30 Ocak 2010, Cumartesi 09:14:29

EYVAH! ÇİNLİLER GELİYOR...

Uçak üretiminde atağa kalkan Çin, yaklaşık 5 milyar 900 milyon dolara devasa bir havacılık kümelenmesi kurmaya hazırlanıyor.
  • Prc hayatında ilk defa mı yazı yazıyorsun? "Noktalama işaretleri" ne demek daha önce duydun mu?
  • Adı Çin artık, gerçekte belli başlı sektörlerde %50 yabancı sermaye ve yüksek teknoloji katkısı yaşıyor yıllardan beri. Biz de olanı elimizden kaçırıyoruz. American Motors Beijing Jeep ortaklığı tam 30 yıl önce kuruldu.
  • ac insanlarını dünya doyurmak zorunda değil süper milyonerleri birazda o cok övdükleri kominizmini ceplerinde gösterse 1 milyar açlık sınırında halkı olmaz çinde devlet erkanı zengin halk fakir akıllı devletleri ise aclıksınırındaki halkını dünyanın sırtından doyurmak istiyor kısacası havacılık bu kalitesizliği kaldırmaz.
  • allah hepimizden çin mallarını uzak tutsun(özellikle havacılıktan)

Yatırımın öncelikli hedefi ise ülkenin üretmeyi planladığı uçakların parçalarının en az dörtte birini bu komplekste üretmek…

Bu plan için yerli ve yabancı yatırımcılar arayan eyalet yöneticileri, endüstriyel alanın 25 kilometre kare olmasını planlıyor. Gerekli kaynağın bulunmasının ardından inşaat, iki yıl içinde bitirilecek.

Komplekste bir havacılık araştırma enstitüsü, iki üniversite ve 3 uçak üreticisi de yer alacak.

Çin’in son yıllarda havacılık endüstrisindeki atılımı bütün dünyada dikkatleri üzerine çekiyor. Otoriteler, uçakların üretilmesiyle beraber, ülkenin çok güçlü bir ihracat ürününe sahip olacağını ifade ediyor.

EYVAH! ÇİNLİLER GELİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Prc hayatında ilk defa mı yazı yazıyorsun? "Noktalama işaretleri" ne demek daha önce duydun mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Adı Çin artık, gerçekte belli başlı sektörlerde %50 yabancı sermaye ve yüksek teknoloji katkısı yaşıyor yıllardan beri. Biz de olanı elimizden kaçırıyoruz. American Motors Beijing Jeep ortaklığı tam 30 yıl önce kuruldu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ac insanlarını dünya doyurmak zorunda değil süper milyonerleri birazda o cok övdükleri kominizmini ceplerinde gösterse 1 milyar açlık sınırında halkı olmaz çinde devlet erkanı zengin halk fakir akıllı devletleri ise aclıksınırındaki halkını dünyanın sırtından doyurmak istiyor kısacası havacılık bu kalitesizliği kaldırmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
allah hepimizden çin mallarını uzak tutsun(özellikle havacılıktan)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000