19 Temmuz 2012, Perşembe 08:35:31

ERDOĞAN; "BİZE BELGE VERİLMEDİ"

Başbakan Erdoğan, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un Suriye'nin düşürdüğü iddia edilen Türk uçağıyla ilgili 'Belgeleri Türkiye'ye verdik' sözünü yalanladı...

Başbakan Erdoğan , Suriye tarafından düşürülen jetle ilgili Rusya ile Türkiye arasında ‘belge paylaşımı olmadığını açıkladı.

Bir günlük ziyaret için Rusya’da bulunan Başbakan Erdoğan , Rusya Devlet Başkanı Putin’le yaptığı görüşmenin ardından bir basın toplantısı yaptı.

Başbakan Erdoğan , “Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, düşürülen jetimizle ilgili ellerindeki bilgileri Türkiye ile paylaştıklarını söyledi. Bu konu görüşmede gündeme geldi mi? Veriler arasında farklılıklar var mıydı?” sorusuna, “Paylaştığımız belge yok ama bilgi noktasında, olayların ilk olduğu anda Sayın Başkan ile benim bir telefon görüşmem vardı ve bu görüşmede Sayın Başkanın bana aktardığı bilgiler vardı. Ben de Sayın Başkan'a bizim belgelere dayalı bilgileri aktarmıştım. Aramızdaki bilgi paylaşımı budur. Belge paylaşımı yoktur” yanıtını verdi.

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un daha önce ‘elimizdeki belgeleri Türk makamlarına verdik’ açıklaması yapmıştı. (Radikal)

ERDOĞAN; "BİZE BELGE VERİLMEDİ"

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000