04 Kasım 2012, Pazar 10:54:02

ERCAN HAVALİMANI'NDA SULAR DURULMUYOR!

Ercan Havalimanı’nın 25 yıllığına, yap-işlet-devret ihale edilmesinden sonra ilk büyük gelişme yaşandı. Duty Free işletmelerine "dükkanları boşaltın" talimatı verildi.
  • Ercan havalimani ihalesinin neticelenmesi ve sözleşme imzalanması müteakip atılacak adımlar şöyledir. Mevcut terminal in karşısına yeni terminal binası yapılacak, inşaa 3 yıl sürecek. Bu süre zarfında mevcut terminal işletilmeye devam edecek. Yeni terminal inşaatı tamamlandığında, uçuşlar yeni terminal terminalden yapılacak. Eski terminal KARGO terminaline dönüştürülecek ve böylece 21 yıl işletilecek. Düşünmeye deger bir konu, Türkiye'de havalimani işleten hiç bir firma bu ihaleye katılmamıştır !
  • Ercan havalimanı yenilendiği dönemde tüm uçuşlar Geçitkale Havaalanına yönlendirilmişti. Bu yeni terminal binası Ercan'ın bulunduğu mevcut alana mı yapılacak yoksa yine Ercan havalimanının arazisi içinde bir alana mı yapılacak? Ankara Esenboğa havalimanı yeni terminal binası Esenboğa içinde bulununa A,B ve C terminallerinde eski C terminalini yıkıp C terminalindeki uçuşları A terminaline yönlendirilmiş C yıkılmış yeni terminal oraya yapılıp A ve B terminalleri kapatılıp THY Technic hangarına çevrilmişti.Eğer mevcut terminal yıkılıp yapılacaksa Ercan'da uçuşlar Geçitkaleye mi yönlendirelecek yoksa mevcut Ercan terminalinin yanına ek uzantı şeklinde yapılıp sonra ikisi mi birleştirilecek böylece Ercan'da uçuşlara kapatılmadan mı terminal binası yapılacak bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  • Antrenörden emlak dairesi müdürü yaparsan sonuç da bu olur.
  • Kooperatif firması havalimanı yapacak ve bir mucize gerçekleşecek... Başka firma bulamadınız mı ? Bulamadınız tabii. Kim girer o ihaleye ?

Ercan Havalimanı’nın 25 yıllığına, yap-işlet-devret modeliyle devredilmesiyle KKTC'de büyük tartışmalar yaşanmıştı. Yaşanan tartışmalara şimdi de Duty Free mağazalarının boşaltılması eklenecek...

Edinilen bilgilere göre; Ercan Havalimanı içerisinde bulunan 10 adet Duty Free işletmecisine, henüz ihale anlaşmasının tüm şartları yerine getirilmediği halde, yıl sonunda boşaltılması tebliğ edildi.

KKTC Maliye Bakanlığı Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Müdürü Sadık R. Ulupınar’ın imzasını taşıyan tebliğ belgesi, mevcut kira sözleşmelerinin tekrarlanmayacağını kesin olarak belirtirken, kiracıların ise 31.12.2012 tarihinde, dükkânları boşaltmaları gerektiği vurgulanıyor.

Verilen tebliğ belgesinde ayrıca, belirtilen tarihte dükkânların boşaltılmaması durumunda, kiracıların işgalci durumuna düşecekleri de vurgulanıyor.

Ercan Havalimanı'nda yaşanan gelişmeler uzun bir süre daha KKTC'de gündemi meşgul edecek gibi görünüyor.

ERCAN HAVALİMANI'NDA SULAR DURULMUYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Baybars ~ 6 yıl önce
Ercan havalimani ihalesinin neticelenmesi ve sözleşme imzalanması müteakip atılacak adımlar şöyledir. Mevcut terminal in karşısına yeni terminal binası yapılacak, inşaa 3 yıl sürecek. Bu süre zarfında mevcut terminal işletilmeye devam edecek. Yeni terminal inşaatı tamamlandığında, uçuşlar yeni terminal terminalden yapılacak. Eski terminal KARGO terminaline dönüştürülecek ve böylece 21 yıl işletilecek. Düşünmeye deger bir konu, Türkiye'de havalimani işleten hiç bir firma bu ihaleye katılmamıştır !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Detaylı bilgisi olan var mı? ~ 6 yıl önce
Ercan havalimanı yenilendiği dönemde tüm uçuşlar Geçitkale Havaalanına yönlendirilmişti. Bu yeni terminal binası Ercan'ın bulunduğu mevcut alana mı yapılacak yoksa yine Ercan havalimanının arazisi içinde bir alana mı yapılacak? Ankara Esenboğa havalimanı yeni terminal binası Esenboğa içinde bulununa A,B ve C terminallerinde eski C terminalini yıkıp C terminalindeki uçuşları A terminaline yönlendirilmiş C yıkılmış yeni terminal oraya yapılıp A ve B terminalleri kapatılıp THY Technic hangarına çevrilmişti.Eğer mevcut terminal yıkılıp yapılacaksa Ercan'da uçuşlar Geçitkaleye mi yönlendirelecek yoksa mevcut Ercan terminalinin yanına ek uzantı şeklinde yapılıp sonra ikisi mi birleştirilecek böylece Ercan'da uçuşlara kapatılmadan mı terminal binası yapılacak bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Normal ~ 6 yıl önce
Antrenörden emlak dairesi müdürü yaparsan sonuç da bu olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taşyapı ~ 6 yıl önce
Kooperatif firması havalimanı yapacak ve bir mucize gerçekleşecek... Başka firma bulamadınız mı ? Bulamadınız tabii. Kim girer o ihaleye ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000