10 Mayıs 2014, Cumartesi 13:31:05

EVİN BAÇHESİNE PARAŞÜTLE UÇAK İNDİ!

Avustralya’nın Sidney şehrinde küçük bir uçak havada arızalandı. Paraşüt yardımıyla iniş yapan uçakta bulunan 4 kişi hafif yaralı olarak kurtuldu.
  • Sr22 yerine da-20 ya da c172 ile olsaydi bu olay ailesi helva yapiyor olacakti.Egitim ucagi olarak cok guzel olur aslinda da tek sorun ticarethanelere donen ucus okullarinin boyle seylerin umrunda olmamasi nasilsa MUSTERI ucaga zarar verirse sigorta karsiliyor.Yasamak veya olmek kendi elinizde..
  • Yolcu uçağına paraşüt takmayı düşünen vatandaş. Sadece şunu söyle. Sen 240 km hızla giden araçtan elini dışarı çıkarabilirmisin? Paraşütün de bir süzülüş ve düşüş hızı var ağırlığa göre. Çelikten mi yapacaksın paraşütü kardeş? Aerodinamik diye bir bilim var. Azcık oku.
  • Arkadaslar, ucaga parasütü bosverin :) yolculara parasüt verilsin problem ortadan kalkar :))
  • Niye 777 diye tutturdunuz önce bi A319'a falan takın (takabiliyosanız tabi) sonra 380 e kadar yolu var

Avustralya’nın Sidney şehrinde “paraşütlü uçak” olarak da bilinen Cirrus SR22 tipi bir tek motorlu bir uçak, havada arızalanınca gövde üzerine iniş yaptı.

Sidney polisi tarafından yapılan açıklamada, uçağın Mavi Dağlar olarak bilinen bölgedeki bir evin bahçesine paraşüt yardımıyla iniş yaptığı ve uçakta bulunan 4 kişinin hafif yaralı olarak tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Yine aynı açıklamada, uçağın iniş sırasında ağaçlara ve çevredeki elektrik hatlarına zarar verdiği ancak olayda kimsenin hayatını kaybetmemesinin sevindirici olduğu ifade edildi.

ABD’li uçak üreticisi Cirrus tarafından üretilen SR serisi, acil durumlarda uçağın üzerinde yer alan bir bölmeden açılan paraşüt donanımıyla dünyanın en emniyetli uçakları arasında gösteriliyor.

©AirportHaber.com

EVİN BAÇHESİNE PARAŞÜTLE UÇAK İNDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

demek ki.. ~ 4 yıl önce
Sr22 yerine da-20 ya da c172 ile olsaydi bu olay ailesi helva yapiyor olacakti.Egitim ucagi olarak cok guzel olur aslinda da tek sorun ticarethanelere donen ucus okullarinin boyle seylerin umrunda olmamasi nasilsa MUSTERI ucaga zarar verirse sigorta karsiliyor.Yasamak veya olmek kendi elinizde..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F/O ~ 4 yıl önce
Yolcu uçağına paraşüt takmayı düşünen vatandaş. Sadece şunu söyle. Sen 240 km hızla giden araçtan elini dışarı çıkarabilirmisin? Paraşütün de bir süzülüş ve düşüş hızı var ağırlığa göre. Çelikten mi yapacaksın paraşütü kardeş? Aerodinamik diye bir bilim var. Azcık oku.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ilkay ~ 4 yıl önce
kardeş, uçağı yavaşlatmak diye birşey daha var . motorlar olmayınca uçak yavaşlamaz mı ? irtifa kaybetmez mi ? uçak çok yavaşlıyınca satll durumuna girip düşmeye başlıyınca paraşüt açmak belkide uçağı kurataracaktır. mantık!.
f/0 ya ~ 4 yıl önce
dostum f/o demişsindir de umarım değilsindir 240 la el açmak filan demissin uçagı sok spin'e al sana 50km lik hız amansızca daireler çizsin düşedursun aç paraşüt(not: paraşüt olabilir maksatlı sölemiyorum bilir gibi atlayıp milleti eleştirmişsinde onun için azcık aç oku :) )
LH Technik ~ 4 yıl önce
Arkadaslar, ucaga parasütü bosverin :) yolculara parasüt verilsin problem ortadan kalkar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Niye 777 diye tutturdunuz önce bi A319'a falan takın (takabiliyosanız tabi) sonra 380 e kadar yolu var

Yanıtla

Kalan karakter 1000
UYARI : ~ 4 yıl önce
ARKADASLAR LUTFEN BIR KONU HAKKINDA BILMEYEN YAZMASIN BURAYA. HAVACILIK HATA KABUL ETMEZ. DALGA GECILECEK YER ARIYORSANIZ YANLIS YERDESINIZ. LUTFEN HAKLARIMIZA SAYGILI OLALIM.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000