14 Aralık 2017, Perşembe 16:35:54

Erdoğan'dan pasaport açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeşil pasaport olarak bilinen hususi damgalı pasaport sahibi gençlerimiz, çalışmaya başlasalar da pasaportlarını kullanmayı sürdürebilecekler" dedi.
  • Rusya ya vizelet nezaman kalkacak Putin hic yuz vermiyor
  • Ayricalikli devlet burokrasi sistemi 40~50 li yillarda bu ve benzeri imtiyazlari kendisine hak gotmustur ve daha sonra gelen donem mensuplarida tepe tepe bu ayricaliklari kullanmaya devam ettiler. Olmasi gereken;yurt disi ile is iliskisi olan tum firma sahiplerine,yurt disina isi veya gorevi geregi cikmasi gereken tum ozel sektorun hakkidir YESIL pasaport. Bilmem kacin kaci kadro ya kamu da ulasmis,yesil pasaportunun sagladigi kolay yurt disi seyehat imkani ile,yurt disi turlara bakan zatlar icin degil.Ben ozel sektor olarak tum sorumluluk omuzlarimda bu zatlarin maas alabilmesi icin vergi odeyen karinca olarak bu hak benim olmali,havaalani VIP gecisleride. Benim hakkim olmali,devlete katma deger uretmeden nimetlerinden faydalanan guruhun degil,Bedelini ben oduyorsam nimetinde hakkim vardir.Bedel odemeyinin de hakki ayricalikli olamaz, Biz uretmez k her ayin 15 inde bankamatiks ize sadece SORRY der ona gore,Bu hususta devlete hakkimi helal etmiyorum,
  • Ingiltere ve ABD yeşil pasaportlara da vize istiyor.Herhalde diğer ülkeler de aynı uygulamaya başlarlar.
  • kendi kendini ayrıştırmayı,ayrıcalıklı,torpilli yaşamayı marifet sayan bizden başka bir millet var mıdır acaba ? normal pasaportu olanlar soyulsun,eziyet çeksin,bilgileri milletin eline geçsin umurlarında değil varsa yoksa kendi eşrafları,çoluk,çocukları! bir de ülkemize sadece kimlikle gelip,çıkmadan 9 ay kalan,vergisiz ev,arsa alan çoğu ab üyesi ülke vatandaşlarına da yeşil pasaport ver ülkemize daha rahat girip çıksınlar,kalış süreleri 9 ay ile sınırlanmasınlar olur mu !!!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Yeşil pasaport olarak bilinen hususi damgalı pasaport sahibi gençlerimiz, kayıtlı olarak çalışmaya başladıklarında bu haklarını kaybediyorlardı. Artık 18-25 yaş aralığındaki gençlerimiz çalışmaya başlasalar da pasaportlarını kullanmayı sürdürebilecekler" dedi.

Erdoğan; 'Mevcut sistemde 18-25 yaş aralığında öğrenci olup da çalışmaya başlayanların yetim aylıkları kesiliyor. Yaptığımız düzenleme ile bu durumdaki öğrencilerimizin aylıklarının devam etmesini sağlıyoruz.

Yeşil pasaport olarak bilinen hususi damgalı pasaport sahibi gençlerimiz, kayıtlı olarak çalışmaya başladıklarında bu haklarını kaybediyorlardı. Artık 18-25 yaş aralığındaki gençlerimiz çalışmaya başlasalar da pasaportlarını kullanmayı sürdürebilecekler.

Erdoğan'dan pasaport açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Rusya ~ 6 ay önce
Rusya ya vizelet nezaman kalkacak Putin hic yuz vermiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ISIN DOGRUSU ~ 6 ay önce
Ayricalikli devlet burokrasi sistemi 40~50 li yillarda bu ve benzeri imtiyazlari kendisine hak gotmustur ve daha sonra gelen donem mensuplarida tepe tepe bu ayricaliklari kullanmaya devam ettiler. Olmasi gereken;yurt disi ile is iliskisi olan tum firma sahiplerine,yurt disina isi veya gorevi geregi cikmasi gereken tum ozel sektorun hakkidir YESIL pasaport. Bilmem kacin kaci kadro ya kamu da ulasmis,yesil pasaportunun sagladigi kolay yurt disi seyehat imkani ile,yurt disi turlara bakan zatlar icin degil.Ben ozel sektor olarak tum sorumluluk omuzlarimda bu zatlarin maas alabilmesi icin vergi odeyen karinca olarak bu hak benim olmali,havaalani VIP gecisleride. Benim hakkim olmali,devlete katma deger uretmeden nimetlerinden faydalanan guruhun degil,Bedelini ben oduyorsam nimetinde hakkim vardir.Bedel odemeyinin de hakki ayricalikli olamaz, Biz uretmez k her ayin 15 inde bankamatiks ize sadece SORRY der ona gore,Bu hususta devlete hakkimi helal etmiyorum,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 6 ay önce
Devlette sana hakkını helal etmiyor.
bildiğim kadarıyla, ~ 6 ay önce
Ingiltere ve ABD yeşil pasaportlara da vize istiyor.Herhalde diğer ülkeler de aynı uygulamaya başlarlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ne desek ki ~ 6 ay önce
kendi kendini ayrıştırmayı,ayrıcalıklı,torpilli yaşamayı marifet sayan bizden başka bir millet var mıdır acaba ? normal pasaportu olanlar soyulsun,eziyet çeksin,bilgileri milletin eline geçsin umurlarında değil varsa yoksa kendi eşrafları,çoluk,çocukları! bir de ülkemize sadece kimlikle gelip,çıkmadan 9 ay kalan,vergisiz ev,arsa alan çoğu ab üyesi ülke vatandaşlarına da yeşil pasaport ver ülkemize daha rahat girip çıksınlar,kalış süreleri 9 ay ile sınırlanmasınlar olur mu !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000