12 Haziran 2018, Salı 13:01:48

F-35 önümüzdeki hafta teslim edilecek mi?

F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek mi, yoksa satışı durdurulacak mı derken ilk teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Bir gecikme olmazsa, Türkiye'ye ilk teslimatın 21 Haziran'da yapılması bekleniyor.
  • Rahip aslında cia de ust duzey bir gorevli .kendisi darbeyi organize etti sagolsun.
  • Türkiye'nin bu projedeki ortaklığı nedeniyle daha önce anlaşılan F-35'lerin teslim edilmemesi diye bir şey yok. Olay bir kaç senatörün tribünlere oynamasından ibaret. Bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Yine de hükümetin seçim arefesinde şov amaçlı propagandasına alet oluyorsunuz. İlk uçak, planlandığı gibi 21 Haziranda teslim edilecek. RTE de çıkıp bas bas bakın vermeyeceklerdi ama bizim kararlı tutumumuz nedeniyle verdiler diyecek.
  • Ya yokmu iki tane delikanlı komutan bassanıza nukleer fuzelerin tuşuna iki tane atalım da hizaya gelsin amerikalılar
  • Yahu bine kindir bir takım gürühtaki anlamak mümkün değil. Önemli ılan ülkemin milletimin bir adım ileriye gitmesi bir edinşme daha sahip olması. Birileri ise yeterki bunların eliyle olmasında isterse milletin canı çıksın devlet zaafa uğrasın. Neyi hazmedemiyorsunuz bir türlü anlamadım. Ne hazımsız, ne kıskançlıktır anlamak mümkün değil Allahım sizlerin şerrinden devleti milleti korusun.

F-35'ler Türkiye'ye teslim edilecek mi, yoksa satışı durdurulacak mı derken ilk teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Bir gecikme olmazsa, Türkiye'ye ilk teslimatın 21 Haziran'da yapılması bekleniyor.

F-35 savaş uçağının Türkiye'ye teslimat tarihine sayılı günler kaldı. Beşinci nesil savaş uçaklarının ilk teslimatının normal şartlar altında 21 Haziran'da yapılması öngörülüyor. Ancak Amerika Birleşik Devletleri Kongresi'nde yapılan iki yasal girişimle, F-35'lerin tesliminin durdurulması talep ediliyor. HaberTürk'te yer alan habere göre; F-35'ler Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki savunma işbirliğinin önemli bir parçası ve son dönemde sıkça gündeme gelen konulardan biri. Zira, ABD'li bazı senatörler, Türkiye'ye F-35 satılmasına karşı çıkıyor. Buna gerekçe olarak da, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 savunma sistemleri alma kararını gösteriyor. ABD'li rahip Brunson'un, Türkiye'de tutuklu bulunması da senatörlerin öne sürdürdüğü gerekçelerden biri...

Ancak Türk yetkililer, satışın durdurulmaya çalışılmasına tepkili... Çünkü F-35'ler, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri dahil 9 ülkenin ortak projesi... Üstelik uçağının orta gövdesi ve motorunun önemli bazı parçaları Türkiye'de üretiliyor. Bunun yanı sıra Türkiye, filosuna eklemek için 116 adet uçak sipariş etti. Türkiye bayrağı taşıyan ilk F-35 uçağı da deneme uçuşunu kısa bir süre önce gerçekleştirdi. F-35'ler son olarak, 4 Haziran'da bir araya gelen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ABD'li mevkidaşı Pompeo'nun görüşmesinde gündeme geldi.

Görüşmenin ardından açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, uçağın teslimatı yapılmazsa, Türkiye'nin alternatiflere bakacağını açıkladı. Ancak teslimatın iptal olmasının beklenmediğini vurguladı. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de, teslimatta gecikme beklenmediğini açıkladı. Beklendiği gibi her şey yolunda giderse, ilk teslimat Teksas'ta düzenlenecek bir törenle yapılacak. Türk pilotlara da 2019'a kadar ABD'de eğitim verilecek.

F-35 önümüzdeki hafta teslim edilecek mi?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Fo 737 ~ 11 gün önce
Rahip aslında cia de ust duzey bir gorevli .kendisi darbeyi organize etti sagolsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yapmayın ~ 12 gün önce
Türkiye'nin bu projedeki ortaklığı nedeniyle daha önce anlaşılan F-35'lerin teslim edilmemesi diye bir şey yok. Olay bir kaç senatörün tribünlere oynamasından ibaret. Bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Yine de hükümetin seçim arefesinde şov amaçlı propagandasına alet oluyorsunuz. İlk uçak, planlandığı gibi 21 Haziranda teslim edilecek. RTE de çıkıp bas bas bakın vermeyeceklerdi ama bizim kararlı tutumumuz nedeniyle verdiler diyecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hunili ~ 12 gün önce
Ya yokmu iki tane delikanlı komutan bassanıza nukleer fuzelerin tuşuna iki tane atalım da hizaya gelsin amerikalılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kolombo ~ 12 gün önce
Yahu bine kindir bir takım gürühtaki anlamak mümkün değil. Önemli ılan ülkemin milletimin bir adım ileriye gitmesi bir edinşme daha sahip olması. Birileri ise yeterki bunların eliyle olmasında isterse milletin canı çıksın devlet zaafa uğrasın. Neyi hazmedemiyorsunuz bir türlü anlamadım. Ne hazımsız, ne kıskançlıktır anlamak mümkün değil Allahım sizlerin şerrinden devleti milleti korusun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000