28 Eylül 2014, Pazar 14:23:36

F-35 PROJESİNE SİBER SALDIRI

Türkiye dahil 9 ülkenin ortağı olduğu F35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi’nin Danimarkalı tedarikçisinin 4 yıl boyunca izlenerek teknolojisinin çalındığı bildirildi.
  • Kaynak kodları vermeyiz dedi sam amca biz de başka yollar ile alırız dedik...
  • bu işin sonu pek iyi değil gibi bu uçaktan pek hayır gelmeyecek biraz daha gevşeseler çın ve rusya ile geliştirecekler
  • bosuna amerikalinin nazini cekiyoruz ,bence ayni ucagi yari fiyatina cinden komple teknolojisi ile birlikde alabiliriz..! mesela Ji-35 adi altinda !!

Danimarkalı silah sanayisi üreticilerinin, uzun süre teknoloji casusluğuna maruz kaldığı, casusluğun Çin ile bağlantılı olduğu ileri sürüldü.

Kamu yayıncısı DR’nin, Askeri İstihbarat Servisi Siber Güvenlik Merkezinden edindiği belgelere göre, Danimarkalı en az 5 silah sanayisi üreticisinin bilgi teknolojileri sistemleri, 2008-2012 yılları arasında elit hackerların siber sızmalarına maruz kaldı.
Tüm firmaların adları açıklanmazken yetkililere göre, en önemlisi F35 projesine parça üreten Danimarka’nın en büyük silah üreticisi Terma. Doğal olarak F35 projesi saldırının odağında.

ABD’nin liderliğini yürüttüğü, İngiltere, İtalya, Hollanda, Türkiye, Avustralya, Kanada, Danimarka ve Norveç’in ortakları arasında bulunduğu F35 Müşterek Taarruz Uçağı Projesi için çalışan Terma firmasının, F35′in uçak radarı elektronik aksamları, makineli tüfek taşıyıcısı, yüksek teknoloji uçak iskeleti paneli gibi parçaları tedarik ettiği bildirildi.

Siber Güvenlik Merkezi Başkanı Lund Sörensen, saldırının çok planlı ve uzun süreli yürütüldüğünü açıkladı.

Özel güvenlik firması Alienvault’a göre de kodlarından yola çıkılarak sözkonusu hackerların Çin Genelkurmayı ile ilişkili olduğu iddia edilirken Çin’in Kopenhag Büyükelçiliğinin konuyla ilgili sorulara yanıt vermediği kaydedildi.

F-35 PROJESİNE SİBER SALDIRI

Facebook Yorum

Yorumlar

... ~ 4 yıl önce
Kaynak kodları vermeyiz dedi sam amca biz de başka yollar ile alırız dedik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
f35 ~ 4 yıl önce
bu işin sonu pek iyi değil gibi bu uçaktan pek hayır gelmeyecek biraz daha gevşeseler çın ve rusya ile geliştirecekler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sinan akerman ~ 4 yıl önce
bosuna amerikalinin nazini cekiyoruz ,bence ayni ucagi yari fiyatina cinden komple teknolojisi ile birlikde alabiliriz..! mesela Ji-35 adi altinda !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000