çekti. Durumu fark edemeyen pilot hareket etmeye başlarken, kule polisi alarma geçirdi. Polis uçağa eskort ederek pilota durmasını işaret etti.

Konteynerin çıkarılması için gerekli çalışmalar başlatıldı.

Böylece büyük bir facianın eşiğinden dönülmüş oldu.

uçak

uçak

FACİA KILPAYI ÖNLENDİ! (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 9 yıl önce
ne kadar meyillisiniz tartışmaya... diğer arkadaşların da dediği gibi pek çok sefer olmuştur bu tür olaylar. yok sen bilir misin, yok sen bilmezsin. komik olan haberin sunum şekli... motora kaçtı tabiri nasıl yazılmış çok ayıp... motor çekti deseler sorun yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
purser inan bana hiç inandırıcı gelmiyor bu dediklerin.yada kamikaze modunda uçmuşsun,halen hayatta kalmana şaşırdım.purser sorması ayıp hangi şirkete uçtun açsana biraz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
dispatcher rumuzlu arkadaşım,sen dispatcherlerin ne iş yaptığını bilir misin?Uçağın motoruna kaçan konteynerdan haberi olacak en son kişi bu insanlardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sabah gazetesi bu haberi motora ambalaj kutusu kaçtı diye vermiş. Türkiye'de gazeteciliğin geldiği noktaya bakarmısınız. Güleyim mi ağlayayım ı bilemedim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000