21 Mayıs 2014, Çarşamba 10:01:06

F-35'İN MOTORLARI İÇİN TARİHİ HAMLE

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), Pratt&Whitney (P&W) ile F-35 uçaklarının F-135 motorları için nihai montaj hattı ve bakım onarım tesislerinin Türkiye'de kurulmasına yönelik bir niyet mektubu imzaladı.
  • Gelecek Drone larda bırak F ini M ini, Drone lara yönel bak ingiliz Alman İtalyan firmalar anlaştı Drone gelişimi ve üretimi için
  • f 35 muhakkakki güzel bir uçak ama bizim için anlamı uçan boru çünki hiçbir yazılımını bize vermiyorlar bütün kontroller onlarda olacak boşuna masraf edilmemeli başka alternatifler hayata geçirilmeli hemde hemen
  • yalvar yakar bakalım sonumuz ne olacak. Senin ülkende havacilik yapmaya çalışıyor birileri. Amerikaya niyet mektubu yazarken hiç oturup düşündün mü acaba; Türkiye'de ne yapıyorsunuz? asker emeklilerini ve ailelerini maaşa bağlamak dışında yani..

SSM'den yapılan açıklamada, söz konusu niyet mektubunun ABD hükümetinden gerekli onayların alınmasını takiben, P&W ile uzun dönemli işbirliğinin önemli bir kilometre taşı olacağı belirtildi.

Niyet mektubunun Türkiye'nin Müşterek Taarruz Uçağı Programı'na olan taahhüdünün yanında, Pratt&Whitney'nin Türkiye'ye olan güvenini de gösterdiği belirtilen açıklamada, şu ifadeye yer verildi:

"Türkiye, F-16 Programı ile birlikte jet motoru montajı ve bakım onarım faaliyetlerinde süregelen bir tecrübe kazanmış olup bu deneyimini Müşterek Taarruz Uçağı Programı’na aktararak programa yarar sağlamaya yönelik uzun vadeli bir vizyona sahiptir. Ülkemiz, kurulacak kabiliyetlerin her iki taraf için de yarar sağlayacağına inanmakta olup çalışmaların bu niyet mektubu ile hızlanarak söz konusu kabiliyetlerin kurulumuyla sonuçlanacağını temenni etmektedir. Türkiye’nin ana hedefi, kurulacak bu kabiliyetler aracılığıyla, F-135 motorlarının nihai montajını gerçekleştirmek ve bölgedeki F-35 kullanıcılarına hizmet vererek programa fayda sağlamaktır."

Türkiye'nin, Müşterek Taarruz Uçağı (JSF) Programı'na konsept tasarım evresinde dahil olduğu ve "sistem geliştirme ve gösterim evresi" ile "üretim, destek ve sürekli iyileştirme" evrelerinde de projeye ortak ülke olarak katıldığı kaydedilen açıklamada, 100 adetten oluşması öngörülen F-35 filosu için ilk 2 uçağın siparişinin Savunma Sanayii İcra Komitesi ile verildiği hatırlatıldı.

F-35'İN MOTORLARI İÇİN TARİHİ HAMLE

Facebook Yorum

Yorumlar

Gelecek ~ 4 yıl önce
Gelecek Drone larda bırak F ini M ini, Drone lara yönel bak ingiliz Alman İtalyan firmalar anlaştı Drone gelişimi ve üretimi için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hobi ~ 4 yıl önce
f 35 muhakkakki güzel bir uçak ama bizim için anlamı uçan boru çünki hiçbir yazılımını bize vermiyorlar bütün kontroller onlarda olacak boşuna masraf edilmemeli başka alternatifler hayata geçirilmeli hemde hemen

Yanıtla

Kalan karakter 1000
off offf ~ 4 yıl önce
yalvar yakar bakalım sonumuz ne olacak. Senin ülkende havacilik yapmaya çalışıyor birileri. Amerikaya niyet mektubu yazarken hiç oturup düşündün mü acaba; Türkiye'de ne yapıyorsunuz? asker emeklilerini ve ailelerini maaşa bağlamak dışında yani..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000