31 Temmuz 2017, Pazartesi 15:21:19

F-35 için tarihi ödeme yapıldı

ABD Savunma Bakanlığı aralarında Türkiye'nin de bulunduğu ülkelerin satın aldığı toplam 50 adet F-35 uçağı için 3.7 milyar dolar ödemenin üretici şirket Lockeed Martin'e yapıldığını açıkladı.
  • spec ne?
  • Neden B tipi almiyoruz acaba
  • Dikey kalkış yapamayacaksa ne işe yarar. Boşuna almayın A serisini. Havalimanı pistini vurduklarında bütün uçakları devre dışı bırakmış olurlar. A serisi çöpe para atmak gibi birşey

Lockheed Martin, ABD dışındaki ülkeler için uçakları "nihai hale gelmemiş kontrat" adı verilen geçici bir aranjman kapsamında üretiyor. Bu ödeme şirketin ABD için uçak üretebilmesinin de önünü açıyor.

Pentagon'un Cuma akşamı yaptığı açıklamaya göre ödeme Türkiye için üretilen dört adet F-35A, İngiltere için bir adet F-35B, İtalya için bir F-35A, Avustralya ve Hollanda için sekizer F-35A, Norveç için altı F-35A, ve diğer ülkelere satış için 22 adet F-35A karşılığı yapıldı.

Pentagon bundan önceki alımlarda ABD hava kuvvetleri ve yabancı devletler için üretilen F-35A tipi uçak başına 102 milyon dolar ödemiş, Şubat ayında yapılan kontratta uçak başı fiyat 95 milyon dolara düşmüştü.

F-35 uçaklarının A tiplerinin yanı sıra kısa pistlerden veya dikine kalkış yapabilen B tipi ve uçak gemilerinden kalkabilen C tipi modelleri üretiliyor.

F-35 için tarihi ödeme yapıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

azbilmiş ~ 1 yıl önce
spec ne?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zafer ~ 1 yıl önce
Neden B tipi almiyoruz acaba

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Nereye indireceksin ~ 1 yıl önce
Hangi gemiye indireceksin b tipini
Ne işe yarar ~ 1 yıl önce
Dikey kalkış yapamayacaksa ne işe yarar. Boşuna almayın A serisini. Havalimanı pistini vurduklarında bütün uçakları devre dışı bırakmış olurlar. A serisi çöpe para atmak gibi birşey

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çokbilmiş e ~ 1 yıl önce
B nin spec leri ile a yi karşılaştır sonra konus

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000