31 Ağustos 2010, Salı 08:03:40

F-16 isteğine red cevabı verildi!

Afganistan'daki operasyonlarda kullanılmak üzere Danimarka'dan F16 tipi uçak isteyen NATO, ummadığı bir cevapla karşılaştı.
  • Afganistan nato için tamamen bir bataklık gibidir sonucu bellidir net olarak başarısızlıktır.. Ama amerikanın dayatmasıyla oluşturulan nato gücünün afganistana yaptığı en ufak bir fayda yoktur da olamazda. Ancak Türkiye gerek askeri gerekse sivil personeli ile elinden geldiğince Afgan halkına yardım ediyor.. Geçmiş yıllarda kominist Rusya yıllarca afganistanı ele geçirmek istedi başaramadı gerçi amerika o zaman el altından afganlara silah veriyordu şimdi de amerika işgal etti ama sonucu hüsran oldu..
  • Her zaman demişimdir. NATO ya değil kendi orduna güveneceksin. Kendi ordun uçağın, tankın, topun ve tüfeğin varsa güçlüsün. Aksi halde başkasının silahıyla savaşa gidilmez. 1990 lı yıllarda avrupanın ortasında kosova da katlıam yaşanırkende NATO vardı ama müdahele etmediler ! Bundan çıkarılcak ders: Şartlar ve koşullar ne olursa olsun sen kendi ordunu ve silahını her zaman hazır tutacaksın. Kendini ırkını ancak kendi ırkın korur. Kendi toprağın için ancak kendi insanın kanını döker, başkası değil ! Kimse başkasının toprağı için ölümü göze almaz.....
  • artik onlarinda basina danimarka usulu bir ergenekon corabi orerler yakinda
Danimarka'nın Afganistan'dan çekilme taraftarı olduğunu belirten Dışişleri Bakanı Lene Espersen, NATO'nun talebinin geri çevrildiğini ifade etti.

Danimarka Parlamentosu Dış Politika Komistesi'nin konuyla ilgili toplantısında bir açıkla yapan Espersen, "Savunma Bakanlığımız konuyla ilgili değerlendirmesini yaptı. Bugüne kadar NATO'nun Afganistan'daki en büyük destekçilerinden biri olsak da zaman içerisinde bu desteği azaltmayı planlıyoruz. Bu yüzden yeni bir uçak filosu göndermemiz, savunduğumuz politikalara ters olur" dedi.

Afganistan'a uçak göndermenin Danimarka açısından mali olarak da sorun çıkaracağını belirten Espersen, "Bölgeyle ilgili ekonomik plan çok önceden belirlendi. Dolayısıyla ilave talepler için kaynak bulmak mümkün değil" diye konuştu.

Danimarka hükümetinin bu kararı, ülkede yeni bir tartışmanın başlamasına neden oldu. Bazı Danimarkalılar genel sekreterliği Anders Fogh Rasmussen tarafından yapılan NATO'nun talebinin geri çevrilmesinin doğru olmadığını savunurken bazıları da hükümeti destekliyor.
F-16 isteğine red cevabı verildi!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Afganistan nato için tamamen bir bataklık gibidir sonucu bellidir net olarak başarısızlıktır.. Ama amerikanın dayatmasıyla oluşturulan nato gücünün afganistana yaptığı en ufak bir fayda yoktur da olamazda. Ancak Türkiye gerek askeri gerekse sivil personeli ile elinden geldiğince Afgan halkına yardım ediyor.. Geçmiş yıllarda kominist Rusya yıllarca afganistanı ele geçirmek istedi başaramadı gerçi amerika o zaman el altından afganlara silah veriyordu şimdi de amerika işgal etti ama sonucu hüsran oldu..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Her zaman demişimdir. NATO ya değil kendi orduna güveneceksin. Kendi ordun uçağın, tankın, topun ve tüfeğin varsa güçlüsün. Aksi halde başkasının silahıyla savaşa gidilmez. 1990 lı yıllarda avrupanın ortasında kosova da katlıam yaşanırkende NATO vardı ama müdahele etmediler ! Bundan çıkarılcak ders: Şartlar ve koşullar ne olursa olsun sen kendi ordunu ve silahını her zaman hazır tutacaksın. Kendini ırkını ancak kendi ırkın korur. Kendi toprağın için ancak kendi insanın kanını döker, başkası değil ! Kimse başkasının toprağı için ölümü göze almaz.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
artik onlarinda basina danimarka usulu bir ergenekon corabi orerler yakinda

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000