12 Temmuz 2016, Salı 11:20:25

Erzurum-Antalya seferleri başladı

Erzurum-Antalya arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilecek uçak seferleri Erzurum Havalimanı’nda düzenlenen karşılama töreniyle başladı.
  • Bayramda Alantur hotele gittim. Kro türkler var her yere çöp atıyor içki içiyor erzurumlular gelmesinler buraya!
  • ANTALYA ALANYA SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK YETER ARTIK İSTANBUL AKTARMASI
  • Kocaelide 94 bin Erzurum ve Bayburtlu var.Hiç değilse yaz sezonu haftalık 3-4 uçuş konulabilirdi.Kış sezonu ERZ/AYT ne iş yapacak ki 5'ten 7'ye çıksın.
  • Törende deve kesecek?

Erzurum-Antalya arasında karşılıklı olarak gerçekleştirilecek uçak seferleri Erzurum Havalimanı’nda düzenlenen karşılama töreniyle başladı.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt ile diğer protokol üyelerinin katıldığı törende Antalya’dan Erzurum’a gelen yolcular Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı ve Bar ekibinin muhteşem gösterisiyle karşılandı. Havalimanı VIP Salonu’nda düzenlenen törende bir konuşma yapan Anadolu Jet Satış Müdürü Murat Yağmur, “Anadolu’yu birbirine bağlama hedefiyle yola çıkan, 7’den 70’e uçmayan kalmasın anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Anadolu Jet, uçuş ağını genişletmeye devam ediyor. Erzurum ve Antalya arasındaki yolcu sirkülasyonunu artırmak, turizme katkı sağlamak ve yeni ticari gelişmelere vesile olmayı amaçlayan Anadolu Jet’in Erzurum-Antalya seferleri hayırlı olsun” dedi.

YAZ TURİZMİ İLE KIŞ TURİZMİNİN BAŞKENTLERİ BİRLEŞTİ

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de, söz konusu uçuşların çok yönlü hedefleri barındırdığını ifade etti. Başkan Sekmen, şöyle dedi: “Sivil Hava Taşımacılığı sektöründe Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bayrak taşıyıcılarından biri olan Anadolu Jet ile birlikte bugün ülkemizin iki önemli metropol şehrini hava yoluyla birbirine bağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Uçuş emniyeti, ürün yelpazesi, hizmet kalitesi ve rekabetçi konumu ile Avrupa’nın önde gelen kuruluşlarından biri olan Anadolu Jet ile sadece kentler değil aynı zamanda Anadolu’nun kültür mozaiğini oluşturan Antalya ve Erzurum’un ticari, turizm ve sosyal hayatları da birbirine bağlanacak. İnanıyoruz ki bu önemli yatırımla birlikte yaz turizminin başkenti Antalya ile kış turizminin başkenti Erzurum’un turizm destinasyonları canlanacak, her iki şehrin de keşfedilmeyi bekleyen değerleri gün yüzüne çıkacaktır.”

“UÇUŞLARIN KALICI OLMASI İÇİN YOĞUNLUK ŞART”

Başkan Mehmet Sekmen, Erzurum-Antalya seferlerinin 4 aylık deneme süresini barındırdığını, uçuşların kalıcı olması için sürekli bir yoğunluğa ihtiyaç duyulduğunu kaydetti. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yerelde kalkınmanın temelini kuşkusuz ulaşım ağı oluşturmaktadır. Ulaşım bir şehrin olmazsa olmazıdır. Bir kentin özellikle hava yolu ulaşımı ne kadar iyi olursa, gelişimi de o kadar hızlı olur. Erzurum’da sadece iş dünyası değil kamu, özel sektör ve sivil inisiyatif de Antalya seferlerinin başlamasıyla birlikte yönetim, yatırım, organizasyon ve iş piyasası planlarını şimdiden hazırlayarak haftanın beş günü gerçekleşecek olan söz konusu seferlerle ilgili hazırlıklara başladı. Bugünden itibaren ortak akılla hareket ederek, ‘Söz konusu hava yolu yatırımından her iki şehre ne gibi kazanımlar elde ettireceğiz’, bu düşünce için kafa yoracağız. İnşallah önümüzdeki yıllarda Erzurum, daha güçlü bir hava yolu ağına sahip olarak Türkiye’nin gerek turizm gerekse de diğer alanlarda en stratejik merkez üssü şehirlerinden birisi olacaktır. Her hafta salı ve cumartesi hariç diğer günlerde karşılıklı olarak gerçekleşecek olan uçuşların hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz eder, başta Anadolu Jet olmak üzere Türk Hava Yolları, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ile Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Erzurum-Antalya seferleri hayırlı ve uğurlu olsun.”

