25 Şubat 2012, Cumartesi 11:41:56

F-16'LAR RUS JETLERİNİ KOVALADI

Karadeniz’de çarşamba günü Rus ve Türk uçakları arasında heyecanlı dakikalar yaşandığı ortaya çıktı.
  • Iraka 1991 de yalniz Nato saldirmadi. Avustralya, Kuveyt,Suudi Arabistan,Suriye,Katar ve Misir bile asker yolladi. Yalniz Amerikanin 3000 den fazla savas uçagi var (1200 F16) Ayrica Saddamin stratejisi çok iyiydi ve 140 uçagi Irana yolladi ve o uçaklar bugün Iranda uçuyor. Mig29 SU24 /25 Mirage F1E. Ayrica bir Irak MIG25"FOXBAT"uçagi Amerikan F18i vurdu ve Pilot öldü.
  • NATO'nun toplam uçak sayısı 4000 den azdır. Çöle çekilmiş uçakları, belediyelerin önüne konulan demo uçakları sayarsanız sayı daha da çok artar. Saddamın uçaklarına gelince, 11 sene hiç uçmamış uçakları toplarsanız "sıfır" çıkar. Havacılık tarihi boyunca ilk defa yaşanan; düşmana saldırmadan İran'a kaçan "kahraman ve sadık" pilotları sayesinde hiç hava savaşı yaşanmadığını biliyormuydunuz? Peki, ABD uçaklarının alet kart kontrolundaki teğmen tarafından kovalandığını? Fark burada işte.
  • çok bilmis lütfen inanmiyorsan AIR FORCES MONTLHY Ekim 1990 sayisini al ve oku dünyanin en ciddi askeri havacilik dergisidir. 8000 tane dedimse Iraka saldiran 20 den fazla ülkenin tüm uçaklari, yani Ingiliz,ABD Fransiz Italyanin kendi ülkelerinde kalmis uçaklar dahil. Bilmeden konusma. Sen sivil havacilikla ugras.
  • Airline da pilot olmayı istiyorsan sivil havacılık okuluna gidicen başka yere diil, ondan sonra istifa etmicen
Bulgar basını, Rusya’ya ait Tu-22 tipi bombardıman uçaklarının Karadeniz üzerinde uçmasının ardından Bulgar ve Türk Hava Kuvvetlerini alarma geçtiğini yazdı. Bulgar haber ajansı Novinite, beş Rus uçağının iki ülkenin hava sahasına 40 kilometre yaklaşmasının ardından iki Türk F-16 uçağının havalanarak Rus uçaklara refakat ettiğini kaydetti. Bulgaristan Savunma Bakanlığı bilgiyi doğrularken Rus uçaklarının Afrika’da bir ülkeye gittikleri ve Bulgaristan hava sahasına girmedikleri belirtildi.

Suriye tatbikatı mı?


Olay Bulgaristan’da neden Bulgar hava kuvvetlerinin değil de Türk uçaklarının harekete geçtiği ile ilgili tartışma başlattı. Bulgaristan Savunma Bakanlığı NATO’nun Güney Saha Komutanlığı’nın benzer durumlarda hangi uçakların harekete geçirileceği konusunda önceden belirlenmiş hareket planı olduğunu söyledi. Novinite’ye konuşan uzmanlar Rus savaş uçaklarının Karadeniz üzerinde Suriye’ye yardım etme olasılığına karşı tatbikat yaptığını iddia etti. Rus donanma gemileri ocak ayı başında, Suriye’nin Tartus limanına gitmiş ve rejime askeri yardımda bulunmuştu.

Milliyet

F-16'LAR RUS JETLERİNİ KOVALADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Iraka 1991 de yalniz Nato saldirmadi. Avustralya, Kuveyt,Suudi Arabistan,Suriye,Katar ve Misir bile asker yolladi. Yalniz Amerikanin 3000 den fazla savas uçagi var (1200 F16) Ayrica Saddamin stratejisi çok iyiydi ve 140 uçagi Irana yolladi ve o uçaklar bugün Iranda uçuyor. Mig29 SU24 /25 Mirage F1E. Ayrica bir Irak MIG25"FOXBAT"uçagi Amerikan F18i vurdu ve Pilot öldü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
NATO'nun toplam uçak sayısı 4000 den azdır. Çöle çekilmiş uçakları, belediyelerin önüne konulan demo uçakları sayarsanız sayı daha da çok artar. Saddamın uçaklarına gelince, 11 sene hiç uçmamış uçakları toplarsanız "sıfır" çıkar. Havacılık tarihi boyunca ilk defa yaşanan; düşmana saldırmadan İran'a kaçan "kahraman ve sadık" pilotları sayesinde hiç hava savaşı yaşanmadığını biliyormuydunuz? Peki, ABD uçaklarının alet kart kontrolundaki teğmen tarafından kovalandığını? Fark burada işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
çok bilmis lütfen inanmiyorsan AIR FORCES MONTLHY Ekim 1990 sayisini al ve oku dünyanin en ciddi askeri havacilik dergisidir. 8000 tane dedimse Iraka saldiran 20 den fazla ülkenin tüm uçaklari, yani Ingiliz,ABD Fransiz Italyanin kendi ülkelerinde kalmis uçaklar dahil. Bilmeden konusma. Sen sivil havacilikla ugras.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Airline da pilot olmayı istiyorsan sivil havacılık okuluna gidicen başka yere diil, ondan sonra istifa etmicen

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000