13 Mayıs 2016, Cuma 08:58:08

Erzincan Havalimanı'nda yangın tatbikatı

Erzincan Havalimanı’nda kurulan Uçak Yangın Simülatörü Eğitim Tesisi’nde, olası uçak yangınlarını önlemek için itfaiye ekipleri eğitilmeye devam ediyor
  • En değerli birimdir.
  • Tebrikler sevgili arff calisan degerli arkadaslarimiz.Olumsuz yorumlar sadece sig dusunenlerinin yorumlari.Operasyonel acidan tek bir fikri olmayan belkide bir arkadasimizin soyledigi gibi mangal atesini bile sondurmeyecek nitelikte dusunce yapisina sahip olan cocuklarin burada bu degerli haberin icerigini anlamadan yorum yapmasi inanilmaz derecede komik.Sn Basbakanimizin memleketindede boylesine guzel bir projeye imza atmak buyuk is tebrik ederim.
  • Ben gercek bir yanginda itfaiyecilerin ne yaptigini gordum. Isini layigiyla yapan her birine saygim buyuk. Eksik olmasinlar.
  • Erzincan Havalimanında bulunan Uçak Yangın Simülatörü Eğitim Tesislerinin yapımı ve sonrasında personele verilen başarılı eğitimlerden dolayı DHMİ Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) Müdürü Kürşat Özer'i tebrik ediyorum. D.Değerli

Erzincan Havalimanı’nda kurulan Uçak Yangın Simülatörü Eğitim Tesisi’nde, olası uçak yangınlarını önlemek için itfaiye ekipleri eğitilmeye devam ediyor. Sürekli olarak devam eden eğitimlerde yanan uçağa müdahale eden itfaiye ekipleri, 3 dakika gibi kısa bir sürede yangını kontrol altına almayı başarıyor.

Erzincan Havalimanı’nda Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından 2013 yılında kurulan Uçak Yangın Eğitim Simülatöründe olası kaza ve yangınlar için sivil savunma ve itfaiye ekipleri eğitim görüyor. Türkiye’de ilk eğitim merkezi olma özelliği taşıyan simülatörde, pistte bulunan uçağın motor ve gövde kısmında çıkarılan kontrollü yangına ilk müdahale kısa sürede yapılıyor. Uçakta çıkan ilk alevin ardından harekete geçen itfaiye ekipleri, yanan uçağa özel köpüklü sistemlerle müdahale ederek 3 dakika içerisinde yangının büyük bir kısmını kontrol altına alıyor. Uygulamalı eğitime itfaiyenin yanısıra sivil savunma ekipleri de katılıyor. Atatürk Üniversitesi Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencileri de katıldıkları “Uçak Yangın Simülatör Eğitimi”ndeki o anları görüntüledi.

Erzincan Havalimanı'nda yangın tatbikatı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Dhmi arff ~ 2 yıl önce
En değerli birimdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Infantino ~ 2 yıl önce
Tebrikler sevgili arff calisan degerli arkadaslarimiz.Olumsuz yorumlar sadece sig dusunenlerinin yorumlari.Operasyonel acidan tek bir fikri olmayan belkide bir arkadasimizin soyledigi gibi mangal atesini bile sondurmeyecek nitelikte dusunce yapisina sahip olan cocuklarin burada bu degerli haberin icerigini anlamadan yorum yapmasi inanilmaz derecede komik.Sn Basbakanimizin memleketindede boylesine guzel bir projeye imza atmak buyuk is tebrik ederim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
noldu ~ 2 yıl önce
yav sana noluyor? istediğimizi deriz
. ~ 2 yıl önce
Ben gercek bir yanginda itfaiyecilerin ne yaptigini gordum. Isini layigiyla yapan her birine saygim buyuk. Eksik olmasinlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tebrikler ARFF ~ 2 yıl önce
Erzincan Havalimanında bulunan Uçak Yangın Simülatörü Eğitim Tesislerinin yapımı ve sonrasında personele verilen başarılı eğitimlerden dolayı DHMİ Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) Müdürü Kürşat Özer'i tebrik ediyorum. D.Değerli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zihniyet ~ 2 yıl önce
Yorumlara bakar mısınız? Bu nasıl bir zihniyettir. Son derece olumlu işlerde bile bir araya gelinemiyor. Personele aidiyet duygusu verilememiş. Dünya işlerinde fazlaca hırslanılmış, kötülüklerden besleniliyor...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000