“ERZURUM, TÜRKİYE’NİN DÜNYA’YA AÇILAN KAPISIDIR”

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum’un Türkiye’nin Dünya’ya açılan kapısı olduğunu ifade etti. Vali Azizoğlu, “Bugün yeni bir destinasyon daha açıldı. Dünyanın önde gelen hava yolu şirketlerinin başında olan Türk Hava Yollarımız Bugün Erzurum’dan Antalya’ya seferlerini başlattı. İnşallah devam edecektir. Biz Erzurum’u Doğu Anadolu’nun merkezi olarak görüyoruz. Dünyanın Türkiye’ye açılan kapısı olarak da değerlendiriyoruz. Bundan sonra İran’dan, Azerbaycan’dan, Türki Cumhuriyetlerden, Rusya’dan Erzurum’a, Erzurum’dan Antalya’ya, Erzurum’dan Almanya’ya, Fransa’ya yeni bir hava yolu ağının geliştirileceğine inanıyorum. Bu vesileyle bu uçuşun başlamasına destek olan, katkı sağlayan tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Erzurumlular bu hava yolunu yaşatacaktır, Erzurum- Antalya seferleri devam edecektir. Başka destinasyonlar da olacaktır. Bu sayede de Erzurum’da hem sanayinin hem turizmin hem de kültürel gelişmenin önünü açan bir güzel hareket başlatmış olacağız” diye konuştu. AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz de, “Hükümetimizin Erzurum’a vermiş olduğu kıymetten, değerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Hükümetimize teşekkür ediyoruz. Dört ay deneme uçuşu yapılacak. Ben umuyorum ki bu dört ay sonrasında haftada 5 gün yetmeyecek 7 güne çıkarılacaktır. İnşallah tahminimde tutacak. Erzurum’dan İstanbul’a, Ankara’ya, İzmir’e, Bursa’ya yapılan uçak seferleri şehrimiz için büyük bir onurdur. Şimdi de Antalya’ya uçak seferlerinin başlaması Erzurum için bayram müjdesi oldu. Antalya’da çok Erzurumlu var. Erzurum sadece kış değil, yazın da çok önemli bir turizm merkezi olacak. Onun planlarını yapıyoruz” şeklinde konuştu.Erzurum-Antalya seferleri başladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Alanyalı biri olarak ~ 9 ay önce
Bayramda Alantur hotele gittim. Kro türkler var her yere çöp atıyor içki içiyor erzurumlular gelmesinler buraya!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
belki ~ 9 ay önce
antalya yı gördükten sonra medeniyet gelir -çok zor ama- erzuruma
ANTALYA - ALANYA ~ 10 ay önce
ANTALYA ALANYA SEFERLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK YETER ARTIK İSTANBUL AKTARMASI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kars aktarmalı ~ 10 ay önce
Olsa olur mu?
Karayolu ~ 10 ay önce
Otobüs ile maksimum 3 saat sürecek bir yolculuk için neden havayolu ? Havalimanlarına ulaşım, check-in boarding bagaj kısıtlaması vb. derken bence kısa mesafede çok verimli olmaz bu yolculuk.
LTBQ ~ 10 ay önce
Kocaelide 94 bin Erzurum ve Bayburtlu var.Hiç değilse yaz sezonu haftalık 3-4 uçuş konulabilirdi.Kış sezonu ERZ/AYT ne iş yapacak ki 5'ten 7'ye çıksın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biktik ~ 10 ay önce
Su sehirde bilmem kac tane orali var burali var. Varsa var napalim koymuyo adamlar sefer.
Fark ~ 10 ay önce
A 350 ve A 330neo arasindaki farklar neler acaba
abey ~ 10 ay önce
Törende deve kesecek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000