03 Mayıs 2015, Pazar 08:30:49

ESENBOĞA'DA DİREKT UÇUŞ BİLMECESİ

Ankara’dan yurtdışına doğrudan uçuşları artırmak üzere hareket geçen ATO Meclisi, çalışmalar için 2 milyon TL’lik büçe ayırdı. ATO Başkanı Salih Bezci, “Bu kaynak Ankara’nın şose olan havayolu ulaşımını asfalta çevirecek” dedi.
  • Ankara potansiyelini Turkuaz Havayolları görmüştü ama dayanamadılar. Ankara bir başkent. ve bu başkenti sahiplenecek bir havayoluna ihtiyaç var.
  • Önce asfalttan demiryoluna bir geçiş yapsınlar, sonra aktarmasız uçuşlar gelir. Van-Esb 1:25, Esb - Çankaya duygularla anlatılmaz. Üfürmekle olmuyor bu işler.
  • Her gun istanbuldan aktarmali yuzlerce yolcu geliyo tabi rezilligi cileyi yolcu çekiyor..olsun ankaraya yakisir
  • aman ha, ankara ya sefer koyup da oradakilerin rahatını bozmayın, alıştılar yıllarca büyütmeye, koltuklara bile sığmaz oldular. bırakın kendi hallerine, onlar kendileri çalar, kendileri ile birlikte sizi de yolcuyu da oynatırlar, ne de olsa deneyimlidirler. ankaranın bağları, haymananın hamamları...

Ankara’dan yurtdışına doğrudan uçuşları artırmak üzere hareket geçen ATO Meclisi, çalışmalar için 2 milyon TL’lik büçe ayırdı. ATO Başkanı Salih Bezci, “Bu kaynak Ankara’nın şose olan havayolu ulaşımını asfalta çevirecek” dedi.

Ankara Ticaret Odası (ATO), turistlerin Başkent’e kolayca ulaşabilmesini sağlamak için harekete geçti. ATO Meclisi, Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışına gerçekleşen doğrudan uçuşları artırmaya yönelik çalışma yürütmek amacıyla 2 milyon TL bütçe ayırmaya karar verdi. ATO Meclisi olarak Ankara’nın geleceği için ellerini taşın altına koyduklarını aktaran Başkan Salih Bezci, “Ankara’nın büyüyen, sağlık, kongre ve fuar amacıyla daha çok turisti çeken marka bir şehir olmasını istiyoruz” dedi. Bu başlıkların hayata geçirmenin ilk şartının Başkent’e kolay ve hızlı ulaşımı sağlamak olduğunu kaydeden Bezci, “Ayırdığımız bu kaynak, inşallah Ankara’nın deyim yerindeyse şose olan havayolu ulaşımını asfalta çevirecektir” diye konuştu. Bezci konuyla ilgili şunları söyledi:

VAKİT VE NAKİT KAYBI

Ankara’dan 190 ülkeye ihracat yapılıyor. Türkiye’nin en çok ihracat yapan listesinde beşinci sırada Ankara yer alıyor. İşadamlarımızın üretimlerini satması için seyahat etmesi gerekiyor. Ankaralıların başka bir ülkeye giderken aktarmalı yolculuk yapması hem vakit hem de nakit kaybına yol açıyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkenti Ankara’ya aktarmalı uçuş yakışmıyor. Ankara çıkışlı yurtdışı uçuşlarının artması Kırıkkale, Nevşehir, Kastamonu, Çankırı gibi çevre illerle de ulaşımı kolaylaştıracak. Hızlı tren ve havayolu ulaşımı koordineli bir şekilde yürütülebilir.”

TEMEL KOTİL TOPLANTIYA GELİYOR

Ankara’ya gönül verenler olarak şehre nasıl daha çok insan çekilebileceği konusunda her fırsatta konuştuklarını kaydeden Bezci, “Sayın Valimiz Sayın Mehmet Kılıçlar olsun, şehrimizin diğer ileri gelenleri olsun hepimizin aklında hep aynı konu var. Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil’le de durumu konuştuk. Kendisi yarın Ankara’ya gelecek. Aynı zamanda Ankara milletvekili olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Sayın Valimizin başkanlığında bir toplantı gerçekleştireceğiz. Oda meclisimizin ayırdığı kaynağın da ne şekilde kullanılabileceği bu toplantıda kararlaştırılacak” dedi.

ESENBOĞA'DA DİREKT UÇUŞ BİLMECESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (36)

Turkuaz ~ 3 yıl önce
Ankara potansiyelini Turkuaz Havayolları görmüştü ama dayanamadılar. Ankara bir başkent. ve bu başkenti sahiplenecek bir havayoluna ihtiyaç var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şose değil zaten ~ 3 yıl önce
Önce asfalttan demiryoluna bir geçiş yapsınlar, sonra aktarmasız uçuşlar gelir. Van-Esb 1:25, Esb - Çankaya duygularla anlatılmaz. Üfürmekle olmuyor bu işler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Her gun istanbuldan aktarmali yuzlerce yolcu geliyo tabi rezilligi cileyi yolcu çekiyor..olsun ankaraya yakisir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çubuk ~ 3 yıl önce
aman ha, ankara ya sefer koyup da oradakilerin rahatını bozmayın, alıştılar yıllarca büyütmeye, koltuklara bile sığmaz oldular. bırakın kendi hallerine, onlar kendileri çalar, kendileri ile birlikte sizi de yolcuyu da oynatırlar, ne de olsa deneyimlidirler. ankaranın bağları, haymananın hamamları...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000