03 Şubat 2016, Çarşamba 20:22:48

Ercan Havalimanı'nda büyük kaos...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hava yolu ile dünyaya bağlayan Ercan Havalimanı'nda kaos yaşanıyor. Havalimanında çalışan gümrük memurları greve gidince olanlar oldu. Adaya giriş çıkışlar kontrolsüz yapılıyor. İşte detaylar.
  • Sıradan bir vatandaş olarak bölgede yaptığım incelemeler ve tespitler sonucu kıbrısın ülke olarak özelleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum
  • Siz uzulmeyin o duty free de calisanlar kadrolu kidemli hirsiz onlar boyle zamanlari zaten kendileri bekliyorlar. Rezalet bir isletme, mudur sorsan yazi yazmayi bilmez. Cumle kuramaz.
  • Bu kıbrıslılardan adam olmaz, adam olmazzz!
  • Özellikle Havasen denilen KTHY katili ve Türkiye düşmanı sendika KKTC de varolduğu sürece, sivil havacılığın bir adım ilerlemesi mümkün değildir. Bir de taşyapı denilen bilinmedik şirkete havalimanı teslim etmişler üstüne ilaç olmuş. Good luck KKTC.

Sendikalar cenneti KKTC'de, KTHY'nin batmasında en büyük rolü oynayan sendikalar bu kez KKTC'nin geleceği ile oynuyor. Gümrük Çalışanları Sendikası, Ercan Havalimanı'nda çalışan memurların Ekim ayından bu güne ek mesailerini alamadığı gerekçesiyle greve gitti. Bu nedenle de Ercan Havalimanı’nda büyük bir kaos yaşanıyor.

Ercan’da Duty-free mağzaları; giriş-çıkış kapıları; Ambarlar; Antrepolar ve tüm gümrük hizmetlerine dahil birimlerde hizmet verilmiyor. Ercan Havalimanı’nda pasaport kontrolü dışında hiçbir kontrol yapılmadığı için gelen yolcular gümrük kontrolü yapılmadan adaya giriş yapıyor.

Özellikle Duty-free mağzalarına zorunlu olarak kepenk indirtilmesi yolcuların Duty-free alışverişlerinin engellenmesine sebep oldu.

Edinilen bilgiye göre sendikalar ile Maliye Bakanlığı müsteşarı konunun bir an önce çözüme kavuşması için çaba harcıyor. Ancak gümrük memurları henüz çözüme yönelik bir adım atmadı.

Büyük kaos yaşanan Ercan Havalimanı'ndan kontrolsüz geçen yolcuların büyük tehlike oluşturduğu kaydediliyor.

©AirportHaber ÖZEL

Ercan Havalimanı'nda büyük kaos...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

azerty ~ 2 yıl önce
Sıradan bir vatandaş olarak bölgede yaptığım incelemeler ve tespitler sonucu kıbrısın ülke olarak özelleştirilmesi gerektiğini düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ecn ~ 2 yıl önce
Siz uzulmeyin o duty free de calisanlar kadrolu kidemli hirsiz onlar boyle zamanlari zaten kendileri bekliyorlar. Rezalet bir isletme, mudur sorsan yazi yazmayi bilmez. Cumle kuramaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
azerty ~ 2 yıl önce
Ben de şahidim, doğru
Türk ~ 2 yıl önce
Bu kıbrıslılardan adam olmaz, adam olmazzz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Özellikle ~ 2 yıl önce
Özellikle Havasen denilen KTHY katili ve Türkiye düşmanı sendika KKTC de varolduğu sürece, sivil havacılığın bir adım ilerlemesi mümkün değildir. Bir de taşyapı denilen bilinmedik şirkete havalimanı teslim etmişler üstüne ilaç olmuş. Good luck KKTC.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000