14 Kasım 2017, Salı 09:47:15

Erdoğan vize muafiyetini yeniden gündeme getirdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, bir yıl içinde 6'ncı zirveyi gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ile Suriye sorunu ele alınırken, Erdoğan'ın vize muafiyetini yeniden gündeme getirdiği belirtildi.
  • Ruslarla akilli bir dostluk diger butun at hirsizi buyuk devletlerle muttefiklikten bin degil onbin kat iyidir! Birisinin emriyle adamlarin ucagini dusurduk! O birisi de bizim ulkeyi toptan darbeyle almaya kalkti! Binlerce vatandasimizi katletti!
  • Elalemin parasina,icadina,turistine de muhtaciz o kadar basit...Iddia edildigi gibi zengin,guclu,kalkinmis olsaydik kimseye ihtiyacimiz olmazdi,vize araci kurumlariyla ortak konsolosluklarca soyulmaz,gizli kalmasi gereken bilgilerimizi onlara vermez,aleyhimize karsi ne varsa yapan,koruyan,kollayan ulkelere isler,ihaleler vermez, kapilarinda beklemez,vatandaslarini ulkemize ya sadece kimlikle ya da vizesiz sokup,9 ay cikmadan kalmalarina,vergisiz ev,arsa almalarina izin vermezdik !
  • O degilde dusen ucagin pilotun ailesi ozru tazminati tatil teklifini kabul etmedi ya. gururlu kadinmis cok takdir ettim !
  • Kaldır kolları türk hava yolları hayde gelin gelin biz topladık siz oynayın buralarda ne güzel sessiz ve Türk ve kürtsüzdü buralar ermeniler ile kardeş kardeş yaşıyorduk korstonda Rum lar la çay içiyorduk ah gidi ah yine geliyorlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, bir yıl içinde 6'ncı zirveyi gerçekleştirdi. Görüşmede iki ülke arasındaki ilişkiler ile Suriye sorunu ele alınırken, Erdoğan'ın vize muafiyetini yeniden gündeme getirdiği belirtildi.

Dört saat süren Putin - Erdoğan zirvesinde ana gündem maddesi Suriye olurken, Türk vatandaşlarının Rusya'ya vizesiz girmesine ilişkin talepler de yeniden dillendirildi.

ERDOĞAN: TÜM ENGELLER KALDIRILMALI

Düzenlenen ortak basın toplantısında Erdoğan, iki ülke arasında 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşılabilmesi için tüm engellerin kaldırılması, bu nedenle ilk olarak vize muafiyetine dönülmesi gerektiğini belirtirken, Rus lider bu konuda net bir açıklama yapmadı.

''YAKINDA VİZESİZ REJİME GEÇİLECEK''

Ancak Kremlin'e yakınlığı ile bilinen Kommersant gazetesi muhabiri Andrey Kolsenikov, vizesiz rejim konusunda önemli kulis bilgilerine ulaştı. TürkRus.com'un aktardığına göre, zirve ile ilgili olarak gaztesinde bir yazı kalame alan Kolesnkov, ''Kommersant’ın aldığı bilgiye göre Rusya ile Türkiye arasında yakında vizesiz rejime yeniden dönülecek.'' ifadelerini kullandı.

Konunun Erdoğan tarafından müzakerelerde masaya getirdiliğini vurgulayan Kolesnkov şöyle devam etti:

“Şu an Rusya’da milyonlarca dolar yatırım yapan büyük Türk iş adamı Rusya’dan iki-üç günlük, nadiren de iki haftalık vize alabiliyor.  Bu kadar kısa süreli vizeyle Moskova’da ya da daha uzakta, mesela Ural’larda bir iş yapmaya yetecek zaman bulamamalarından daha da öteye giden bir sorun var: Türk iş adamları kendilerine yapılan bu muamelenin küçük düşürücü olduğunu düşünüyor. Gerçi kısa süre öncesine kadar onlara  hiç vize verilmiyordu."

''YEŞİL PASAPORT'A VİZELER HEMEN KALKACAK''

Kommersant’ın Rusya kaynaklarına dayandırdığı aynı habere göre, yeşil pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize uygulaması ise "hemen" kaldırılacak.

Bu arada Kremlin Sözcüsü  Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmede vize muafiyetinin de değerlendirildiğini belirtti.

Sputnik'in aktardığına göre, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Peskov, "Vize konusu gündeme getirildi. Şöyle diyelim, Türk tarafının endişeleri dikkate alınıyor. Bu konu üzerindeki çalışmalar sürüyor" dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu yıl 6. kez yüz yüze görüştü. Soçi'de gerçekleşen görüşmede iki lider de ilişkilerin uçak krizinin öncesindeki seviyeye geldiğini vurguladı.

Erdoğan vize muafiyetini yeniden gündeme getirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

Kusbeyin ~ 7 ay önce
Ruslarla akilli bir dostluk diger butun at hirsizi buyuk devletlerle muttefiklikten bin degil onbin kat iyidir! Birisinin emriyle adamlarin ucagini dusurduk! O birisi de bizim ulkeyi toptan darbeyle almaya kalkti! Binlerce vatandasimizi katletti!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
palavra ~ 7 ay önce
Elalemin parasina,icadina,turistine de muhtaciz o kadar basit...Iddia edildigi gibi zengin,guclu,kalkinmis olsaydik kimseye ihtiyacimiz olmazdi,vize araci kurumlariyla ortak konsolosluklarca soyulmaz,gizli kalmasi gereken bilgilerimizi onlara vermez,aleyhimize karsi ne varsa yapan,koruyan,kollayan ulkelere isler,ihaleler vermez, kapilarinda beklemez,vatandaslarini ulkemize ya sadece kimlikle ya da vizesiz sokup,9 ay cikmadan kalmalarina,vergisiz ev,arsa almalarina izin vermezdik !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mahmud ~ 7 ay önce
O degilde dusen ucagin pilotun ailesi ozru tazminati tatil teklifini kabul etmedi ya. gururlu kadinmis cok takdir ettim !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rus asıllı LAZ ~ 7 ay önce
Kaldır kolları türk hava yolları hayde gelin gelin biz topladık siz oynayın buralarda ne güzel sessiz ve Türk ve kürtsüzdü buralar ermeniler ile kardeş kardeş yaşıyorduk korstonda Rum lar la çay içiyorduk ah gidi ah yine geliyorlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Halay ~ 7 ay önce
Halay turkusune benziyo

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000