14 Haziran 2018, Perşembe 15:58:37

Evlerinin garajında uçak yaptılar

Evde uçak yapılır mı? Avustralyalı bir çift yaptı. Üstelik bunun için evin garajını kullandı.
  • Bende garajımda uzay yaptım. Çok çalışıyom.
  • Bu yeni birsey degil ki. Youtube dan homemade aircraft yazinca yuzlerce video cikiyor. Bizdeki gibi kagit isleri onlarda pek yok, bizde olsa sakincali bulunur.
  • bu haberi okuyunca bizde hanımla evde yoğurt yapmaya başladık
  • O değil de, TGS'ye alım var mı?

Evinin garajında uçak yaptı. Uçmak için geri sayıma başladı. Steven Mogg, 50 yaşında Avustralyalı bir mühendis... Mogg en son doğum gününde kendisine ölmeden önce yapılacaklar listesi hazırladı. Listesine herkesin aklına gelmeyecek bir madde ekledi. Bu madde, bir uçak yapıp uçmaktı.

Mogg, "Avustralya'nın üzerinde uçmak istiyorum. Bütün hayatınızı alüminyumların içinde geçirince bu doğal bir istek oluyor" dedi. Moog'un bu isteğini eşi de destekledi. Çift evlerinin garajını atölyeye çevirdi. Evde uçak yapmak sadece üç yıllarını aldı. Çift yaptıkları uçağa Charlie adını verdi.

Uçağı evde yapmak kulağa riskli gelse de, onlar o uçağa binmekten de korkmuyor. Mogg'un eşi, konuyla ilgili, "Ona güvendim. Elinden gelenin en iyisini yapabileceğini biliyordum. Bilirsiniz bir gün hepimiz bu dünyadan gideceğiz" diye konuştu.

Çift uçaktaki yerini aldı. Pervaneler çalıştı. Kanatlar açıldı. Hayallerine bir adım yaklaşan çift, şimdi Avustralya semalarını boydan boya uçmaya hazırlanıyor.Evlerinin garajında uçak yaptılar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

İşsiz Uzaycı ~ 2 ay önce
Bende garajımda uzay yaptım. Çok çalışıyom.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bu ~ 2 ay önce
Bu yeni birsey degil ki. Youtube dan homemade aircraft yazinca yuzlerce video cikiyor. Bizdeki gibi kagit isleri onlarda pek yok, bizde olsa sakincali bulunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilham geldi ~ 2 ay önce
bu haberi okuyunca bizde hanımla evde yoğurt yapmaya başladık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ay-Fon sahibi ~ 2 ay önce
O değil de, TGS'ye alım var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000