21 Temmuz 2016, Perşembe 10:16:35

Eva Air Türkiye seferlerini durduruyor

Tayvan'ın ikinci büyük havayolu EVA Airways Türkiye'de olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından Türkiye seferlerini gelecek hafta durduracağını açıkladı.
  • EVA Air'in uçuşları durdurması gerekli değerlendirmeler yapılmadan,gidişata bakılmadan alınmış fevri bir karar olduğunu düşünüyorum.Kriz yok ama,öyle algılayıp İPTAL kararı veren diğer batı ve uzakdoğu ülkelerinin boşluğunu doldurabileceğini,fırsatları değerlendirmesinin doğru olacağına inanıyorum.Her zaman cesur olan kazanır.
  • Lutfen mantıklı olalım.Ülkemize yabancı uçak şirketlerinin gelmemesi demek;Yer hizmeti verememek,Transferler ile yolcu alamamak,Döviz getiren turistin gelememesi.Yatırımcı işadamlarının tedirgin olması.Uluslar arası ilişkilerde GÜVEN'sizlik. İst.Atatürk Havalimanında çalışan 50bin personelden,10-15bin'inin işlerini kaybetmesi...dir.İlle de THY dersek olmaz. Havacılık gibi bir sektörde daha global düşünmeli ve yeni şirketlerin de katılımı için kolaylıklar sağlamalıyız.Yetkililerin tez zamanda değerlendirme ve girişimler yapacağını umuyorum.
  • Dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz,''ama kimse gelmesin''mantığı ile.Lüx otel yapıyoruz,''Biz hısım akraba kalacağız''...Bu mantıkla nereye?Lutfen önce kendi,sonra dünya ile BARIŞIN.3.havaalanını açtığımızda tüm ülkelerin tavır koyduğunu düşünün.O devasa tesis bir beton yığını olacaktır.Batının güdümündeki birkaç -çakma-zengin müslüman ülkeye de güvenmeyelım.Kendimiz ve dünya ile DOST olalım. Ticari getirileri arkadan gelir.
  • Zaten THY ile basa cikamadiklarindan frekans azaltacaklardi. Bu son kahpe girisim de ustune tuy dikti.

Tayvan'ın ikinci büyük havayolu EVA Airways Türkiye'de olağanüstü hal ilan edilmesinin ardından Türkiye seferlerini gelecek hafta durduracağını açıkladı.

EVA Airways Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Golden Kou, "Siyasi gelişmeleri izlememiz gerekiyor... Müşterilerimizin güvenliğini de öncelik olarak görüyoruz" dedi.

İstanbul'a uçuşlarını Mart ayında başlatan EVA seferleri gelecek hafta başından yıl sonuna kadar durdurdu. Şirket Türkiye seferlerinde yolcu doluluk oranının Mayıs ve Haziran'daki yüzde 80'in üzeri seviyelerden yüzde darbe girişimi sonrası yüzde 50'ye düştüğünü belirtti.

Tayvan devleti de Türkiye hakkıdna seyahat uyarısında bulundu. (Reuters)

Eva Air Türkiye seferlerini durduruyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Utku K. ~ 2 yıl önce
EVA Air'in uçuşları durdurması gerekli değerlendirmeler yapılmadan,gidişata bakılmadan alınmış fevri bir karar olduğunu düşünüyorum.Kriz yok ama,öyle algılayıp İPTAL kararı veren diğer batı ve uzakdoğu ülkelerinin boşluğunu doldurabileceğini,fırsatları değerlendirmesinin doğru olacağına inanıyorum.Her zaman cesur olan kazanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eva Dursun ~ 2 yıl önce
Lutfen mantıklı olalım.Ülkemize yabancı uçak şirketlerinin gelmemesi demek;Yer hizmeti verememek,Transferler ile yolcu alamamak,Döviz getiren turistin gelememesi.Yatırımcı işadamlarının tedirgin olması.Uluslar arası ilişkilerde GÜVEN'sizlik. İst.Atatürk Havalimanında çalışan 50bin personelden,10-15bin'inin işlerini kaybetmesi...dir.İlle de THY dersek olmaz. Havacılık gibi bir sektörde daha global düşünmeli ve yeni şirketlerin de katılımı için kolaylıklar sağlamalıyız.Yetkililerin tez zamanda değerlendirme ve girişimler yapacağını umuyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zafer K. ~ 2 yıl önce
Dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz,''ama kimse gelmesin''mantığı ile.Lüx otel yapıyoruz,''Biz hısım akraba kalacağız''...Bu mantıkla nereye?Lutfen önce kendi,sonra dünya ile BARIŞIN.3.havaalanını açtığımızda tüm ülkelerin tavır koyduğunu düşünün.O devasa tesis bir beton yığını olacaktır.Batının güdümündeki birkaç -çakma-zengin müslüman ülkeye de güvenmeyelım.Kendimiz ve dünya ile DOST olalım. Ticari getirileri arkadan gelir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Speedy ~ 2 yıl önce
Zaten THY ile basa cikamadiklarindan frekans azaltacaklardi. Bu son kahpe girisim de ustune tuy dikti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000