17 Aralık 2017, Pazar 17:50:02

Erdoğan: "Havalimanı 2020'de hizmete açılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karaman'da havalimanının 2020 yılında hizmete açılacağını söyledi.
  • YAzıktır paralara. Bu nasıl bir israftır. Karamanın nüfusu ne ? Eskiden karaman mı vardı. Konyanın ilçesi idi. Yine aynen devam etsin işte.
  • sadece istanbula yatırım yapıor derler, memlekete yaparsın inşaatçı derler koyun derler makarna derler, dolayısıyla onlar der reiz yapar, karamana hayırlı olsun memeleketi geliştirmeye devam.
  • Onca yere boş yere yapılırken asıl Karaman gibi göç alan ve sanayi şehri olan Karamana daha da önce havalimanı yapılmalıydı. Geç kalınmış bir proje hatta. Çokça gurbetçisi vardır. Konya yolcularının büyük bölümü Karaman'a geçiş yapmaktadır.
  • mersin'de havalimanı yok. 2 milyonluk şehir.

Karaman'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Karamanlı Lütfi efendi, Kalkınma Bakanı ya, planları içine onu da sokuşturdu. Hükümetimiz de atılacak bu adımı Karaman'da da gerçekleştirecek, inşallah Karamanımıza da uçakla ineceğiz. 2020 yılında hizmete açmayı planlıyoruz" dedi.

Toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

"Bugün açılışını yaptığımız 170 kalem eser ve hizmet şehrimize hayırlı olsun. Karaman'ın içinde yeni yeni şehirler kuruyoruz. Çünkü Karaman adeta göç alan bir ilimiz. Sanayileşmede yeni adımlar atıyoruz. Ermenek Devlet Hastanesi'nin ek binasının, Kazım Karabekir Hastanesi'nin ve diğer tesislerin açılışını bugün gerçekleştiriyoruz. 2000 konut daha hazırlanıyor. Yakında onlar da teslim edilecek. Hepsi satıldı. Artık Karaman çekim şehri oldu. Burada işsizlik yok. Bak, nereden nereye?

Ulaştırmada sizlerin gayet yakından bildiği Konya-Karaman yolu, Karaman-Mersin sınırı yolu, Karaman-Ermenek yolu gibi çok önemli bölünmüş yol projelerinin resmi açılışlarını da bugün yapıyoruz. Karaman belediyemizin yaptığı birçok yatırımlar var. Parklar, çevre düzenlemeleri, çeşitli hizmet binalarını da bugün resmen açıyoruz.

Karaman Anadolu'nun ortasına sıkışıp kalacak bir şehir değildir. Karaman'ı il yaptılar ama onu şanına yaraşır hizmetlere kavuşturamadılar. Eski rakamla 12 katrilyon, bu yatırımla Karaman'ın önünü açtık.

Karamanlı Lütfi efendi, Kalkınma Bakanı ya, planları içine onu da sokuşturdu. Hükümetimiz de atılacak bu adımı Karaman'da da gerçekleştirecek, inşallah Karamanımıza da uçakla ineceğiz. 2020 yılında hizmete açmayı planlıyoruz."

Erdoğan: "Havalimanı 2020'de hizmete açılacak"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

İsraf ~ 6 ay önce
YAzıktır paralara. Bu nasıl bir israftır. Karamanın nüfusu ne ? Eskiden karaman mı vardı. Konyanın ilçesi idi. Yine aynen devam etsin işte.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eşit ~ 6 ay önce
sadece istanbula yatırım yapıor derler, memlekete yaparsın inşaatçı derler koyun derler makarna derler, dolayısıyla onlar der reiz yapar, karamana hayırlı olsun memeleketi geliştirmeye devam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eşit ~ 6 ay önce
Daha Türkçe yok bir de acayip yorum var. Koyunluk doğrudur. Makarna da doğru hatta siz fazla yemişsiniz. Reisi bile yazamamışsınız. Yazık size. Allah ıslah etsin.
karamanlı ~ 6 ay önce
Onca yere boş yere yapılırken asıl Karaman gibi göç alan ve sanayi şehri olan Karamana daha da önce havalimanı yapılmalıydı. Geç kalınmış bir proje hatta. Çokça gurbetçisi vardır. Konya yolcularının büyük bölümü Karaman'a geçiş yapmaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mersin ~ 6 ay önce
mersin'de havalimanı yok. 2 milyonluk şehir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000